:: ECONOMY :: НЕСАНКЦІОНОВАНЕ ВТРУЧАННЯ В РОБОТУ ЕЛЕКТРОННО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МАШИН (КОМП'ЮТЕРІВ), АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ, КОМП'ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ ЧИ МЕРЕЖ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ :: ECONOMY :: НЕСАНКЦІОНОВАНЕ ВТРУЧАННЯ В РОБОТУ ЕЛЕКТРОННО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МАШИН (КОМП'ЮТЕРІВ), АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ, КОМП'ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ ЧИ МЕРЕЖ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ
:: ECONOMY :: НЕСАНКЦІОНОВАНЕ ВТРУЧАННЯ В РОБОТУ ЕЛЕКТРОННО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МАШИН (КОМП'ЮТЕРІВ), АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ, КОМП'ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ ЧИ МЕРЕЖ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

НЕСАНКЦІОНОВАНЕ ВТРУЧАННЯ В РОБОТУ ЕЛЕКТРОННО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ МАШИН (КОМП'ЮТЕРІВ), АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ, КОМП'ЮТЕРНИХ МЕРЕЖ ЧИ МЕРЕЖ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ

 
20.04.2023 21:43
Автор: Волошин Максим Юрійович, курсант, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ; Чорна Аліна Геннадіївна, старший викладач, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ
[5. Юридичні науки;]

Постановка проблеми. Аналіз криміногенної ситуації в Україні та практики органів досудового розслідування підтверджує тенденцію до збільшення кількості випадків кримінальних правопорушень, пов’язаних з обігом комп’ютерної інформації, а також діянь, у яких комп’ютерні інформаційні системи є засобами та знаряддями їх учинення або ж використовуються для приховування факту і слідів злочинної діяльності, а також спрямування зусиль правоохоронців на хибні об’єкти. Процеси глобальної інформатизації безпосередньо впливають на криміногенну ситуацію, обумовлюють нові способи і технології злочинних посягань в інформаційному простості й середовищі комп’ютерних мереж. Кримінальні правопорушення у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем і комп’ютерних мереж, а також мереж електрозв’язку здебільшого високолатентні. Поряд з відсутністю очевидної слідової картини й традиційного «місця події» доволі ускладненим є збирання доказів, що зумовлено як застосуванням засобів віддаленого доступу, так і специфічним, нематеріальним, елементом обстановки – кібернетичним простором. 

Стан дослідження. Теоретичним підґрунтям дослідження стали праці вітчизняних й іноземних учених різних часів, зокрема: Ю. П. Аленіна, В. В. Арешонкова, І. В. Басистої, В. П. Бахіна, В. Д. Берназа, Р. С. Бєлкіна, Т. В. Варфоломеєвої, В. І. Василинчука, Г. П. Власової, та інші.

Метою написання є аналіз теоретичних положень кримінальних правопорушень у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку. 

Виклад основних положень. Пошуки шляхів підвищення ефективності боротьби зі злочинами, що вчиняються у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку, ведуться в різних напрямках. Один з них – наукова розробка проблеми. Інтерес учених до цих питань останнім часом значно зріс. Більш детальне вивчення комп’ютерної злочинності виявляє ряд аспектів цієї проблеми, які найважче піддаються дослідженню. Як правило, вони знаходяться у так званих суміжних галузях науки, на стикові різних наукових дисциплін [3, с. 34-39]. 

Водночас із позитивними здобутками інформатизація супроводжується побічним негативним явищем криміногенного характеру, до якого належать злочини у сфері ЕОМ (комп’ютерів), систем і комп’ютерних мереж або ж «комп’ютерна злочинність» (скорочена назва цього виду кримінального правопорушення). На сучасному етапі технологізації суспільства відбувається перехід від простої поодинокої комп’ютерної злочинності до організованої – складної. Прослідковується динаміка її злиття з міжнародним криміналітетом, що несе відповідну загрозу суспільству загалом [1, с. 43]. 

Крім того, Т.А. Пазинич акцентує на тому, що особливістю вказаних кримінальних правопорушень є те, що вони можуть бути вчинені в різноманітних сферах суспільного життя, зокрема у побуті, функціонуванні окремих суспільних інститутів, підприємницькій діяльності тощо. Місце безпосереднього вчинення протиправного діяння (місцезнаходження злочинця, засобів вчинення кримінального правопорушення) не співпадає з місцем знаходження потерпілого і настання наслідків кримінального правопорушення, що пов’язано з використанням ЕОМ. 

Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку є кримінальним порушенням, яке може мати серйозні наслідки для людей та організацій.

Такі дії можуть включати в себе несанкціонований доступ до конфіденційної інформації, пошкодження даних, встановлення шкідливого програмного забезпечення, а також перешкоджання роботі комп'ютерних систем та мереж. Ці дії можуть бути вчинені з різних метою, включаючи отримання конкурентної переваги, шантажування, політичну або ідеологічну мотивацію, а також для задоволення особистої цікавості або задоволення.

Такі порушення кваліфікуються як кіберзлочини і можуть бути карані згідно з кримінальним законодавством країни. Відповідні санкції можуть включати в себе позбавлення волі, штрафи та інші заходи, спрямовані на запобігання подібним діям у майбутньому.

Кіберзлочини є серйозною проблемою в Україні, як і в більшості країн світу. Злочинні дії відбуваються в електронному просторі та можуть бути спрямовані на отримання конфіденційної інформації, фінансових ресурсів, завдання шкоди або розповсюдження вірусів та шкідливого програмного забезпечення[2, c. 92].

Висновок. Таким чином, несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку є серйозним порушенням, яке потребує відповідної уваги та заходів з боку органів правопорядку і суспільства в цілому. Органи правопорядку в Україні також активно працюють у сфері боротьби з кіберзлочинами. Вони займаються виявленням та розслідуванням кіберзлочинів, збором доказів та переслідуванням винних осіб. Україна також співпрацює з іншими країнами у сфері боротьби з кіберзлочинами, зокрема, через участь у міжнародних організаціях та роботу з міжнародними експертами.

Список використаної літератури

1.Амелін О. Ю. Визначення кіберзлочинів у національному законодавстві. Науковий часопис Національної академії прокуратури України. 2016. Вип. № 3. С. 1–10.

2.Білобров Т. В. Міжнародний досвід протидії кіберзлочинності органами кіберполіції. Право і суспільство. 2020. № 3. С. 96–102. URL: http://prаvоіsuspіlstvо.оrg.uа/аrchіve/2020/3_2020/20.pdf.

3.Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку: спеціальні питання кваліфікації, проведення слідчих (розшукових) дій, призначення комп’ютерно-технічних судових експертиз: наук.-практ. посіб. / Б. Б. Теплицький, Л. Г. Шарай, К. М. Ковальов, С. А. Кузьмін. Київ: ПАЛИВОДА А.В., 2019. 168 с. 

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ТЕРОРИЗМ – ЗАГРОЗА ІСНУВАННЮ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА
24.04.2023 21:32
ПОСОБНИЦТВО ДЕРЖАВІ-АГРЕСОРУ
23.04.2023 20:43
ОСОБЛИВОСТІ ПРАВА СПІЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
23.04.2023 20:18
ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ДОГОВОРІВ СТРАХУВАННЯ
23.04.2023 20:06
РЕАЛІЇ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ
23.04.2023 19:58
ПРОБЛЕМА ДЕЗЕРТИРСТВА В КОНТЕКСТІ ВОЄННОГО СТАНУ
21.04.2023 01:13
ДОВІЧНЕ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ
20.04.2023 22:29
REGARDING THE WAYS TO REFORM GREEN TAXES IN UKRAINE
20.04.2023 21:12
КАТЕГОРІЇ ДОБРОСОВІСНОСТІ ТА НЕДОБРОСОВІСНОСТІ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ ТА СУДОВІЙ ПРАКТИЦІ
19.04.2023 23:41
СУДОВІ ВИТРАТИ: ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
19.04.2023 21:54




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.191 сек. / Mysql: 1599 (0.146 сек.)