:: ECONOMY :: ЕКОЛОГІЧНІ ПРАКТИКИ В МЕНЕДЖМЕНТІ ПІДПРИЄМСТВА :: ECONOMY :: ЕКОЛОГІЧНІ ПРАКТИКИ В МЕНЕДЖМЕНТІ ПІДПРИЄМСТВА
:: ECONOMY :: ЕКОЛОГІЧНІ ПРАКТИКИ В МЕНЕДЖМЕНТІ ПІДПРИЄМСТВА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЕКОЛОГІЧНІ ПРАКТИКИ В МЕНЕДЖМЕНТІ ПІДПРИЄМСТВА

 
24.05.2023 20:31
Автор: Жуковська Валентина Миколаївна, доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту, факультету економіки, менеджменту та психології, Державний торговельно-економічний університет; Шевченко Валерія Юріївна, студентка, Державний торговельно-економічний університет
[16. Державне управління;]

ORCID: 0000-0001-5033-711X Валентина Жуковська

Підчас здійснення виробничої діяльності доводиться вирішувати різноманітні питання, зокрема економічного та екологічного характеру. Функції екологічного менеджменту стають невід’ємною частиною в стратегії бізнесу компанії, адже раціональне споживання енергії, природних ресурсів, сприяють не тільки зменшенню обсягів відходів але й відповідають на вимоги сьогодення щодо до якості продукції на міжнародних ринках та ланцюга поставок. 

Метою тез є обґрунтування кращих екологічних практик компаній. Зазвичай, екологічні напрями діяльності є відповідальністю поки що незначної кількості підприємств в Україні. У структурі звітів GRI одним з ключових показників екологічної ефективності є використання пального, транспортних засобів, що входить до логістичної складової підприємств [1]. Використання палива є найвагомішим джерелом викидів парникових газів, тому споживання енергії тісно пов'язане з викидами автотранспорту підприємств.

Проаналізуємо успішний досвід Групи компаній LEONI (офіс у м. Нюрнберг Німеччина), яка є виробником дротів, кабелю, кабельних мереж та здійснює свою діяльність на міжнародних ринках [2]. Компанія близько 20 років зосереджує свою дослідницьку роботу у сфері електромобільності та реалізує рішення для споживачів щодо автономного водіння, цифровізації та підключення; пропонує кабельні джгути, спеціальні компоненти та зарядні кабелі для електромобілів і гібридів, що підключаються до мережі [2].

Група LEONI активно впроваджує елементи екологічного менеджменту: сформована екологічна політика та розроблено стратегічні завдання у період до 2030 року і механізми досягнення  цілей щодо переходу на використання тільки відновлювальних джерел - сонячної та вітрової енергії. У рамках стратегії підприємства Групи використовують сертифіковану систему управління довкіллям та енергією, із застосовуванням міжнародних стандартів, що сприятиме мінімізації викидів парникових газів і інших впливів на навколишнє середовище. Нині понад 86% виробничих потужностей підприємства інтегровано у систему екологічного менеджменту відповідно до ISO 14001. Ще один напрям екологічної активності Групи LEONI полягає у використанні рециклінгу товарів: підприємство реалізовує різноманітні розробки для забезпечення використання перероблених матеріалів, у тому числі пластику. Водночас екологічне інвестування для багатьох українських компаній, що втратили майно та обладнання під час війни залишається проблематичним у фінансуванні подібних проектів.

Для зменшення шкідливих викидів від діяльності транспорту, який перевозить сировину та готову продукцію, Група компаній LEONI працює над оптимізацією логістичних потоків. Це відбувається шляхом використання транспортних засобів з максимальним заповненням, використання залізничного транспорту, а також проведення закупівель у регіональних постачальників. 

Таким чином, застосовуючи елементи екологічного менеджменту, Група робить реальні кроки у напрямку зменшення енерговитрат, шкідливих викидів та відходів. 

Список використаних джерел:

1.Жуковська В.М. Соціальний розвиток організації: потенціал, управління, інновації : [монографія]. К. : Київ. нац. торг. - екон. ун-т, 2018. - 360 с.

2.LEONI Group - official profile. URL: https://www.leoni.com/en/  (дата звернення 12.05.2023).

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ КАДРОВОГО ВІДБОРУ ДО ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
22.05.2023 14:56
ДО ПИТАННЯ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ СУДОУСТРОЮ В УКРАЇНІ
21.05.2023 23:42
ПРОБЛЕМИ МИТНОГО КОНТРОЛЮ СУБ’ЄКТІВ АПК ЯК ІНСТРУМЕНТУ ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОДОВОЛЬЧОЮ БЕЗПЕКОЮ
10.05.2023 00:13
СТРАТЕГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ У ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В УКРАЇНІ
07.05.2023 19:37




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.744 сек. / Mysql: 1630 (0.666 сек.)