На перетині ідеологій і політик останніх десятиліть виокремлюються дуже різносторонні наукові напрямки і бачення щодо майбутнього розвитку як нашої української фінансової та соціальної систем, так і світових фінансової та соціальної систем. Якщо проаналізувати й ретельно вивчити погляди наших сучасників з даного питання, то складається достатньо неоднозначна картина наших потрібних кроків до впровадження більш досконалого фінансового механізму побудови соціально справедливої моделі фінансового забезпечення всіх верств населення.
Останніми роками спостерігається поглиблення соціальних розривів між класами багатого і бідного населення, середній клас, який має створювати основу суспільства сталого розвитку все більше розмивається, переходячи до лав менш заможних громадян, а державна риторика зводиться все більш до штучного обмеження державних соціальних виплат, а отже, і до зниження рівня та якості життя цих груп.
Отже, з цього приводу, на сьогоднішній день необхідно переосмислення місця та ролі, а також корінної сутності поняття «децентралізація», адже, де-факто, понятійний апарат став предметом маніпулювань і викривлень сутності, що призвело, у свою чергу, до викривлення диспропорцій у національних фінансових системах, і до нестабільності, стагнації й погіршенню фактичного стану соціальних систем в державі.
Для більш ефективної децентралізації влади необхідно, щоб співвласники багатоквартирних будинків брали участь у представницьких органах територіальних громад. Не партії, а саме люди, громадяни, співвласники будинкових територіальних громад повинні формувати виборчі органи влади місцевих територіальних органів влади. Це і є справжня децентралізація. Крім того, доречно вартість робочої сили прив’язати до вартості євро або долара, встановивши саме плаваючу курсову вартість.
Всі ці фінансові інструменти дозволять досягти первісної мети децентралізації влади, піднявши рівень і якість соціального захисту в державі на більш високий конкурентний в міжнародному економічному просторі рівень.
Список використаної літератури:
1.Ю. Калюжний. Децентралізація влади та напрямки її розвитку / https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02fjTf6CXCLQxwVmsQ7CLqiWdFiMBz97PS34gEX5Wz8eF3t3Bt17XNdg5
GANeurisgl&id=100024402410250&sfnsn=mo
2.Децентралізація в Україні: проблеми, шляхи їх вирішення / М.Є. Дейч // Вісник економічної науки України. − 2020. − № 1 (38). − С. 66-72. http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/170656
3.О.В. Кухленко, Р.М. Федоряк, С.М. Невмержицька Проблеми децентралізації влади у межах регіональної політики України / Державне управління: удосконалення та розвиток. − 2017. − № 2. − С. 23-25./ http://www.dy.nayka.com.ua/?op=1&z=1028
|