:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ БАНКУ :: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ БАНКУ
:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ БАНКУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТУ БАНКУ

 
23.10.2023 17:44
Автор: Кучернос Яна Юріївна, магістр 2 року навчання, Сумський національний аграрний університет
[1. Економічні науки;]


Процес управління банківськими ризиками не втрачає своєї актуальності, саме тому багато вітчизняних та закордонних науковців-дослідників присвячують наукові праці дослідженню саме цих питань Серед них Дж. Сінкі, Л. Примостка, О. Терещенко, О. Васюренко та інші. Світова криза фінансових ринків, пандемія та локдауни через ковід, політична невизначеність, військові вторгення на території інших країн призводять до погіршення макроекономічних показників і також звуження внутрішніх грошових ринків. На ринку банківських послуг це проявляється у відпливі депозитів, зростанню недовіри до банківської системи в цілому тощо. Отже питання створення робочої системи управління ризиками для банківських установ є актуальним та вирішальним для ефективної діяльності і  подальшого розвитку. 

Зазначимо, що у реалізації основної мети ризик-менеджменту, а саме збільшення вартості власного капіталу, зацікавлені не лише керівництво та акціонери банку, а й клієнти банківської установи та контрагенти, інвестори, рейтингові агентства, кредитори – тобто всі учасники фінансового ринку. 

При створенні системи ризик-менеджменту банківська установа ставить на меті вирішення таких задач:

-Виявити та ідентифікувати ризики на принципах повноти та своєчасності;

-Провести оцінку (кількісну та якісну) виявлених ризиків та розробити заходи щодо мінімізації негативних наслідків та примноження позитивних;

-За умови появи конфлікту інтересів, що можуть виникнути у процесі управління ризиками, оперативно вирішити їх з мінімальними втратами для всіх сторін.

Таким чином, сутність процесу управління ризиками банківської установи передбачає виявлення індивідуальних ризиків, їх оцінці та аналізу можливого сукупного ризику, контролі рівня ризику та порівняння отриманих результатів із прийнятними величинами для кожного конкретного банку, розробка обґрунтованих оптимальних напрямів мінімізації негативних наслідків та прийняття на їх основі адекватних управлінських рішень на різних рівнях управління. 

З вищезазначеного виходить, що фундаментом для якісного функціонування системи ризик-менеджменту є отримання своєчасної та повної інформації, а відтак особливу увагу треба приділити питанням внутрішнього та зовнішнього обміну інформацією, узгодженню інформаційних потоків з стратегічними та тактичними цілями. Необхідно створити єдине інформаційне поле, що охоплюватиме всі структурні одиниці комерційного банку та забезпечить ефективну роботу аналітичної підсистеми ризик-менеджменту. Налагодження процесів обміну інформацією між профільними відділами банку дозволить системі ризики-менеджменту функціонувати більш ефективно та вчасно запобігати негативним наслідкам від ризиків. 

В організаційному блоці системи ризик-менеджменту доцільно вирішити такі питання: сформувати команду кваліфікованих спеціалістів у підрозділі з управління ризиками, забезпечити чіткий розподіл обов’язків та відповідальності всередині команди, визначити особисті обов’язки ризик-менеджерів. 

Науковці відмічають існування ще однієї проблеми, а саме: наразі рівень залучення спостережних рад банківських установ у питання управління банківськими ризиками є недостатнім або характеризується низьким рівнем.  Позитивним досвідом з вирішення цього питання є створення комітету з ризиків при спостережних радах. 

Підсумовуючи, зазначимо, що ефективне функціонування системи ризик-менеджменту забезпечує покращення фінансової стійкості банківської установи та оптимальне використання всіх наявних ресурсів. А також дозволяє уникнути непередбачуваних ситуацій фінансового характеру або мінімізувати негативні наслідки від настання таких подій та сформувати висококваліфіковану команду фахівців. 

Література:

1.Про організацію системи управління ризиками в банках України та банківських групах. Положення, схвалено постановою  Правління  Національного  банку  України  від  11  липня  2018  року  No  64.  URL:    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0064500-18 (дата звернення: 25.09.2023).

2.Петрович Й. М. Класифікація ризиків та оцінка ефективності менеджменту персоналу банку [Текст] / Й. М. Петрович, Л. Г. Кльоба, В. Л. Кльоба // Національний університет "Львівська політехніка". Вісник... : збірник наук. праць. № 727. Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – Львів, 2012


_________________________________________________________________________

Науковий керівник: Гузенко Тетяна Сергіївна, кандидат економічних наук, Сумський національний аграрний університет

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОЦЕСНОГО ПІДХОДУ ДО УПРАВЛІННЯ
25.10.2023 00:10
ПРОЦЕСНА ІНТЕГРАЦІЯ В ЛАНЦЮГАХ ПОСТАЧАННЯ ТОВАРІВ ПІДПРИЄМСТВ ТОРГІВЛІ
24.10.2023 17:20
РОЛЬ МАРКЕТИНГУ В СИСТЕМІ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ
23.10.2023 21:42
ФАКТОРИ ЗНИЖЕННЯ СОБІВАРТОСТІ ПРОДУКЦІЇ
23.10.2023 18:41
ПРИНЦИПИ УПРАВЛІННЯ СТІЙКІСТЮ ТА АДАПТИВНІСТЮ ЛАНЦЮГІВ ПОСТАЧАННЯ РОЗДРІБНИХ І ТОРГОВЕЛЬНИХ МЕРЕЖ
23.10.2023 17:59
СИСТЕМА РИЗИК МЕНЕДЖМЕНТУ У КОМЕРЦІЙНОМУ БАНКУ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ
23.10.2023 14:35
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ ПІДПРИЄМСТВ ПІД ВПЛИВОМ РИЗИКІВ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОДОЛАННЯ
22.10.2023 22:00
ПЛАНУВАННЯ АУДИТУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ЯК ПОЧАТКОВИЙ ЕТАП АУДИТУ
22.10.2023 18:05
ОСОБЛИВОСТІ ПІДТРИМКИ МОЛОДІЖНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ
22.10.2023 17:23
РОЗРАХУНКИ НА РИНКУ ЕЛЕКТОРННОЇ КОМЕРЦІЇ
17.10.2023 19:13




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.268 сек. / Mysql: 1630 (0.216 сек.)