:: ECONOMY :: МАРКЕРИ ЗАПАЛЕННЯ У ЩУРІВ В УМОВАХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ :: ECONOMY :: МАРКЕРИ ЗАПАЛЕННЯ У ЩУРІВ В УМОВАХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ
:: ECONOMY :: МАРКЕРИ ЗАПАЛЕННЯ У ЩУРІВ В УМОВАХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МАРКЕРИ ЗАПАЛЕННЯ У ЩУРІВ В УМОВАХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ

 
20.04.2023 20:46
Автор: Кузьміна Ірина Юріївна, доктор медичних наук, професор, професор кафедри загальної та клінічної патофізіології ім. Д.О.Альперна Харківського національного медичного університету, м. Харків
[18. Медичні науки;]


Вступ. При метаболічних порушень, що супроводжуються  артеріальною гіпертензії (АГ) та абдомінальним ожирінні (АТ) є інсулінорезистентність. Активація локальної та системної запальної відповіді, а також протромботичні зміни при АГ та АТ є основою для органних уражень, прогресування атеросклеротичного процесу та розвитку ускладнень.

Мета дослідження. Вивчення взаємозв'язку між маркерами запальної відповіді, показниками гемостазу та станом органів-мішеней у щурів в умовах експериментального моделювання метаболічного синдрому. 

Материалы и методы. Проведено комплексну оцінку взаємозв'язку рівнів адипокінів, цитокінів та показників гемостазу зі станом органів-мішеней у 360 нелінійних білих щурах , які були поділено на 3 основні групи за віком: молоді (статевонезрілі), зрілі (статевозрілі) та старі (пострепродуктивного віку). В кожній групі в залежності від терміна моделювання МС виділили підгрупи: контрольна група (інтактні тварини); експериментальна група із моделюванням МС протягом 1 місяця (1 група); моделювання МС протягом 3-х місяців (2 група); моделювання МС протягом 6 місяців (3 група). 

 Статистичний аналіз проводився за допомогою пакету прикладних програм SPSS 17.0. Моделі лінійної регресії використовувались для визначення асоціацій між НЛІ та антропометричними показниками. P <0,05 вважали статистично значущим.

Результаты. У щурах з комбінацією АГ та АТ виявлено підвищення лептину та інтерлейкіну-6, зниження адипонектину та протромботичні зміни гемостазу порівняно з пацієнтами з ізольованими АГ, АТ та практично здоровими. У групі хворих з комбінацією АГ та АТ з більшою частотою виявлялися гіпертрофія лівого шлуночка та збільшення комплексу інтима-медіа сонних артерій порівняно з пацієнтами, які мали лише АГ та лише АТ. Виявлено позитивні лінійні кореляції індексу маси міокарда лівого шлуночка з концентрацією інтерлейкіну-6 та товщини комплексу інтима-медіа з рівнем інтерлейкіну-1β, негативний зв'язок цих показників з рівнями адипонектину та інгібітору активатора плазміногену 1 типу. Також співвідношення нейтрофілів і лімфоцитів (НЛІ) мають значення як маркери субклінічного запалення у щурів  в умовах експериментального моделювання метаболічного синдрому.

Проведені дослідження показали наявність вірогідних статевих та вікових відмінностей значення НЛІ в контрольній (р=0,027 та р=0,048) і 1 групах (р=0,002 та р=0,006). 

Висновки. При поєднанні АГ з АТ у молодому віці найчастіше виявляється субклінічне ураження органів-мішеней; встановлено більш високий вміст глюкози, загального холестерину, холестерину ліпопротеїнів низької щільності, тригліцеридів, лептину, інтерлейкіну-6, фібриногену, інгібітору активатора плазміногену 1 типу та інгібітору шляху тканинного фактора. Наявність певних особливостей значення НЛІ у інтактних щурів в залежності від віку та статі, що необхідно враховувати при розвиток ожиріння. Подальші дослідження необхідні для встановлення механізмів високого рівня НЛІ і оцінки його клінічної значущості як маркера субклінічного запалення. 

Список використаних джерел:

1.Pecht T., Gutman-Tirosh A., Bashan N., Rudich A. Peripheral blood leucocyte subclasses as potential biomarkers of adipose tissue inflammation and obesity subphenotypes in humans. Obes Rev. 2020. Vol. 15. P. 322–337.

2. Боярінова М. А., Ротар О. П., Конраді А. О. Адіпокіни та кардіометаболічний синдром. Артеріальна гіпертензія. Том 2020, випуск 4 (72),  С.422-432.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ФОТОТЕРАПІЇ В КОМПЛЕКСІ З МІКРОСТРУМАМИ НА ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ
20.04.2023 18:56
NEGLECT AS A MANIFESTATION OF CHILD ABUSE WITH OVERWEIGHT AND OBESE CHILDREN
20.04.2023 18:30
РОЛЬ ВІТАМІНУ В₉ У РОСТІ ТА РОЗВИТКУ КЛІТИН ЗАВДЯКИ УЧАСТІ У МЕТАБОЛІЗМІ АМІНОКИСЛОТ ТА НУКЛЕОТИДІВ
19.04.2023 21:43
A CLINICAL CASE OF HERPETIC INTERCOBAL NEURALGIA
19.04.2023 20:52
ПРИНЦИПИ СУЧАСНОГО ЛІКУВАННЯ МІГРЕНІ
19.04.2023 19:49
ОСОБЛИВОСТІ ЗМІН СИСТЕМИ ОКСИДУ АЗОТУ ПРИ АДРЕНАЛОВОМУ ПОШКОДЖЕННІ МІОКАРДА ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ L-АРГІНІНОМ
19.04.2023 00:31
ЗАЛЕЖНІСТЬ ТЯЖКОСТІ ПЕРЕБІГУ ГЕМОЛІТИЧНОЇ ХВОРОБИ НОВОНАРОДЖЕНИХ ВІД ФАКТОРІВ ПЕРИНАТАЛЬНОГО РИЗИКУ
18.04.2023 23:43
ВИКОРИСТАННЯ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ В МЕДИЦИНІ
13.04.2023 23:25
ПЛАНОВЕ ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ВАГІТНИХ З ПЕРВИННИМ СИМПТОМНИМ ХРОНІЧНИМ ЗАХВОРЮВАННЯМ ВЕН НИЖНІХ КІНЦІВОК ТА ПРОМЕЖИНИ З КОРОТКОТЕРМІНОВИМ ПЕРЕБУВАННЯМ В АКУШЕРСЬКОМУ СТАЦІОНАРІ
12.04.2023 16:31
МНЕМОТЕХНІКА – ЯК МЕТОД ШВИДШОГО ЗАПАМ'ЯТОВУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ СТУДЕНТІВ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТА
11.04.2023 15:39




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 1.275 сек. / Mysql: 1630 (1.076 сек.)