:: ECONOMY :: ВИКОРИСТАННЯ ОБ'ЄКТНО-ОРІЄНТОВАНОЇ МОВИ МОДЕЛЮВАННЯ UML ДЛЯ ОПИСУ ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ :: ECONOMY :: ВИКОРИСТАННЯ ОБ'ЄКТНО-ОРІЄНТОВАНОЇ МОВИ МОДЕЛЮВАННЯ UML ДЛЯ ОПИСУ ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
:: ECONOMY :: ВИКОРИСТАННЯ ОБ'ЄКТНО-ОРІЄНТОВАНОЇ МОВИ МОДЕЛЮВАННЯ UML ДЛЯ ОПИСУ ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ВИКОРИСТАННЯ ОБ'ЄКТНО-ОРІЄНТОВАНОЇ МОВИ МОДЕЛЮВАННЯ UML ДЛЯ ОПИСУ ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

 
30.05.2023 16:53
Автор: Костюк Юлія Володимирівна, здобувач PhD, Державний торговельно-економічний університет, м. Київ
[26. Технічні науки;]



На основі результатів математичного моделювання можна приймати обґрунтовані рішення стосовно поліпшення якості харчової продукції. Це можуть бути рішення щодо внесення змін у процес виробництва, управління якістю, вибору оптимальних параметрів тощо [1]. Об'єктно-орієнтована мова моделювання UML (Unified Modeling Language) може бути використана для опису процесу прийняття рішень. UML надає набір графічних символів та нотацій для моделювання різних аспектів системи, включаючи процеси, об'єкти, зв'язки та поведінку, нотацію та графічні символи для репрезентації різних аспектів системи. Вона включає в себе різні види діаграм, які можуть використовуватися для моделювання різних аспектів системи, включаючи структуру, поведінку, взаємодію та динаміку. UML може бути використана для моделювання різних типів систем, включаючи програмне забезпечення, бізнес-процеси, системи вбудованого програмування та багато іншого. Вона стала стандартом у сфері об'єктно-орієнтованого аналізу та проектування, і дозволяє командам розробників ефективно спілкуватися, розуміти та моделювати складні системи. Для опису процесу прийняття рішень за допомогою UML можна скористатися діаграми активностей, діаграми послідовності та діаграми станів. Кожна з цих діаграм має свої особливості і призначення [1, 2].

Діаграма активностей (Activity Diagram): використовується для моделювання послідовності дій та керування процесом прийняття рішень. Вона дозволяє відображати кроки процесу, умови рішень та різні шляхи виконання. На діаграмі можуть бути представлені активності, рішення, відгалуження та злиття. Діаграма послідовності (Sequence Diagram) використовується для моделювання взаємодії між різними об'єктами або агентами в процесі прийняття рішень. Вона дозволяє відображати послідовність повідомлень, які передаються між об'єктами та ролі, що вони виконують. Діаграма станів (State Diagram) використовується для моделювання поведінки системи або об'єкта в залежності від його поточного стану та подій, які впливають на цей стан. Вона може бути корисною для моделювання різних станів прийняття рішень та переходів між ними [2].

У цих діаграмах можна використовувати різні символи, такі як блоки активностей, об'єкти, лінії життя, стани, переходи, рішення та інші, для візуалізації та опису процесу прийняття рішень. Наприклад, на діаграмі активностей можна показати послідовність кроків в процесі прийняття рішень, а на діаграмі послідовності можна відобразити комунікацію між різними учасниками цього процесу. Діаграма станів може допомогти уявити різні стани прийняття рішень та умови, за яких вони можуть змінюватися. Загалом, використання UML для моделювання процесу прийняття рішень дозволяє візуалізувати та уточнити логіку та послідовність дій, залучених учасників та взаємозв'язки між ними. Це сприяє кращому розумінню процесу та допомагає виявити можливі проблеми чи неоднозначності ще до його фактичної реалізації.

Список використаних джерел:

1. Математичне моделювання якості харчової продукції з метою прийняття рішень // Збірник тез V Всеукраїнської науково-практичної конференції "Нові інформаційні технології управління бізнесом". – Київ: Спілка автоматизаторів бізнесу, 2022. – с.153-156.

2. Криворучко, О., & Костюк, Ю. (2022). Розробка інформаційної системи підтримки прийняття рішень на базі SYSML. Інформаційні технології та суспільство, (2 (4), 58-64.


________________________________________________________________________

Науковий керівник: Криворучко Олена Володимирівна, доктор технічних наук, професор, Державний торговельно-економічний університет, м. Київ

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ВИКОРИСТАННЯ БЕТОНУ ПІДВИЩЕННОЇ МІЦНОСТІ У ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
21.06.2023 08:16
ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЗАПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ ЗАЛІЗНИЧНОЇ КОЛІЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СТАНДАРТУ
20.06.2023 13:35
CHANGES IN THE CHEMICAL COMPOSITION OF THE METAL SURFACE DURING HATING
19.06.2023 18:50
МОДЕЛЮВАННЯ КОНСТРУКЦІЇ ТА ПОВЕДІНКИ СИЛЬФОННОГО КОМПЕНСАТОРА
13.06.2023 09:41
ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЗАСОБІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО МОНІТОРИНГУ ПАСАЖИРОПОТОКІВ
06.06.2023 14:36




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.257 сек. / Mysql: 1630 (0.2 сек.)