:: ECONOMY :: ОГЛЯД СУЧАСНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ І ДОДАТКІВ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ :: ECONOMY :: ОГЛЯД СУЧАСНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ І ДОДАТКІВ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ
:: ECONOMY :: ОГЛЯД СУЧАСНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ І ДОДАТКІВ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОГЛЯД СУЧАСНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ ПРОГРАМ І ДОДАТКІВ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ

 
06.11.2023 21:11
Автор: Ніжегородцев Владислав Олександрович, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем, Державний податковий університет; Даниленко Софія Володимирівна, здобувач вищої освіти першого (бакалаврського) рівня, Державний податковий університет
[2. Інформаційні системи і технології;]

ORCID: 0000-0001-9434-0564 Владислав Ніжегородцев

На сьогодні інформаційні технології дозволяють здійснювати інтелектуальний аналіз та ґрунтовне опрацювання даних приймаючи рішення в умовах дефіциту інформації або її надлишку, в обмежені часові терміни або в ситуації неможливості.

Сучасні науковці в дефініціях «цифрової держави» визначають інформаційну систему обліку як сукупність програмних і апаратних засобів, що забезпечують автоматизоване збирання, обробку, зберігання, пошук, розподіл та використання інформації, таких як статистика виробництва, продажів, платежів, залежно від бізнес-процесів.

На думку О. Буйницької, – це сукупність методів, засобів і прийомів, що використовуються для забезпечення ефективної діяльності людей в різноманітних виробничих і невиробничих сферах [1].

Комп’ютерні інформаційні системи аудиту - це середовище комп’ютерних прикладних програм, тісно взаємопов’язаних між обліком, аудитом та управлінням, за умови використання комп’ютера будь-якого типу або розміру в процесі оброблення суб’єктом господарювання фінансової інформації, суттєвої для аудиторської перевірки, незалежно від того, використовується програмний продукт або комп’ютер останнім чи третьою стороною (аудитором) [2].

На сьогоднішній день існує багато сучасних програм і додатків для обліку та аудиту, які допомагають підприємствам та професіоналам здійснювати ефективний облік та аудит фінансової інформації. За результатами наших досліджень, можна з певною часткою впевненості стверджувати, що лідером в даному контексті виступають наступні програмні комплекси.

QuickBooks - це популярне програмне забезпечення для бухгалтерського обліку, яке підходить для малих і середніх підприємств, яке пропонує  локальні бухгалтерські програми, а також хмарні версії , які приймають бізнес-платежі, керують і оплачують рахунки, а також функції нарахування заробітної плати. Версії цього продукту доступні на багатьох різних ринках. Саме за допомогою цього комплексу можна налаштовувати банківські канали, щоб заощадити час і зменшити кількість помилок; транзакції автоматично й безпечно надходитимуть за місцепризначенням; оплата рахунків професійного вигляду відбуватиметься за лічені секунди - спеціальні шаблони та автоматичні нагадування роблять оплату ще простішою.

Наступним цікавим додатком, на нашу думку є програмний комплекс – Xero: знаменитий обліковий інструмент, який надає рішення для фінансового обліку та управління грошовим потоком, вона дозволяє підприємствам вести облік доходів і витрат, створювати рахунки, вести облік клієнтів і постачальників, а також багато інших фінансових операцій. Xero є популярним інструментом серед малих та середніх підприємств для автоматизації бухгалтерських процесів та спрощення фінансового управління.

Ще одним, не менш корисним додатком з обліку та аудиту є SAP ERP. Ця корпоративна система включає в себе рішення для бухгалтерського обліку та управління ресурсами підприємства. Є певні  бізнес-процеси, що включені в цей додаток, це: операції (збір і дистрибуція, управління матеріалами, планування виробництва, виконання логістики та управління якістю); фінанси (фінансовий, управлінський облік, управління фінансовим ланцюгом поставок); управління людським капіталом (навчання, нарахування заробітної плати, електронний рекрутинг); корпоративні послуги (управління подорожами, навколишнє середовище, охорона здоров’я та безпека та управління нерухомістю).

Цікавою, на нашу думку є і інтегрована платформа управління AuditBoard. Вона дозволяє здійснювати управління ризиками та відповідності та призначена для оптимізації та автоматизації різноманітних процесів аудиту та відповідності в організаціях. Управління внутрішнім контролем: AuditBoard дозволяє організаціям оцінювати, документувати та керувати своїми системами внутрішнього контролю. Це має вирішальне значення для забезпечення дотримання нормативних актів і збереження цілісності фінансової звітності. Платформа підтримує весь аудит та допомагає організаціям визначати, оцінювати та зменшувати ризики, ведення документації, інтеграції, звітування та аналітику. Платформа пропонує інструменти звітності та аналітики, які допомагають організаціям генерувати інформацію на основі даних аудиту та дотримання вимог.

Отже, провівши моніторинг сучасних комп’ютерних програм і додатків обліку та аудиту можна цілком впевнено стверджувати, що сучасні програмні комплекси забезпечують повноцінне автоматизоване збирання, обробку, зберігання, пошук, розподіл та використання аудиторської інформації. Такі програми здатні оцінювати правильність виконання всіх процесів на підприємстві, здійснювати надійний контроль і генерувати пропозиції щодо автоматизації бухгалтерських процесів та спрощення фінансового управління.

Список літератури

1.Адамик, О.В. Аудит функціональної частини програмного забезпечення КСБО/ О.В. Адамик, С.І.  Саченко // Бізнес Інформ. - 2017. - №11. - С. 293-299. URL: http://www.business-inform.net/export_pdf/business-inform-2017-11_0-pages-293_299.pdf (дата звернення: 29.10.2023).

2.Томчук В.В. Комп’ютеризація обліку та аудиту нематеріальних активів із застосуванням ІТ-технологій/ В.В. Томчук, А.М. Платовський// Вчені записки ТНУ імені В.І. Вернадського. Серія: Економіка і управління» зареєстровано Міністерством юстиції України, 2019. – С. 138-143. URL:https://r.donnu.edu.ua/xmlui/handle/123456789/768. (дата звернення: 29.10.2023).

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПОБУДОВА МЕТОДІВ КЛАСИФІКАЦІЇ ЗОБРАЖЕНЬ НА ОСНОВІ АРХІТЕКТУРИ НЕЙРОМЕРЕЖ
21.11.2023 20:52
АКТУАЛЬНІСТЬ, ОСОБЛИВОСТІ ТА МЕТОДИ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ
21.11.2023 16:35
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ЯК ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ В AGILE-ПІДХОДАХ
21.11.2023 13:43
НЕЧІТКА СИСТЕМА ПРІОРИТЕТНОСТІ РОБІТ ІТ-ПРОЕКТУ
21.11.2023 11:50
OLAP-ТЕХНОЛОГІЇ: СТРУКТУРА ТА РЕАЛІЗАЦІЯ
21.11.2023 00:11
МАТЕМАТИЧНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО ВИБІР БАЗИ ДАНИХ
20.11.2023 19:58
ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
20.11.2023 18:35
ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕНДЕНЦІЙ ПРОДАЖІВ У ГАЛУЗІ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ ЗА ДОПОМОГОЮ АНАЛІЗУ ЧАСОВИХ РЯДІВ І АЛГОРИТМІВ МАШИННОГО НАВЧАННЯ
19.11.2023 21:15
LEVERAGING OF BUSINESS PROCESS MANAGEMENT PERFORMANCE INDICATORS IN SAFE IT PROJECTS
19.11.2023 19:54
ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ЗАСТОСУВАННЯ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ПІДПРИЄМСТВІ
18.11.2023 11:06




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.351 сек. / Mysql: 1599 (0.287 сек.)