:: ECONOMY :: ВИКОРИСТАННЯ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ В МЕДИЦИНІ :: ECONOMY :: ВИКОРИСТАННЯ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ В МЕДИЦИНІ
:: ECONOMY :: ВИКОРИСТАННЯ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ В МЕДИЦИНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ВИКОРИСТАННЯ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ В МЕДИЦИНІ

 
13.04.2023 23:25
Автор: Доценко Ольга Максимівна, студент, Харківський національний медичний університет; Погорєлова Ольга Олександрівна, студент, Харківський національний медичний університет; Бондаренко Марина Анатоліївна, кандидат фізико-математичних наук, доцент, Харківський національний медичний університет
[18. Медичні науки;]

ORCID: 0000-0002-0203-0161 Maryna Bondarenko

Вступ. Лазерне випромінювання – це індуковане (вимушене) електромагнітне випромінювання оптичного діапазону, яке має унікальні властивості. Лазерне випромінювання характеризується монохроматичністю, часовою та просторовою когерентністю та поляризацією, що забезпечує високий ступінь спрямованості потоку, значну інтенсивність та яскравість. Лазерне випромінювання може поширюватись на великі відстані без розсіювання та втрати енергії. При цьому кут розходження променів менший за 0,01 хвилини, що дає змогу сфокусувати лазерне випромінювання практично в точку. Джерелом лазерного випромінювання є лазери, або оптичні квантові генератори. 

Результати та обговорення. Вплив лазерного випромінювання на організм людини має складний характер. Він обумовлений як безпосередньою дією лазерного випромінювання на клітини організму, так i вторинними явищами, які виникають внаслідок опромінення. Дія лазерного випромінювання на тканини може призвести до теплової дії, ударної дії світлового тиску, електрострикції (механічних коливань біологічних молекул під дією електромагнітного поля), перебудови внутрішньоклітинних структур та інше. Дія лазерного випромінювання залежить, з одного боку, від потужності, довжини хвилі випромінювання, тривалості імпульсу, частоти повторень імпульсів, часу взаємодії, та з іншого боку, від біологічних та фізико-хімічних особливостей біологічної тканини, яка піддається опроміненню [1].

Існуючі в теперішній час в медицині лазерні установки можна за потужністю умовно розділити на дві групи. До першої групи відносять потужні лазери, які викликають у тканинах виражені деструктивні зміни термічного характеру  (лазери на неодимі, рубіні, вуглекислому газі, аргоні, парах металів і інші); ця група лазерів застосовується здебільшого в хірургії.  Друга група включає лазери, які генерують випромінювання малої потужності у видимій та ультрафіолетовій областях оптичного спектру (гелій-неонові, гелій-кадмієві та інші) і не викликають в органах і тканинах помітних морфологічних змін, але значно змінюють активність обмінних процесів [2].

Лазери отримали широке застосування в багатьох галузях науки і техніки, зокрема, у медицині: дерматології, офтальмології, онкології, стоматології, косметології тощо. Використання лазерів в медицині дозволяє знизити ризик ускладнень, скоротити тривалість операцій та забезпечити швидше одужання пацієнтів.

Лікування захворювань шкіри: акне, пігментація, рубці, розширені пори, папіломи та інше. Лазерна терапія для лікування акне полягає в тому, що світло лазеру впливає на бактерії, які викликають акне. Це може допомогти знизити запалення, зменшити кількість акне і покращити вигляд шкіри. Для лікування акне застосовуються різні типи лазерів, включаючи ербієві, діодні та інші. Також можуть використовуватися комбіновані методи лікування, коли лазерна терапія поєднується з іншими методами, такими як лікарські препарати або механічна очистка шкіри. Лазерне випромінювання може використовуватися для знищення аномальних клітин або руйнування зайвої тканини при лікування гіперпігментації, видаленні рубців, папілом, розширених пор шкіри та інших дефектів шкіри, які видаляються з високою точністю та мінімальним ризиком ушкодження навколишніх тканин.

Офтальмологічні лазерні процедури включають діагностику, корекцію зору, лікування глаукоми, катаракти тощо. 

Лазерна корекція зору (LASIK) - це процедура, яка використовується для виправлення вад зору, таких як далекозорість, короткозорість та астигматизм. Лазери використовуються для зміни кривизни рогівки і оптичної сили ока, що дозволяє покращити зір за рахунок точного фокусування зображення предмета на сітківці. 

Лазерна трабекулопластика - процедура, яка застосовується для лікування глаукоми. При цьому лазер використовується для зниження внутрішньоочного тиску за рахунок покращення відтоку водянистої вологи з очей.

Лазерна факоемульсифікація - це процедура, яка використовується для лікування катаракти. За допомогою лазера помутнілий кришталик перетворюється в емульсію, яка потім відсмоктується емульсифікатором  і замінюється на імплантовану штучну лінзу (інтраокулярну лінзу, ІОЛ), або штучний кришталик. 

Лазерні процедури в офтальмології зазвичай вважаються безпечними та ефективними, але вони можуть мати певні ризики та побічні ефекти. Перед проведенням будь-якої процедури необхідно проконсультуватися з офтальмологом, який проведе детальний медичний огляд та визначить, чи є лазерна процедура оптимальною для пацієнта. 

Лікування раку. Лазери можуть використовуються для знищення ракових клітин як основний метод лікування або в поєднанні з іншими методами, такими як хірургічне втручання або хіміотерапія. Процес руйнування ракових клітин відбувається за рахунок перетворення енергії лазера в теплову енергію, що знищує трансформовані клітини. Окрім того, лазери можуть використовуватися для знищення клітини, які перебувають у передраковому стані, що запобігає процесу онкогенезу. Але використання лазерів в онкології також має свої обмеження та певні ризики, які пов’язані з травматизацією навколишніх здорових тканин. Тому перед використанням лазерної терапії лікар має врахувати всі фактори та підібрати оптимальний метод лікування для кожного пацієнта окремо.

Лікування судинної патології. Ще одним напрямом використання лазерів є лікування захворювань кровоносних судин, наприклад, варикозної хвороби та атеросклерозу. Для лікування варикозної хвороби використовують лазерну коагуляцію, або лазерну фототерапію. Процедура спрямована на знищення пошкоджених вен, що приводить до зменшення болю та запобігає утворенню тромбів. Лазерна атеректомія - метод, який використовується для лікування атеросклерозу. Процедура направлена на видалення «жирових нальотів», які накопичуються на стінках артерій та зменшують їх просвіт. Це дозволяє покращити кровообіг та запобігти серцево-судинним захворюванням. Перед використанням лазерної терапії для лікування захворювань кровоносних судин лікар має врахувати всі фактори, такі як розмір та глибина ураження судини, та підібрати індивідуальний та оптимальний метод лікування. 

Лікування болісних станів. Лазерна терапія може бути використана для зменшення болю при таких захворюваннях, як артрит, мігрень та інші хвороби, які пов'язані зі зниженням функцій нервової та м'язової системи. Лазери використовуються для зменшення запалення та болю в уражених ділянках, що досягається за рахунок зменшення здатності нервових закінчень до передачі імпульсів. 

Лазерне лікування зубів. Лазери в стоматології використовуються для таких процедур, як лікування карієсу, хвороб пародонту, стерилізації поверхонь ясен та каналів, відбілювання зубів без пошкодження емалі та багато інших. Наприклад, під час  лікування карієсу за допомогою лазерного випромінювання можна видаляти пошкоджений шар зуба без використання дрилі та інших інструментів, що зменшує біль під час процедури. Лазерна терапія дозволяє знищити патогенні бактерії, зменшити запалення та знизити ризик втрати зубів при лікуванні пародонтиту - захворювання, що виникає через запалення ясен та оточуючих тканин. Отже застосування лазерів в стоматології має багато переваг, включаючи меншу кількість болю, меншу кровотечу та скоріше відновлення після процедур. 

Лазерна косметична хірургія. В косметології лазерне випромінювання використовується для видалення небажаного волосся (епіляції), видалення татуювань, родимок та папілом. Лазерне випромінювання здатне знищувати волосяні фолікули, запобігаючи подальшому росту волосся. Під час видалення татуювань за допомогою лазера скупчення пігменту розбиваються на такі фрагменти, які з часом можуть бути еліміновані із шкіри лімфатичною системою. При такому видаленні фарби рубців на шкірі не залишається. Лазери також можуть використовуватися для зменшення зморшок (омолодження шкіри), лікування небажаної пігментації та інших косметичних дефектів шкіри.

Лазерна терапія може бути використана як окремий метод лікування або в поєднанні з іншими методами лікування, такими як фізіотерапія, масаж та інші.

Висновки. Застосування лазерного випромінювання в медицині має перспективний характер, оскільки значно розширює можливості діагностики і терапії багатьох захворювань. Завдяки використанню лазерів часто інвазивні методики замінюються на неінвазивні, знижується ризик ускладнень, скорочується тривалість операцій та реабілітаційний період тощо. 

Список використаних джерел:

1.Бірюкова Т. В., Олар О. І. Використання лазерного випромінювання в медицині. // Український журнал медицини, біології та спорту. 2017. № 6 (8). С. 171-174.    https://jmbs.com.ua/pdf/2/6/jmbs0-2017-2-6-171.pdf

2.Mussttaf RA, Jenkins DFL, Jha AN. Assessing the impact of low-level laser therapy (LLLT) on biological systems: a review. Int. J. Radiat. Biol. 2019 Feb; 95(2):120-143. doi: 10.1080/09553002.2019.1524944.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
МАРКЕРИ ЗАПАЛЕННЯ У ЩУРІВ В УМОВАХ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО МОДЕЛЮВАННЯ МЕТАБОЛІЧНОГО СИНДРОМУ
20.04.2023 20:46
ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ФОТОТЕРАПІЇ В КОМПЛЕКСІ З МІКРОСТРУМАМИ НА ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ
20.04.2023 18:56
NEGLECT AS A MANIFESTATION OF CHILD ABUSE WITH OVERWEIGHT AND OBESE CHILDREN
20.04.2023 18:30
РОЛЬ ВІТАМІНУ В₉ У РОСТІ ТА РОЗВИТКУ КЛІТИН ЗАВДЯКИ УЧАСТІ У МЕТАБОЛІЗМІ АМІНОКИСЛОТ ТА НУКЛЕОТИДІВ
19.04.2023 21:43
A CLINICAL CASE OF HERPETIC INTERCOBAL NEURALGIA
19.04.2023 20:52
ПРИНЦИПИ СУЧАСНОГО ЛІКУВАННЯ МІГРЕНІ
19.04.2023 19:49
ОСОБЛИВОСТІ ЗМІН СИСТЕМИ ОКСИДУ АЗОТУ ПРИ АДРЕНАЛОВОМУ ПОШКОДЖЕННІ МІОКАРДА ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ L-АРГІНІНОМ
19.04.2023 00:31
ЗАЛЕЖНІСТЬ ТЯЖКОСТІ ПЕРЕБІГУ ГЕМОЛІТИЧНОЇ ХВОРОБИ НОВОНАРОДЖЕНИХ ВІД ФАКТОРІВ ПЕРИНАТАЛЬНОГО РИЗИКУ
18.04.2023 23:43
ПЛАНОВЕ ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ВАГІТНИХ З ПЕРВИННИМ СИМПТОМНИМ ХРОНІЧНИМ ЗАХВОРЮВАННЯМ ВЕН НИЖНІХ КІНЦІВОК ТА ПРОМЕЖИНИ З КОРОТКОТЕРМІНОВИМ ПЕРЕБУВАННЯМ В АКУШЕРСЬКОМУ СТАЦІОНАРІ
12.04.2023 16:31
МНЕМОТЕХНІКА – ЯК МЕТОД ШВИДШОГО ЗАПАМ'ЯТОВУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ СТУДЕНТІВ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТА
11.04.2023 15:39




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.205 сек. / Mysql: 1599 (0.158 сек.)