:: ECONOMY :: ІНФОРМАЦІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ «АКТИВНА ГРОМАДА» В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: ІНФОРМАЦІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ «АКТИВНА ГРОМАДА» В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: ІНФОРМАЦІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ «АКТИВНА ГРОМАДА» В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ІНФОРМАЦІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ «АКТИВНА ГРОМАДА» В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ

 
20.09.2023 18:58
Автор: Крет Ольга Віталіївна, кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин, Рівненський державний гуманітарний університет; Крет Роман Михайлович, кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин, Рівненський державний гуманітарний університет
[17. Соціальні комунікації;]

ORCID: 0000-0003-1736-3863 Olga Kret

ORCID: 0000-0001-6208-5837 Roman Kret


Актуальність теми дослідження. Залучення громадян до прийняття державних рішень – це необхідна складова формування активного громадянського суспільства в Україні. Те, що громадські активісти і волонтери є рушійними силами в сприянні й просуванні соціальних та політичних трансформацій в українському суспільстві – не беззаперечний факт А в умовах широкомасштабного вторгнення росії на територію України з 24 лютого 2022 року саме діяльність проактивної частин суспільства сприяє вирішенню і закриттю найактуальніших потреб як цивільного населення, так і наших українських військових.

Мета дослідження – проаналізувати основні напрями інформаційної діяльності Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» в умовах воєнного стану в Україні.

«Активна Громада» – всеукраїнська ініціатива, яка має на меті активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ на системній основі для добробуту в громадах України.

«Активна Громада» була створена внаслідок Революції Гідності на базі  громадської організації Інституту «Республіка». 

Засновницею  ВІ «Активна Громада» та виконавчою директоркою Інституту «Республіка» є Олександра Гліжинська

Національний координатор ВІ «Активна Громада» - Віталій Гліжинський

У команді київського офісу «Активної Громади» працює  14 осіб, у регіонах – 42 координаторів та координаторок.

Ініціатива стартувала в грудні 2014 року як пілотна в Київській області у селі Тарасівка та місті Богуслав, і протягом 2015-2022 років масштабувалася на майже усі області в Україні:

На сьогодні ВІ «Активна Громада» представлена мережею системних координаторів у 20 громадах України: Ужгород, Чернівці, Рівне, Здовбиця Рівненської області, Дрогобич Львівської області, Івано-Франківськ, Одеса, Кропивницький, Богуслав Київської області, Київ, Житомир, Дніпро, Запоріжжя, Краматорськ Донецької області, Суми, Черкаси, Полтава, Жмеринка Вінницької області, Хмельницький, Кам’янець-Подільський Хмельницької області. [1,2, 3, 4],

Починаючи з  2014 року було залучено понад 240 000 громадян до активної громадянської діяльності (на трьох рівнях):

•формування місцевих ініціатив;

•розробка місцевої політики та впровадження інструментів участі;

•сприяння реформам на місцевому та національному рівнях.

Було втілено 7 всеукраїнських кампаній:

•«Стеж за грошима» – моніторинг фінансування політичних кампаній у партнерстві з Рухом Чесно у 2015 році;

•«Задай курс владі» – формування та адвокація розроблених громадянами програм, спрямованих на кандидатів у депутати та міські голови на 2015 рік. Надалі кампанія розвинулася до забезпечення практик публічних консультацій між органами місцевого самоврядування та громадянами (2018-2021 рр.);

•«Етичні стандарти для місцевих виборних осіб» – впровадження етичних кодексів для місцевих рад, реалізовано спільно з ГО «Ейдос»;

•«Активна Громада: децентралізація» – діалог влади та громад для сприяння децентралізації у 2018 році у партнерстві з Інститутом громадянського суспільства;

•«Впровадження стандартів доброго врядування через публічні консультації на рівні міністерств» – поширення практики публічних консультацій щодо розробки стратегічних документів серед Кабміну та Міністерств. Ми співпрацювали з Міністерством освіти та науки, Міністерством охорони здоров'я, Міністерством соціальної політики та Секретаріатом кабінету міністрів за підтримки Національного Демократичного Інституту;

•«Якісна інформація – якісний вибір» – моніторинг згадок політичних партій перед виборами 2019 року та протидія дезінформації серед громадян у партнерстві з Громадським радіо.

•«Активна громада: право вибору» – підвищення стандартів політичної культури України, залучення громадян до обговорення політичних реформ з 2017 року до сьогодні. [2, 4].

З часу повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну «Активна Громада» розширили напрями діяльності до таких:

1. Надання психологічної допомоги, як індивідуальної, так і групової через:

•індивідуальні психологічні консультації;

•проведення тренінгів по роботі з емоціями;

•проведення подій для дорослих і дітей з елементами арт-терапії.

2. Проведення навчань для представників допомагаючих професій, активістів по роботі з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР). 

3. Ведення інформаційної роботи серед населення України, інформування міжнародної спільноти через щоденні оперативні звіти про ситуацію в громадах України, історії у форматі інтерв’ю з ВПО, волонтерами, активістами (відео/текст).

4. Активне волонтерство. Координатори надавали гуманітарну допомогу переселенцям та постраждалим громадам, допомагають виїжджати з гарячих точок; надавали допомогу медикаментами переважно приватним особам з гарячих точок, які цього потребують; закуповуються рації та інші засоби для військових.

У 2023 році ВІ «Активна Громада» активно працює в інформаційному та фізичному просторі України за такими проєктами:

1. Проєкт «Активна Громада: право вибору».

Мета: підвищення рівня політичної культури України серед населення в Україні через психологічну підтримку, юридичні консультації, менторство ініціативних груп, громадських та волонтерських організацій, проведення обговорень національних реформ та відновлення, впровадження інформаційної кампанії. Поширюється на 24 громади України. 

 2. Напрям з розбудови консенсусу.

Мета: організація подій, спрямованих на розвиток діалогу та побудову консенсусу в 10 громадах (Рівне, Житомир, Здовбиця (Рівненської області), Богуслав, Кропивницький, Ужгород, Кам’янець-Подільський, Дрогобич, Чернівці, Хмельницький)  для комфортного співжиття представників органів місцевого самоврядування, місцевих громадян та громадян, які знайшли прихисток в громаді. 

3 Напрям «Українці за кордоном».

Мета полягає в залученні представників української діаспори та біженців, що об'єднались у волонтерські, громадські ініціативи, організації, фонди за кордоном до участі в обговоренні та просуванні національних реформ, зокрема компонентів Національного плану відновлення.

Країни: Велика Британія, США, Канада, Бельгія, Швейцарія, Ізраїль, Японія, Аргентина, Таїланд.

4. Проєкт «Парламент та громадяни: відкритий діалог у період війни».

Мета полягає у розвитку відкритого та якісного діалогу між громадянами й народними депутатами України для впровадження змін до законодавства у сфері відновлення та розвитку добробуту в країні.

Керівник проєкту – Віталій Гліжинський

5. Проєкт «Відновимо себе – відновимо Україну».

Проєкт націлений на різносторонню психологічну допомогу переселенцям, активістам, місцевим мешканцям, що страждають від війни та покращити рівень порозуміння в громаді між цими групами [4].

Загалом команда ВІ «Активна Громада» продовжує сумлінно забезпечувати процес залучення громадян до прийняття важливих рішень суспільно-політичного характеру, налагодження консенсусу в громадах у взаємодії між органами місцевого самоврядування, мешканцями громад та представників ВПО, надання психологічної допомоги українським громадян, інформуванні українських та закордонних партнерів про стан поточної ситуації в регіонах України під час воєнного стану.

Список використаних джерел:

1.Активна Громада: офіційна сторінка // Facebook. URL: https://www.facebook.com/inrespublica.org.ua

2.Активна Громада: офіційна сторінка // Instagram. URL: https://instagram.com/aktyvna_hromada?igshid=MzRlODBiNWFlZA

3.Активна Громада Рівного: офіційна сторінка // Facebook. URL: https://www.facebook.com/Aktyvna.Gromada.Rivnogo

4.Портал Активної громади. URL: https://ag.com.ua/ 

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ ЯК АКТУАЛЬНА ПРОБЛЕМА СУЧАСНОСТІ
20.09.2023 19:39




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.310 сек. / Mysql: 1630 (0.25 сек.)