:: ECONOMY :: КОМБІНОВАНЕ ВИКОРИСТАННЯ ВИСОКОІНТЕНСИВНОЇ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА КІНЕЗІТЕРАПІЇ З БАЛАНСУВАЛЬНОЮ ПЛАТФОРМОЮ В РЕАБІЛІТАЦІЇ ПАЦІЄНТІВ З МІОГЕННОЮ ЦЕРВІКАЛГІЄЮ В ГОСТРИЙ ПЕРІОД РЕАБІЛІТАЦІЇ :: ECONOMY :: КОМБІНОВАНЕ ВИКОРИСТАННЯ ВИСОКОІНТЕНСИВНОЇ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА КІНЕЗІТЕРАПІЇ З БАЛАНСУВАЛЬНОЮ ПЛАТФОРМОЮ В РЕАБІЛІТАЦІЇ ПАЦІЄНТІВ З МІОГЕННОЮ ЦЕРВІКАЛГІЄЮ В ГОСТРИЙ ПЕРІОД РЕАБІЛІТАЦІЇ
:: ECONOMY :: КОМБІНОВАНЕ ВИКОРИСТАННЯ ВИСОКОІНТЕНСИВНОЇ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА КІНЕЗІТЕРАПІЇ З БАЛАНСУВАЛЬНОЮ ПЛАТФОРМОЮ В РЕАБІЛІТАЦІЇ ПАЦІЄНТІВ З МІОГЕННОЮ ЦЕРВІКАЛГІЄЮ В ГОСТРИЙ ПЕРІОД РЕАБІЛІТАЦІЇ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

КОМБІНОВАНЕ ВИКОРИСТАННЯ ВИСОКОІНТЕНСИВНОЇ МАГНІТОТЕРАПІЇ ТА КІНЕЗІТЕРАПІЇ З БАЛАНСУВАЛЬНОЮ ПЛАТФОРМОЮ В РЕАБІЛІТАЦІЇ ПАЦІЄНТІВ З МІОГЕННОЮ ЦЕРВІКАЛГІЄЮ В ГОСТРИЙ ПЕРІОД РЕАБІЛІТАЦІЇ

 
23.10.2023 00:15
Автор: Мартинова Н.С., асистент кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, м. Київ; Білецька О.М., доктор медичних наук, професор, професор кафедри спортивної, фізичної та реабілітаційної медицини, фізичної терапії та ерготерапії, Харківський національний медичний університет, м. Харків
[18. Медичні науки;]

Ключові слова. Міогенна цервікалгія, балансувальна платформа, реабілітація, біль у шиї, м’язи – стабілізатори, пропріорецепція, координація, високоінтенсивна магнітотерапія (HIFEM), м’язи шиї.   Актуальність. Зменшення фізичної активності у сучасної людини стало однією з причин поширення гіпотонії м’язів осьового скелету через вимушене положення при використанні гаджетів, особливо шийного відділу хребта [2, с. 422]. Тривале знаходження в напівзігнутому положенні сидячи призводить до розтягування м'язового корсету спини і зниження його тонусу як головних чинників виникнення міогенної цервікалгії [1, с. 234]. Як відомо, основним  проявом м’язово-тонічного дисбалансу шийного відділу хребта є біль в шиї, особливо при рухах [5, с. 89 - 95] .Звідси виникає потреба в дієвих та доступних програмах фізичної терапії для профілактики і реабілітації осіб з міогенною цервікалгією, що є важливим завданням на сучасному етапі розвитку реабілітації в Україні [4, с. 320].

Як відомо, використання методу тренування з балансувальною платформою для задіяння пропріорецепції, координації та м’язового тонусу є дієвим в реабілітації хворих на міогенну цервікалгію в гострому періоді [3, с. 48 - 51].  

З другого боку відомо, що через вплив магнітного поля високої інтенсивності з підбором параметрів частоти до 150 Гц та інтенсивності до 2,5 Тл також досягається ефект розслаблення та стимуляції спазмованих м’язів, що сприяє відновленню м’язового балансу та усуненню больових проявів при міалгіях [7, с. 1076 - 1082]. Тому вивчення комбінованого впливу високоінтенсивної магнітотерапії від апарату BTL 6000 Super Inductive System Elite та лікувальних вправ на балансувальній платформі на сьогодні є актуальним питанням з оптимізації відновлення тонусу та сили м’язів шийного відділу хребта при міогенній цервікалгії [6, с. 50 - 54].

Мета дослідження. Вивчення ефективності реабілітації хворих з міогенною цервікалгією за допомогою комбінованого застосування методики лікувальних вправ з балансувальною платформою в поєднанні з високоінтенсивною магнітотерапією.   

Матеріали та методи. Для відновлення пацієнтів з міогенною цервікалгією була розроблена програма реабілітації з використанням комбінованого впливу високоінтенсивної магнітотерапії від апарату BTL 6000 та кінезіотерпапії з балансувальною платформою. Балансувальна платформа має вигляді диску виконаного з резини, діаметр її складає 60 см, а висота приблизно 10 - 12 см.  Комбінація зазначених методів фізіотерапії та кінезіотерапії стане основним засобом відновлення рухової активності, кровообігу та трофіки в міжхребцевих дисках, зменшенню болі та збільшенні сили у м’язах шийного відділу хребта. Був задіяний метод високоінтенсивної терапії від апарату BTL 6000 Super Inductive System Elite у вигляді проведення процедури з накладанням аплікатора на м’язи шийного відділу хребта  на 12 хвилин. Після відпочинку 20 хвилин відбувалось виконання вправ лікувальної гімнастики з балансувальною платформою та вільною вагою, тобто з використанням гантелей та фітнес резинок, а також вправ для м’язів-стабілізаторів шийного відділу хребта. 

Дослідження проводилось протягом 2 місяців у 46 пацієнтів (26 - жінок і 14 чоловіків) у віці від 30 до 45 років. Відповідні пацієнти були розділені на дві групи: основна (ОГ) та контрольна (КГ) по двадцять три особи у кожній групі.  В ОГ застосовувався комбінований засіб відновлення через використання високоінтенсивної магнітотерапії та кінезіотерапії з балансувальною платформою та гантелей, фітнес - резинок. В КГ пацієнти виконували такі ж вправи з вільною вагою та  балансувальною платформою, але без використання фізіопроцедури високоінтенсивної магнітотерапії. В обох групах заняття проводили 3 рази на тиждень тривалістю 60 хв. В ОГ перед проведенням занять лікувальної гімнастики була задіяна фізіопроцедура високоінтенсивної магнітотерапії.

Для оцінки ефективності реабілітаційних заходів, ми використовували аналогову шкалу болю (шкала ВАШ), функціональні методи дослідження шийного відділу хребта (рухливість у шийному відділі хребта за шкалою ROM та мануальне м’язове тестування за п’ятибальною шкалою).

Отримані результати. До початку дослідження всі функціональні показники не відрізнялись в обох групах: шкала ВАШ – 8,7±1,6 балів в ОГ та 8,8±1,3 балів в КГ; тестування за шкалою ROM: рухливість ШВХ навколо фронатльної осі – 2,0±0,2 балів в ОГ та 2,5±0,4 балів в КГ; рухливість ШВХ навколо сагітальної осі при згинанні шиї - 2,3±0,3 балів в ОГ та 2,5±0,2 балів в КГ; рухливість ШВХ навколо сагітальної осі при розгинанні шиї - 2,2±0,2 балів в ОГ та 1,9±0,3 балів в КГ; ротація голови - 2,4±0,2 балів в ОГ та 2,1±0,2 балів в КГ; мануальне м’язове тестування за п’ятибальною шкалою: сила драбинчастих м’язів - 2,3±0,5 балів в ОГ та 2,2±0,3 балів в КГ; сила ремінного м’яза - 1,8±0,3 балів в ОГ та 1,9±0,4 балів в КГ; сила грудино-ключично-соскоподібного м’яза – ОГ 1,9±0,4 балів та 2,0±0,3 балів в КГ; сила коротких згиначів шиї ОГ - 1,7±0,5 балів та 1,9±0,6 балів в КГ.

Після проведеного курсу реабілітаційних заходів за розробленими методиками виявлено поліпшення результатів дослідження в обох групах, але в ОГ більш виражене: шкала ВАШ  – 3,1±1,6 балів в ОГ та 6,3±1,8 балів в КГ; тестування за шкалою ROM: рухливість ШВХ навколо фронтальної осі – 1,0±0,3 балів в ОГ та 2,0±0,5 балів в КГ; рухливість ШВХ навколо сагітальної осі при згинанні шиї - 1,2±0,2 балів в ОГ та 2,0±0,4 балів в КГ; рухливість ШВХ навколо сагітальної осі при розгинанні шиї - 1,2±0,3 балів в ОГ та 1,5±0,2 балів в КГ; ротація голови - 1,5±0,4 балів в ОГ та 1,7±0,3 балів в КГ; мануальне м’язове тестування за п’ятибальною шкалою: сила драбинчастих м’язів - 4,8±0,2 балів в ОГ та 3,7±0,4 балів в КГ; сила ремінного м’яза - 4,8±0,4 балів в ОГ та 3,8±0,5 балів в КГ; сила грудино-ключично-соскоподібного м’яза – ОГ 4,6±0,5 балів та 3,9±0,4 балів в КГ; сила коротких згиначів шиї - 4,7±0,6 балів ОГ та 3,9±0,4 балів в КГ.

Висновки. В результаті проведення дослідження була доведена знеболююча ефективність дії високоінтенсивної магнітотерапії від апарату BTL 6000 Super Inductive System Elite у поєднанні з розробленою програмою фізичної терапії осіб з міогенною цервікалгією. Про це свідчить аналіз результатів дослідження. Вивчення результатів проявів болю в шиї та функціональних показників доказують значні позитивні зміни в основній групі. Під впливом проведення процедури високоінтенсивної магнітотерапії та дією регулярних лікувальних вправ під час проведення дослідження зменшилися прояви больових відчуттів в м’язах шиї. Також було зазначено поліпшення загального стану пацієнтів в обох групах.

Розроблена програма фізичної терапії з комбінованим використанням високоінтенсивної магнітотерапії та кінезіотерапії з балансувальною платформою надає більш ефективний вплив на усунення болю в м’язах шиї та покрашує функціональний стан шийного відділу хребта осіб з міогенною цервікалгією.

Список літератури:

1.Богдановська Н.В. Фізична реабілітація засобами фізичної терапії. / Н. В. Богдановська, І.В. Кальонова //  Університетська книга. 2020. С. 234.

2.Вакуленко Л.О., Клапчук В.В. Основи реабілітації, фізичної терапії, ерготерапії. /Л.О. Вакуленко, В.В. Клапчук // Укрмедкнига. 2018. С. 422.

3.Істомін А.Г., Мартинова Н.С., Білецька О.М. Ефективність тренування з використанням балансуючої платформи в реабілітації у хворих після перенесеної коронавірусної хвороби з міогенною цервікалгією / А.Г. Істомін, Н.С. Мартинова, О.М. Білецька // Фізична реабілітація та рекреаційно-оздоровчі технології. Т. 7.  № 2. 2022. С. 48 – 51.

4.Попадюха Ю. А. Особливості використання сучасних і перспективних реабілітаційних технологій та засобів для відновлення опорно-рухового апарату спортсмена / Ю. А. Попадюха // Науковий часопис КПІ ім. І. Сікорського. С.320.

5.Duncan D. I. Combination treatment for buttock and abdominal remodeling and skin improvement using HIFEM procedure and simultaneous delivery of radiofrequency and targeted pressure energy / D. I. Duncan, MD // Journal of Cosmetics Dermatology. 2021. 26(5): р. 89 - 95.

6.Jacob C., Weiss R. Simultaneous HIFEM and Synchronized RF Procedure Can Be Effectively Used for Increasing Muscle Mass and Decreasing Fat in the Upper Arm / C. Jacob, R. Weiss // Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology. February 2023. 16(2):p. 50–54. 

7.Rambhia P., Turner L., Ugonabo N., Chapas A. Muscle Stimulation for Aesthetic Body Shaping: A Comprehensive and Critical Review / Rambhia, Pooja H. MD; Turner, Louise BS; Ugonabo, Nkem MD; Chapas, Anne MD // Dermatologic Surgery. October 2022.  48(10): p. 1076-1082. 

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ДОСВІД КАФЕДРИ ГІГІЄНИ ТА ЕКОЛОГІЇ ПДМУ У ВИКОРИСТАННІ ДИДАКТИКИ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ
25.10.2023 11:41
THE EFFECT OF GREEN TEA ON PATHOLOGICAL CONDITIONS IN THE ORAL CAVITY
24.10.2023 17:42
ДОСЛІДЖЕННЯ КРОВОПОСТАЧАННЯ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ САМКИ БІЛОГО ЩУРА
24.10.2023 12:41
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕСІВ ПЕРОКСИДНОГО ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ ТА ЕНДОГЕННОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ГОСТРОМУ ПОШИРЕНОМУ ПЕРИТОНІТІ ТА СУПУТНЬОМУ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ
24.10.2023 10:42
ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ РЕМІНЕРАЛІЗУЮЧОЇ ТЕРАПІЇ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ РАННЬОГО ДИТЯЧОГО КАРІЄСУ ЗУБІВ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ВІКУ
24.10.2023 00:41
СИСТЕМИ АДМІНІСТРУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ ЯК СКЛАДОВА АДМІНІСТРАТИВНИХ МЕДИЧНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ
24.10.2023 00:30
ПРИЗНАЧЕННЯ ТА МОЖЛИВОСТІ АДМІНІСТРАТИВНИХ МЕДИЧНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ У СУЧАСНОМУ ЦИФРОВОМУ МЕДИЧНОМУ ПРОСТОРІ
24.10.2023 00:14
ANALYSIS OF RESISTANCE OF OPPORTUNISTIC COCCI TO ANTIBIOTICS IN INFECTIOUS DISEASES OF THE LOWER RESPIRATORY TRACT
23.10.2023 23:14
ВПЛИВ СКЛАДУ МОДИФІКАТОРІВ НА ПОКАЗНИК СТРУКТУРИЗАЦІЇ ПАКУВАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ ПРИ ВИГОТОВЛЕННІ ЗНІМНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЗУБНИХ ПРОТЕЗІВ
17.10.2023 20:22




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.230 сек. / Mysql: 1630 (0.174 сек.)