:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМА ДЕЗЕРТИРСТВА В КОНТЕКСТІ ВОЄННОГО СТАНУ :: ECONOMY :: ПРОБЛЕМА ДЕЗЕРТИРСТВА В КОНТЕКСТІ ВОЄННОГО СТАНУ
:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМА ДЕЗЕРТИРСТВА В КОНТЕКСТІ ВОЄННОГО СТАНУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРОБЛЕМА ДЕЗЕРТИРСТВА В КОНТЕКСТІ ВОЄННОГО СТАНУ

 
21.04.2023 01:13
Автор: Гриб Богдан Валентинович, курсант, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ; Чорна Аліна Геннадіївна, старший викладач, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ
[5. Юридичні науки;]

Воєнний стан – це складна ситуація, коли країна знаходиться в стані війни або військової загрози. В такі моменти держава потребує максимальної мобілізації своїх ресурсів, зокрема людських. Але проблема дезертирства може серйозно підірвати цю мобілізацію та підігрівати напруження в армії та суспільстві в цілому. У цьому досліджені ми розглянемо причини, наслідки та можливі рішення проблеми дезертирства в контексті воєнного стану.

Проблема дезертирства в контексті воєнного стану не тільки порушує військову дисципліну, але й має важливі наслідки з точки зору кримінального права. У цьому дослідженні ми розглянемо причини та наслідки дезертирства в контексті воєнного стану з точки зору кримінального права та можливі шляхи їх вирішення.

Дезертирство – це військове кримінальне правопорушення а саме, дія військовослужбовця, який неправомірно і без офіційного дозволу залишає військову службу або відмовляється виконувати свої обов'язки під час служби. Це порушення військового законодавства і у більшості країн є кримінальним правопорушенням.

Стаття 408 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за дезертирство. Згідно з цією статтею, дезертирство (тобто неправомірне покидання військової служби, зокрема з метою ухилення від неї)[1]

Дезертирство вважається серйозним порушенням військового законодавства та може мати серйозні наслідки для дезертира. Покарання за дезертирство в різних країнах може варіюватись, але в багатьох воно розглядається як кримінальне правопорушення, яке карається штрафами, ув'язненням або навіть смертною карою. У деяких країнах використовуються спеціальні закони та процедури для дезертирства під час воєнного стану [2].

Покарання за дезертирство є складним питанням, що залежить від законодавства кожної країни. В країнах, де воєнний стан є частим явищем, закони можуть бути особливо суворими, оскільки дезертирство вважається порушенням військової дисципліни та може створювати небезпеку для національної безпеки [3].

Недавно в Україні було підписано законопроект "ЗУ про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності військовослужбовців". Цей закон передбачає підвищення відповідальності за порушення військової дисципліни та вчинення військових кримінальних правопорушень, зокрема, за дезертирство. Збільшення максимального терміну покарання за дезертирство до довічного позбавлення волі є однією з нових змін, які вводить цей закон [4].

Законопроект також передбачає збільшення мінімального терміну військової служби з 12 до 18 місяців, а також збільшення максимального віку прийому на військову службу з 27 до 30 років.

Ці зміни направлені на зміцнення військової дисципліни та забезпечення національної безпеки в Україні. Вони відображають важливість підтримки військовослужбовців, які ризикують своїм життям, захищаючи свою країну в умовах війни.

Зважаючи на те, що це новий законопроект, його ще треба розглянути та прийняти Верховною Радою України. Однак, якщо закон буде прийнятий, це може мати серйозні наслідки для військовослужбовців, які порушують військову дисципліну або вчиняють військові кримінальні правопорушення, зокрема за дезертирство під час воєнного стану.

Використана література:

1)Кримінальний кодекс України: Закон від 05.04.2001 р. № 2341-III. URL: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2341-14. (Дата звернення 18.03.2023 р.). постанови, інші рішення, роз’яснення судів (Конституційного, Верховного тощо):

2)"Дезертирство в армії: причини та наслідки". Веб-перехідник: (https://www.academia.edu/33912099/Дезертирство_в_армії_причини_та_наслідки)

3)"The Psychology of Desertion" (Психологія Дезертирства). / Р.Кінсі 2021. 27 с.

4)ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності військовослужбовців» від 12.12.2022

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ТЕРОРИЗМ – ЗАГРОЗА ІСНУВАННЮ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА
24.04.2023 21:32
ПОСОБНИЦТВО ДЕРЖАВІ-АГРЕСОРУ
23.04.2023 20:43
ОСОБЛИВОСТІ ПРАВА СПІЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
23.04.2023 20:18
ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ДОГОВОРІВ СТРАХУВАННЯ
23.04.2023 20:06
РЕАЛІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ
23.04.2023 19:58
ДОВІЧНЕ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ
20.04.2023 22:29
НЕСАНКЦІОНОВАНЕ ВТРУЧАННЯ В РОБОТУ ЕЛЕКТРОННО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МАШИН (КОМП'ЮТЕРІВ), АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ, КОМП'ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ ЧИ МЕРЕЖ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ
20.04.2023 21:43
REGARDING THE WAYS TO REFORM GREEN TAXES IN UKRAINE
20.04.2023 21:12
КАТЕГОРІЇ ДОБРОСОВІСНОСТІ ТА НЕДОБРОСОВІСНОСТІ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ ТА СУДОВІЙ ПРАКТИЦІ
19.04.2023 23:41
СУДОВІ ВИТРАТИ: ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
19.04.2023 21:54




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.328 сек. / Mysql: 1570 (0.267 сек.)