:: ECONOMY :: ЗАЛЕЖНІСТЬ ТЯЖКОСТІ ПЕРЕБІГУ ГЕМОЛІТИЧНОЇ ХВОРОБИ НОВОНАРОДЖЕНИХ ВІД ФАКТОРІВ ПЕРИНАТАЛЬНОГО РИЗИКУ :: ECONOMY :: ЗАЛЕЖНІСТЬ ТЯЖКОСТІ ПЕРЕБІГУ ГЕМОЛІТИЧНОЇ ХВОРОБИ НОВОНАРОДЖЕНИХ ВІД ФАКТОРІВ ПЕРИНАТАЛЬНОГО РИЗИКУ
:: ECONOMY :: ЗАЛЕЖНІСТЬ ТЯЖКОСТІ ПЕРЕБІГУ ГЕМОЛІТИЧНОЇ ХВОРОБИ НОВОНАРОДЖЕНИХ ВІД ФАКТОРІВ ПЕРИНАТАЛЬНОГО РИЗИКУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЗАЛЕЖНІСТЬ ТЯЖКОСТІ ПЕРЕБІГУ ГЕМОЛІТИЧНОЇ ХВОРОБИ НОВОНАРОДЖЕНИХ ВІД ФАКТОРІВ ПЕРИНАТАЛЬНОГО РИЗИКУ

 
18.04.2023 23:43
Автор: Васильченко Лілія Вікторівна, кандидат медичних наук, Одеський національний медичний університет; Кравченко Тетяна Юріївна, кандидат медичних наук, Одеський національний медичний університет; Лотиш Надія Григорівна, кандидат медичних наук, Одеський національний медичний університет; Папінко Роман Мар’янович, кандидат медичних наук, Одеський національний медичний університет
[18. Медичні науки;]

Під час обстеження дітей з гемолітичною хворобою новонароджених була встановлена залежність тяжкості перебігу захворювання від факторів ризику перинатальної патології у матерів. 

Клініко-параклінічні особливості сучасного перебігу гемолітичної хвороби новонароджених у ранньому неонатальному періоді вивчені у 92 новонароджених. У 37 дітей хвороба була викликана несумісністю крові матері та плода за резус-конфліктом і у 55 новонароджених причиною захворювання була несумісність материнської та плодової крові за системою АВО.

Під час вагітності у всіх матерів обстежених дітей за бальною системою була проведена клінічна оцінка факторів ризику перинатальної патології.

Високий ступінь ризику перинатальної патології (понад 10 балів) спостерігали у 53,3% жінок, серед яких 59,1% народили дітей з АВО-ГХН і 40,9% – з Rh-ГХН. У 46,7% – визначався середній ступінь ризику (5 - 9 балів) (60,4% – з АВО-ГХН і 39,6% – з Rh-ГХН). Матерів з низьким ступенем перинатального ризику в наших спостереженнях не було. 

Зі зростанням ступеня ризику перинатальної патології зростала тяжкість гемолітичного процесу. Так, при легкому перебігу ГХН високий перинатальний ризик зустрічався у 27,7% матерів, середній – у 72,3% жінок. За середньотяжким перебігом хвороби відсоток високого ступеня ризику зростав до 51,8% та середнього – до 48,2%. Значно частіше високий ризик перинатальної патології визначали при тяжкому перебігу захворювання – у 83,3% жінок, тоді як середній спостерігався лише у 16,7% матерів.

При зіставлені визначених показників у дітей з різним видом серологічного конфлікту встановлено, що з АВО- та Rh-ГХН високий та середній ступені ризику перинатальної патології зустрічалися приблизно з однаковою частотою: АВО-ГХН – високий ризик мали 52,7% матерів, середній – 47,3%, а за Rh-ГХН – 54,2% та 45,4% матерів відповідно.

Серед загальної кількості дітей 14 народжені від першої вагітності, причому у всіх хвороба викликана тільки АВО-ізоімунізацією. У 5 з них діагностований легкий ступінь захворювання, у 8 – середньотяжкий та у 1 дитини – тяжкий. Переважна кількість дітей народилася від повторної вагітності (78), серед яких 41 новонароджена дитина мала АВО-ГХН і 37 – Rh-ГХН. Легкий перебіг хвороби визначався у 13 немовлят,  середньотяжкий  –  у 48, а  тяжкий  – 17 дітей.

Таким чином, Rh-обумовлена гемолітична хвороба мала місце у дітей, які народилися виключно від повторної вагітності, тоді як за АВО-несумісністю ізоімунний конфлікт розвивався вже під час першої вагітності. За АВО-ГХН лекгий, середньотяжкий та тяжкий ступені тяжкості захворювання діагностувалися майже з однаковою періодичністю як під час першої, так і під час повторної вагітності, тобто не залежали від паритету у матерів. При Rh-несумісності за збільшенням паритету у матерів зростала частота тяжких форм хвороби. Провідне значення серед причин та факторів ризику захворювання та ступеня тяжкості ГХН мала материнська патологія.

Список використаних джерел:

1.Неонатологія: підручник у 3 т. /Т. К. Знаменська, Ю.Г. Антипкін, М.Л. Аряєв та ін.; за ред. Т.К. Знаменської. Львів: Видавець Марченко Т.В., 2020, Т. 1. 407 с; Т. 2. 455 с.; Т. 3. 379 с.

2.Імунологічна несумісність крові матері та плода: метод. вказ. для самост. роботи студентів /упор М. О. Щербина, О. П. Ліпко, Д. І. Демиденко. – Харків: ХНМУ, 2015. – 20 с.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
МАРКЕРИ ЗАПАЛЕННЯ У ЩУРІВ В УМОВАХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ
20.04.2023 20:46
ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ФОТОТЕРАПІЇ В КОМПЛЕКСІ З МІКРОСТРУМАМИ НА ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ
20.04.2023 18:56
NEGLECT AS A MANIFESTATION OF CHILD ABUSE WITH OVERWEIGHT AND OBESE CHILDREN
20.04.2023 18:30
РОЛЬ ВІТАМІНУ В₉ У РОСТІ ТА РОЗВИТКУ КЛІТИН ЗАВДЯКИ УЧАСТІ У МЕТАБОЛІЗМІ АМІНОКИСЛОТ ТА НУКЛЕОТИДІВ
19.04.2023 21:43
A CLINICAL CASE OF HERPETIC INTERCOBAL NEURALGIA
19.04.2023 20:52
ПРИНЦИПИ СУЧАСНОГО ЛІКУВАННЯ МІГРЕНІ
19.04.2023 19:49
ОСОБЛИВОСТІ ЗМІН СИСТЕМИ ОКСИДУ АЗОТУ ПРИ АДРЕНАЛОВОМУ ПОШКОДЖЕННІ МІОКАРДА ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ L-АРГІНІНОМ
19.04.2023 00:31
ВИКОРИСТАННЯ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ В МЕДИЦИНІ
13.04.2023 23:25
ПЛАНОВЕ ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ВАГІТНИХ З ПЕРВИННИМ СИМПТОМНИМ ХРОНІЧНИМ ЗАХВОРЮВАННЯМ ВЕН НИЖНІХ КІНЦІВОК ТА ПРОМЕЖИНИ З КОРОТКОТЕРМІНОВИМ ПЕРЕБУВАННЯМ В АКУШЕРСЬКОМУ СТАЦІОНАРІ
12.04.2023 16:31
МНЕМОТЕХНІКА – ЯК МЕТОД ШВИДШОГО ЗАПАМ'ЯТОВУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ СТУДЕНТІВ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТА
11.04.2023 15:39




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.344 сек. / Mysql: 1630 (0.292 сек.)