:: ECONOMY :: МОЖЛИВА ПЕРСПЕКТИВА СІЛЬСЬКИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ У КОНТЕКСТІ МІСТОБУДІВНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕРИТОРІЙ :: ECONOMY :: МОЖЛИВА ПЕРСПЕКТИВА СІЛЬСЬКИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ У КОНТЕКСТІ МІСТОБУДІВНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕРИТОРІЙ
:: ECONOMY :: МОЖЛИВА ПЕРСПЕКТИВА СІЛЬСЬКИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ У КОНТЕКСТІ МІСТОБУДІВНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕРИТОРІЙ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МОЖЛИВА ПЕРСПЕКТИВА СІЛЬСЬКИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ У КОНТЕКСТІ МІСТОБУДІВНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕРИТОРІЙ

 
13.04.2023 23:39
Автор: Лепешко Анатолій Анатолійович, аспірант, Київський національний університет будівництва і архітектури; Сєдак Олександр Ігорович, кандидат архітектури, Київський національний університет будівництва і архітектури
[27. Архітектура;]

ORCID: 0000-0002-6018-3596 Anatolii Lepeshko

Ріст урбанізації, з тяжіючою тенденцією до концентрування населення у крупніших містах, відбивається на вимиранні сільських населених пунктів. Перспектива такого розвитку може виражатися у втраті потреби сільського поселення як адміністративно-територіальної одиниці. Населення, яке проживає в сільських населених пунктах, за визначенням термінології та в переважній більшості, зайняте сільським господарством. На сьогоднішній день, більшість сільських господарств, які раніше займалися вирощуванням сільськогосподарської продукції, об’єдналася у агрохолдинги, тим самим, скоротивши потреби у відокремлених територіальних одиницях та трудових ресурсах. 

Загалом питання розвитку сільських поселень є досить актуальним і активно розглядається в соціально-економічному контексті. Про це свідчать не тільки наукові роботи, але й ряд законодавчо-нормативних актів, зорієнтованих на: стимуляцію виробничого потенціалу, розвитку сільського господарства та сільських поселень. Проте, розвитку методів функціонально-планувальної організації територій сільських поселень у контексті містобудування, приділялося не так багато уваги. В основному такі методи, регламентується узагальненими державними будівельними нормами. 

Хоч бажання, у самого населення та підприємців, до ведення діяльності у сільських населених пунктів значно зменшується — необхідність у такому адміністративно-територіальному об’єкті, може актуалізуватися при питанні  розвантаження та збалансування містобудівної ситуації міст. Розвантаження міст дає змогу: знизити рівень щільності забудови, збалансувати навантаження на транспортні системи, покращити екологічний та соціально-культурний стан. Значний відсоток міського населення, може кооперуватися в сільських поселеннях навколо сучасних виробничих та громадських об’єктів, тим самим користуючись перевагами менших населених пунктів. 

Цільовим призначенням сільського населеного пункту, переважно, є будівництво сільськогосподарських підприємств, пов’язаних зі спеціалізаціями тваринництва або рослинництва. Досліджуючи питання функціонально-планувальної організації територій в таких поселеннях, можна розглянути їх не тільки для вирощування та переробки харчової продукції, але й для впровадження інших, більш інтелектуальних, видів діяльності. Такий підхід нехарактерний через усталене відношення до сільського поселення, де  акцентується увага на таких недоліках як: низький рівень освіченості місцевого населення та віддаленість від соціально-економічних центрів. Проте, у сільських населених пунктів є ряд переваг перед міськими. До таких переваг можна віднести: індивідуальність, екологічність, громадську доступність та ін. 

Для такого виду населених пунктів, шляхом організації містобудівних умов, можна створити ринок територій спрямований на ширше коло підприємців. З новим підходом, населений пункт, можна буде розглядати як майданчик для впровадження виробничих та громадських комплексів, тим самим стимулюючи розвиток самого населеного пункту. 

Перспектива розвитку сіл — можлива з використанням нових містобудівних методів та підходів до організації територій. Виведення територій сільських населених пунктів на новий ринок підприємницької діяльності, може стимулювати інтерес у підприємців до розгляду їх як конкурентними з міськими територіями. Також, використання сучасних методів містобудівного планування сільських населених пунктів, може вплинути на розвиток самих підприємств, при цьому збільшити попит на трудові ресурси.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПРОБЛЕМИ МІСТОБУДІВНОГО РОЗВИТКУ ПРИМІСЬКИХ ЗОН УКРАЇНИ
20.04.2023 08:42




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.229 сек. / Mysql: 1599 (0.18 сек.)