:: ECONOMY :: ФАКТОРИ ЗНИЖЕННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ :: ECONOMY :: ФАКТОРИ ЗНИЖЕННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ
:: ECONOMY :: ФАКТОРИ ЗНИЖЕННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ФАКТОРИ ЗНИЖЕННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ

 
23.10.2023 18:41
Автор: Себко Ганна Валеріївна, викладач вищої категорії, Гусятинський коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.
[1. Економічні науки;]

Основне завдання будь-якого підприємства – отримання прибутку. Його розмір прямо залежить від витрат, вкладених у виробництво і продаж товарів, робіт або послуг, тобто собівартості. Якщо підприємець розуміє, як формується собівартість, розрізняє її види, вміє аналізувати фактори впливу на собівартість, знає та застосовує на практиці формули її розрахунку, – успіх у справі гарантований. Саме тому економічна сутність витрат і собівартості продукції є основою ефективної роботи підприємства. 

Актуальність цієї проблеми зумовлена тим, що розрахунок собівартості продукції на виробництві визначається для різних цілей, одна з яких –ціноутворення. Дана величина дуже важлива для підприємства, тому що точно показує загальну суму грошових витрат на випуск виробу. Надалі вона використовується для призначення найефективнішої ціни при збуті продукції. Таким чином, аналіз сутності витрат не дозволить підприємству стати збитковим і неконкурентоспроможним через високу цінову політику. Управління собівартістю є важливим інструментом в економічному управлінні підприємствами.

Собівартість - це комплексний економічний показник, який відображає вартість виробництва одиниці продукції або послуги і включає в себе всі витрати, пов'язані з її виготовленням. Цей показник важливий для бізнесу з кількох причин:

1. Управління витратами: Собівартість дозволяє підприємству аналізувати різні види витрат і виявляти можливості для їх зниження, що сприяє підвищенню прибутковості.

2. Формування цін: Знання собівартості допомагає визначити оптимальні ціни на продукцію або послуги, які покриватимуть всі витрати та приноситимуть прибуток.

3. Планування та бюджетування: Собівартість є важливим фактором при розробці бюджетів та плануванні фінансових результатів підприємства.

4. Контроль якості: Порівнюючи собівартість з фактичними результатами, підприємство може виявити відхилення і вдосконалити процеси виробництва та якості продукції.

5. Прийняття рішень: Знання собівартості допомагає приймати обґрунтовані рішення про виробництво, розширення або зменшення обсягів виробництва, вибір постачальників тощо.

Собівартість складається з прямих витрат (сировини, праці, матеріалів) і накладних витрат (амортизація, адміністративні витрати, витрати на збут). Її розраховують для кожного виду продукції окремо.

Цей показник є важливим інструментом управління фінансами та виробництвом для підприємств у будь-якій галузі.

Зниження собівартості продукції є важливим завданням для підприємств, оскільки це дозволяє збільшити прибутковість і залишити конкурентоспроможними на ринку. Основні фактори, які можуть сприяти зниженню собівартості продукції, включають:

1. Ефективність виробничих процесів - автоматизація, оптимізація робочих процесів та використання сучасного обладнання дозволяють зменшити витрати на оплату праці та підвищити продуктивність.

2. Економія сировини та матеріалів - використання менше сировини або вибір більш дешевих аналогів може знизити витрати на матеріали.

3. Управління запасами - ефективне управління запасами дозволяє уникнути перевищених запасів і зменшити витрати на їх зберігання.

4. Енергоефективність - зменшення витрат на енергію та ресурси шляхом впровадження енергоефективних технологій.

5. Маркетинг і продаж - збільшення обсягу продажів дозволяє розподілити фіксовані витрати на більше продукції, знижуючи таким чином собівартість одиниці продукції.

6. Оптимізація накладних витрат - спрощення управління та оптимізація накладних витрат, таких як адміністративні витрати та витрати на обслуговування.

7. Управління працею - ефективне управління робочою силою, включаючи найняття кваліфікованого персоналу та підвищення продуктивності працівників.

8. Інновації - впровадження нових технологій та методів виробництва може підвищити ефективність та знизити витрати.

9. Великосерійне виробництво - збільшення обсягу виробництва може допомогти розподілити фіксовані витрати на більше одиниць продукції.

Зниження собівартості продукції вимагає комплексного підходу і постійного моніторингу всіх аспектів виробництва та бізнесу.

Список літератури:

1.Андрющенко Н. С. Суть і значення витрат: історичний аспект. Актуальні проблеми економіки. 2007. № 5. С. 3–7.

2.Безруких П. С. Учет и калькулирование себестоимости продукции. М. : Финансы, 1974. 320 с.

3.Козак В. Г. Визначення поняття «витрати» та їх оцінка // Реформування економіки України: стан та перспективи : матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 26–27 листопада 2009 р.). Київ : МІБО КНЕУ, 2009. С. 129–131.

4.Гаркуша Н. М. Економічна сутність витрат підприємства. Економічна стратегія і перспективи розвитку сфери торгівлі та послуг. 2012. Ч. 1. С. 191–200.

5.Адаменко Т. М. Затрати та витрати підприємства як об’єкт управління. Економіка. Менеджмент. Підприємництво. 2009. Вип. 21. Ч. 2. С. 223–229.

6.Столяр Л. Г. Сутність «витрат» та особливості трактування. Економічні науки. Серія «Облік і фінанси». 2011. Вип. Ч. 4. С. 25–31.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОЦЕСНОГО ПІДХОДУ ДО УПРАВЛІННЯ
25.10.2023 00:10
ПРОЦЕСНА ІНТЕГРАЦІЯ В ЛАНЦЮГАХ ПОСТАЧАННЯ ТОВАРІВ ПІДПРИЄМСТВ ТОРГІВЛІ
24.10.2023 17:20
РОЛЬ МАРКЕТИНГУ В СИСТЕМІ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ
23.10.2023 21:42
ПРИНЦИПИ УПРАВЛІННЯ СТІЙКІСТЮ ТА АДАПТИВНІСТЮ ЛАНЦЮГІВ ПОСТАЧАННЯ РОЗДРІБНИХ І ТОРГОВЕЛЬНИХ МЕРЕЖ
23.10.2023 17:59
ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ БАНКУ
23.10.2023 17:44
СИСТЕМА РИЗИК МЕНЕДЖМЕНТУ У КОМЕРЦІЙНОМУ БАНКУ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ
23.10.2023 14:35
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ ПІДПРИЄМСТВ ПІД ВПЛИВОМ РИЗИКІВ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ
22.10.2023 22:00
ПЛАНУВАННЯ АУДИТУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ЯК ПОЧАТКОВИЙ ЕТАП АУДИТУ
22.10.2023 18:05
ОСОБЛИВОСТІ ПІДТРИМКИ МОЛОДІЖНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ
22.10.2023 17:23
РОЗРАХУНКИ НА РИНКУ ЕЛЕКТОРННОЇ КОМЕРЦІЇ
17.10.2023 19:13




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.745 сек. / Mysql: 1599 (0.649 сек.)