Підбір та аналіз персональних фінансів є важливим завданням для багатьох людей. Сучасні інформаційні технології прискорюють і полегшують цей процес, дозволяючи більш детально розглянути фінансове становище та приймати обґрунтовані рішення. Сучасний світ пов'язаний із стрімким розвитком інформаційних технологій, які трансформують спосіб, яким ми аналізуємо та управляємо своїми фінансами. Однією з ключових переваг впровадження інформаційних технологій є можливість автоматизації збору, обробки та аналізу фінансових даних [1]. Важливою складовою фінансового аналізу є фінансова грамотність. Інформаційні технології допомагають надавати освіту та інструменти для розвитку фінансової грамотності. Додатки та онлайн-платформи надають доступ до освітніх ресурсів, розрахунків і фінансових порад, що сприяє підвищенню рівня фінансової грамотності серед користувачів [2]. Сучасні програми для персонального фінансового аналізу використовують алгоритми машинного навчання для аналізу фінансових даних та надання рекомендацій. Вони допомагають користувачам керувати бюджетом, планувати інвестиції та забезпечують попередження щодо можливих фінансових ризиків. З огляду на розширення використання інформаційних технологій у фінансовому аналізі, захист фінансових даних стає критично важливим завданням. Сучасні програмні засоби повинні гарантувати конфіденційність та цілісність фінансових даних користувачів. При проектуванні та розробці сучасного та якісного програмного рішення в сфері аналізу персональних фінансів слід визначити головні складові напрямки, які дозволять досягнути найбільшої ефективності та обрати найкращі алгоритми реалізації таких можливостей: алгоритм автоматичного бюджетування. Цей алгоритм дозволяє користувачам створювати та керувати своїми бюджетами. Він автоматично аналізує доходи та витрати, надаючи змогу визначити, наскільки ефективно управляються фінансами; алгоритм аналізу кредитних ризиків. Цей алгоритм оцінює фінансову стабільність користувача та ризики, пов'язані з кредитними зобов'язаннями. Він враховує кредитну історію, доходи та інші фактори для визначення кредитного ризику; алгоритм аналізу витрат. Цей алгоритм допомагає користувачам відстежувати та аналізувати свої витрати. Він категоризує витрати, визначає патерни та надає інсайти для ефективного управління фінансами; алгоритм персоналізованих фінансових порад.
Цей алгоритм надає користувачам індивідуалізовані поради щодо оптимізації їхніх фінансів. Він аналізує фінансову ситуацію та рекомендує кроки для досягнення фінансових цілей.При застосуванні комбінації таких алгоритмів, або запровадження їх в комплексі – можливо досягнути найбільшої ефективності в персоналізованому контролю за власними коштами. Впровадження складних інформаційних технологій в систему персонального фінансового аналізу відкриває перед користувачами безліч можливостей для ефективного управління своїми фінансами та підвищення фінансової грамотності. Програмні алгоритми та інновації у цій області надають інструменти для досягнення фінансової стабільності та успіху.
Список літератури:
1.Svy`stun L. A. Prospects of the use of modern information technology in the implementation of financial planning at the enterprise / L.A. Svy`stun // Ekonomika i region, vol. 3, 2016. – p. 13-21.
2.Krapivnytska S.M. Development of enterprise cost management system / S.M. Krapivnytska, M.V. Zarukevych // Visnyk Odeskoho natsionalnoho universytetu. Ekonomika, vol. 3, no. 1, 2013. – p. 155– 157.
_____________________________________________________________________
Науковий керівник: Шибаєва Наталя Олегівна, кандидат технічних наук, доцент, Національний університет «Одеська політехніка»
|