:: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ У ЧОЛОВІКІВ ТА ЖІНОК-ВІЙСЬКОВИХ :: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ У ЧОЛОВІКІВ ТА ЖІНОК-ВІЙСЬКОВИХ
:: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ У ЧОЛОВІКІВ ТА ЖІНОК-ВІЙСЬКОВИХ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ДОСЛІДЖЕННЯ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ У ЧОЛОВІКІВ ТА ЖІНОК-ВІЙСЬКОВИХ

 
26.09.2023 10:00
Автор: Воловоденко Богдан Петрович, магістрант спеціальності «Психологія», Поліський національний університет, м. Житомир
[4. Психологічні науки;]

Професійна діяльність військовослужбовців  передбачає наявність  спеціальних знань і вмінь, які були б розвинуті на високому рівні та розвитку певних особистісних якостей. Такими психологічними характеристика в роботі військового є готовність до фізичних і психологічних навантажень, емоційна стійкість, резильєнтність, відповідальність, здатність стійко переносити стресові ситуації, уміння працювати в умовах, які швидко можуть змінюватися, уміння вирішувати конфліктні ситуації.

Психологічні дослідження підтвердили, що емоційний інтелект є важливим когнітивним компонентом функціонування професіонала. Прогнозування власної діяльності військового пов'язаний з постійним доланням невизначених ситуацій, а тому, цей процес є складним та вимагає розвитку певних психологічних вмінь, в тому числі й толерантності до невизначеності. Також, відмінності прослідковуємо і на рівні статевої приналежності у чоловіків та жінок-військових.

Дослідження феномену емоційного інтелекту є однією з найбільш популярних і разом з тим суперечливих тем психологічних досліджень останнього десятиліття. На сьогоднішній день розроблено цілий ряд моделей емоційного інтелекту  і детально обговорюється структура та методи його вивчення. Дослідженням емоційного інтелекту займалися такі зарубіжні вчені, як Д. Гоулман (теорія емоційної компетентності), Р. Бар-Он (некогнітівна теорія емоційного інтелекту), Дж. Майер, П. Селовей, Д. Карузо (теорія емоційно-інтелектуальних здібностей), С. Хейн, Р. Купер, А. Саваф та ін. У вітчизняній психології ідею єдності афективних та інтелектуальних процесів, яка належить Л. С. Виготському,  розвивали С. Л. Рубинштейн і А. Н. Леонтьев. 

Д. Гоулман дає визначення поняттю «емоційний інтелект» – це здатність  усвідомлювати власні  почуття, почуття інших людей, мотивувати самого себе та інших, управляти своїми емоціями та емоціями  оточуючих [1]. Відповідно структура емоційного інтелекту включає п’ять складових:1) ідентифікація і визначення емоційних станів, розуміння взаємозв’язків між емоціями, мисленням і дією; 2) управління  емоційними станами; 3) здатність входити в емоційні стани, що сприяють досягненню успіху; 4) здатність читати емоції інших людей, бути чутливим до них і керувати емоціями інших; 5) здатність вступати в міжособистісні стосунки з іншими людьми і  підтримувати їх [1].

Дещо інший погляд на визначення емоційного інтелекту пропонує В.Д.  Шадріков, вважаючи, що на процес пізнання взаємопов’язано впливають емоційні та інтелектуальні характеристики особистості, і емоційний інтелект не може розглядатися поза вивченням інтелекту, що є проявом пізнавальної здатності особистості.

Професія військовослужбовця пов’язана з роботою в ситуації невизначеності. Здатність справлятися  з невизначеністю є одним з ключових умінь в діяльності військового і пов’язана з професійною соціалізацією і професійним  саморозвитком. Нами було встановлено, що для військовослужбовця, а ця професія відноситься до екстремальних видів, адекватність емоційної  оцінки ситуації та відповідність емоційної реакції є однією із найважливіших чинників поведінки. Професія військового пов’язана з роботою в ситуаціях невизначеності. А тому здатність справлятися  з невизначеністю є одним з ключових умінь в діяльності військового.

Список використаних джерел:

1.Колесніченко О.С. Психологічна готовність до ризику військовослужбовців Національної гвардії України: монографія. Харків : Національна академія НГУ, 2017. 308 с.

___________________________________________________________________________

Науковий керівник: Гречуха Ірина Анатоліївна, доктор філософії (спеціальність «Психологія»), доцент кафедри психології, Поліський національний університет

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСОБЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ДО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
28.09.2023 09:33
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЕМОЦІЙНОГО СТАНУ У СТУДЕНТІВ, ЯКІ ПОВ’ЯЗАНІ З ПЕРІОДОМ СЕСІЇ
26.09.2023 10:21
ПСИХОЛОГІЧНІ КОНЦЕПЦІЇ ВИВЧЕННЯ ХАРИЗМАТИЧНОЇ ОСОБИСТОСТІ
26.09.2023 10:15
ПОНЯТТЯ «ПСИХОЛОГІЧНОЇ СТІЙКОСТІ» В ДОСЛІДЖЕННІ ОСОБИСТОСТІ
26.09.2023 10:08
АНАЛІЗ ПСИХОЛОГІЧНОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ ЖІНОК У ШЛЮБІ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ІНШИХ КОНФЕСІЙ
21.09.2023 09:11
РОЗВИТОК ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДАХ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ
20.09.2023 13:41




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.245 сек. / Mysql: 1599 (0.187 сек.)