:: ECONOMY :: СУТНІСТЬ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ МЕНЕДЖМЕНТУ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ :: ECONOMY :: СУТНІСТЬ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ МЕНЕДЖМЕНТУ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
:: ECONOMY :: СУТНІСТЬ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ МЕНЕДЖМЕНТУ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СУТНІСТЬ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ МЕНЕДЖМЕНТУ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

 
07.09.2023 19:07
Автор: Садовий Павло Станіславович, аспірант, Запорізький національний університет; Меліхова Тетяна Олегівна, завідувач кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту, доктор економічних наук, професор, Запорізький національний університет
[1. Економічні науки;]

Сучасний світ актуалізує питання адаптації під свої реалії та обумовлює необхідність використання та впровадження дистанційних технологій в основні бізнес-процеси, які дозволяють піклуватися про стан здоров’я працівників та забезпечувати процес управління на основі електронних комунікацій та цифрових технологій.

Науковці не прийшли до єдиної думки з трактування категорії «діджитлізація», тому кожний вчений має власну думку щодо його визначення, а саме:

Діджиталізація є необхідним процесом розвитку сучасних підприємств в умовах неоекономіки.

У широкому сенсі діджиталізація – це процес поступової відмови від аналогових технологій на користь цифрових.

Діджиталізація – це глибока трансформація бізнесу, що передбачає використання цифрових технологій для оптимізації бізнес-процесів, підвищення продуктивності компанії й поліпшення досвіду взаємодії з клієнтами.

Діджиталізація впливає на різні сфери розвитку суспільства, тому менеджмент повинен розвиватися на інноваційній основі, сприяючи формуванню цифрового людського капіталу, здатного до створення нових комп’ютерних технологій та штучного інтелекту.

Діджиталізацію можна визначити як сучасний інноваційний етап економічного розвитку, в основі якого знаходиться інтеграція фізичних та цифрових ресурсів у сфері виробництва та споживання, в економіці та суспільстві.

Диджиталізація вимагає від менеджменту підприємств розв’язання складних завдань забезпечення конкурентоспроможності на вітчизняному та міжнародному ринках. 

Діджиталізація – це заснований на можливостях сучасної ІТ-індустрії процес застосування підприємствами сучасних інформаційно-комунікаційних технологій для досягнення своєї мети, зорієнтований на трансформацію існуючих бізнес-процесів шляхом їх діджиталізації.

Отже, на нашу думку, діджиталізацією менеджменту персоналу є перехід від застарілих паперових документів до автоматизованих інформаційних технологій з метою підвищення ефективності комунікації, організації, управління та контролю. 

На думку вчених, цифровізацією є один з найбільших і глобальних процесів сучасності, який торкнувся всіх сфер суспільного життя і визначив стратегії розвитку кожної сфери суспільної діяльності.

На нашу думку, ціфровізація полягає у переході на сучасні інформаційні технології, які дозволяють швидше вносити, обробляти та виводити інформацію.

З розвитком науково-технічного прогресу з’являються нові навички, які повинен мати сучасний менеджер. Перед підприємствами стає гостре питання: залучати нових працівників або займатись постійним розвитком власного персоналу.

Зараз існує багато автоматизованих систем обліку, де є окремі блоки з напрямків обліку кадрів і аналізу кадрового складу, зарплати та управління персоналом. У різних системах обліку вони можуть мати різні назви, але фактично виконують однакові функції. Якщо потрібні додаткові блоки, то їх можна дописати в Excel. Ці блоки дозволяють швидко отримувати інформацію про освіту персоналу та відслідковувати терміни підвищення кваліфікації. Багато підприємств останнім часом заохочує працівників отримувати додаткову освіту у закладах вищої освіти, щоб мати додаткову кваліфікацію. 

В даний час проводиться автоматизація навчання працівників на підприємстві. Лекції з підвищення кваліфікації можна проводити в дистанційному форматі за допомогою ZOOM або Microsoft Teams. Також можна розмістити відео-лекції в YouTube або у системі MOODLE текстовий формат лекцій, практичних та самостійних занять, проходити тестування з вивченого курсу.

Також з виходом на закордонний ринок виникає потреба у вивченні персоналом іноземних мов, що полегшує спілкування з іноземними партнерами та відпадає необхідність у триманні на підприємстві перекладача.

Оскільки багато населення України виїхало закордон та займаються там спочатку вивченням іноземної мови, тоді, після повернення їх додому, ми отримаємо більшість людей, які вільно можуть спілкуватись на різних мовах, що в свою чергу допоможе активно проводити інтеграцію підприємств в європейській простір. 

Знання іноземних мов розширить можливості проведення кваліфікації персоналом закордоном дистанційно на спеціальних освітніх платформах, а саме: Coursera, Duolingo, TED, Khan Academy, EdX. Хоча на декілька платформах є певна кількість курсів на української мові.

Отже, технічний прогрес зараз не стоїть на місці, тому діджиталізація інформаційних технології все більше проникають у систему управління. На сучасному етапі діджиталізації менеджменту персоналу допомагає ефективно йому працювати. Якість управління персоналом залежіть від застосування сучасних інформаційних технологій в усіх сферах, а постійний розвиток передових технологій за рахунок ціфровізації бізнес-процесів.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
УТОЧНЕННЯ СУТНОСТІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ ЯК БІЛЬШ ДОСКОНАЛОГО ІНСТРУМЕНТУ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ФІНАНСОВОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ
28.09.2023 10:24
УКРАЇНСЬКЕ ВИНОРОБСТВО: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ЕКСПОРТНІ МОЖЛИВОСТІ
27.09.2023 20:28
ФОРМУВАННЯ ПРИНЦИПІВ ВИХОДУ ПІДПРИЄМСТ НА ЗОВНІШНІЙ РИНОК
27.09.2023 19:51
ОСОБЛИВОСТІ ЕКПОРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ЄВРОПЕЙСКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ
27.09.2023 19:29
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ У СУЧАСНОМУ ВИРОБНИЦТВІ
27.09.2023 13:38
КОНКУРЕНТНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТА ЙОГО РОЛЬ У ФОРМУВАННІ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
27.09.2023 12:01
ОСОБЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ КОМЕРЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ
27.09.2023 11:41
РЕБРЕНДИНГ ЯК ВИХІД З КРИЗОВОЇ СИТУАЦІЇ ПІД ЧАС ВІЙНИ
25.09.2023 21:57
КРЕДИТНІ СПІЛКИ НА РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
25.09.2023 21:46
НЕДЕРЖАВНЕ ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
25.09.2023 21:34




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.433 сек. / Mysql: 1599 (0.361 сек.)