:: ECONOMY :: ДОСВІД ПРОВЕДЕННЯ ЕКЗОГЕННОЇ ПРОФІЛАКТИКИ КАРІЄСУ У ДІТЕЙ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЛИ НА ШТУЧНОМУ ВИГОДОВУВАННІ :: ECONOMY :: ДОСВІД ПРОВЕДЕННЯ ЕКЗОГЕННОЇ ПРОФІЛАКТИКИ КАРІЄСУ У ДІТЕЙ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЛИ НА ШТУЧНОМУ ВИГОДОВУВАННІ
:: ECONOMY :: ДОСВІД ПРОВЕДЕННЯ ЕКЗОГЕННОЇ ПРОФІЛАКТИКИ КАРІЄСУ У ДІТЕЙ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЛИ НА ШТУЧНОМУ ВИГОДОВУВАННІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ДОСВІД ПРОВЕДЕННЯ ЕКЗОГЕННОЇ ПРОФІЛАКТИКИ КАРІЄСУ У ДІТЕЙ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЛИ НА ШТУЧНОМУ ВИГОДОВУВАННІ

 
21.05.2023 22:47
Автор: Ярошенко Олена Григорівна, кандидат медичних наук, доцент, Харківський національний медичний університет; Савєльєва Наталія Миколаївна, доктор медичних наук, професор, Харківський національний медичний університет; Олейнічук Валерій Викторович, кандидат медичних наук, доцент, Харківський національний медичний університет
[18. Медичні науки;]


Незважаючи на активний розвиток стоматологічних технологій, карієс зубів серед дитячого населення України до сьогодні залишається на високому рівні. Особливе занепокоєння у стоматологів викликає ранній дитячий карієс (РДК) - явище, яке в сучасній стоматологічній літературі отримало усталену назву «early childhood caries». Відомий вчений-дослідник раннього карієсу RJ. Berkowitz (2020) відзначив, що РДК є глобальною проблемою охорони здоров'я у світі [1].


Причину ураження молочних зубів в багатьох випадках вбачають в неправильному харчуванні дитини. Доведено, що при тривалому неконтрольованому, особливо частому штучному годуваннi дитини вуглеводи грудного молока можуть підтримувати життєдiяльнiсть карieсогенних мiкроорганiзмiв.


Застосування двох основних типів профілактики карієсу – ендогенного і екзогенного допомагають запобігти розвитку цього стоматологічного захворювання у дітей раннього віку 


Якщо ендогенний вплив на зубний ряд передбачає загальне зміцнення організму (збалансоване харчування, підняття імунітету, прийом вітамінів, мінералів тощо), то екзогенна профілактика розвитку карієсу включає методи впливу безпосередньо на поверхню зуба.


Найчастіше карієс зубів у дітей і підлітків зустрічається на оклюзійних поверхнях у зв’язку з його локалізацією в ямках, фісурах, заглибленнях [2]. 


Тому метою наших досліджень стало вивчення ефективності герметизації фісур у дітей раннього віку, які перебувають на штучному вигодовуванні.


Матеріали та методи дослідження


Нами було обстежено 49 дітей віком від 12 місяців до 24 місяців, які мали патологію твердих тканин зубів та знаходилися на штучному вигодовуванні (від народження та до 12 місяців). Залежно від вікового періоду ці діти були поділені на дві групи. 1 група- вік дітей 12-18 місяців, 2 група-вік дітей 19-24 місяця.


При клінічному обстеженні всіх дітей ми враховували кількість зубів, що прорізалися, проводили оцінку інтенсивності карієсу за показником кп, а також визначали рівень гігієни порожнини рота на підставі індексу зубного нальоту, отримані дані представлені в таблиці 1.


Таблиця №1          






З даних таблиці випливає, що в обстежених дітей першої та другої групи спостерігається високий рівень інтенсивності карієсу, індекс зубного нальоту у першій групі відповідає задовільній гігієні ротової порожнини, проте у другій групі відповідає поганій гігієні порожнини рота. Після санації ротової порожнини дітей спостереження проводились 1 раз на два місяці і в міру прорізування тимчасових молярів здійснювали герметизацію фісур склоіономерним цементом(GC Fuji ΙХ, Ketac Molar ART (ЗM ЭСПЕ) Кавітан (SPOFA Dental). Результати герметизації контролювали через кожні 2 місяці протягом 6 місяців від початку застосування методу профілактики  карієсу. Результати контролю свідчать про те, що через два і чотири місяці в 96% спостережень, а через шість у 94% мало місце повне збереження герметизуючого матеріалу та його адекватне крайове прилягання. Моляри, які були покриті герметиками, залишалися інтактними.


Висновки: 1.У дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні від народження до 12 місяців, спостерігається високий рівень інтенсивності карієсу та низький рівень гігієни ротової порожнини. 2.Герметизація фісур тимчасових молярів склоіономерним цементом хімічного затвердіння є ефективним методом профілактики карієсу у дітей раннього віку з високим рівнем інтенсивності карієсу, що знаходяться на штучному вигодовуванні. 3. У терміни спостереження ефект від застосування  ендогенної профілактики карієсу  відмічається в більш ніж 90% випадків.


Література:


1.Berkowitz R. J. Cause, treatment and prevention of early childhood caries: a microbiologic perspective // J. Can. Dent. Assoc. – 2003. – Vol. 69. – P. 304–307.


2.Скульська C.В. Герметизація фісур як метод первинної профілактики фісурного карієсу зубів у дітей / C.В. Скульська // Современная стоматология. - 2019. - N 1.


Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОЦІНКА ПОШИРЕНОСТІ ГЕПАТИТУ А СЕРЕД НАЙБІЛЬШ УРАЗЛИВИХ ВЕРСТВ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ ЗА ПЕРІОД З БЕРЕЗНЯ 2022 РОКУ ПО БЕРЕЗЕНЬ 2023 РОКУ
23.05.2023 14:09
MEDIAPIPE – ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ У ДИСТАНЦІЙНОМУ НАВЧАННІ
22.05.2023 20:56
ПРОВЕДЕННЯ ІНТУБАЦІЇ ТРАХЕЇ НА ДОГОСПІТАЛЬНОМУ ЕТАПІ У ЛЮДЕЙ З НАДЛИШКОВОЮ ВАГОЮ
22.05.2023 15:14
ДЕФІЦИТ ВІТАМІНУ B-12 І ПЕРНІЦІОЗНА АНЕМІЯ ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ
22.05.2023 14:20
ФАКТОРИ РИЗИКУ, ЯКІ ПРИ ПОЄДНАНІЙ ДІЇ ПРОВОКУЮТЬ НЕВИНОШУВАННЯ ВАГІТНОСТІ
19.05.2023 18:32
СТОМАТОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ДІТЯМ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВОГО СТАНУ
11.05.2023 13:47
ОН-ЛАЙН НАВЧАННЯ ОЧИМА СТУДЕНТІВ-МЕДИКІВ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19 ТА ВІЙНИ В УКРАЇНІ
09.05.2023 23:56




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.196 сек. / Mysql: 1630 (0.15 сек.)