:: ECONOMY :: ПОНЯТТЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ :: ECONOMY :: ПОНЯТТЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
:: ECONOMY :: ПОНЯТТЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
 
UA  PL  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПОНЯТТЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ

 
19.03.2023 00:15
Автор: Ткаченко Оксана Федорівна, студентка ІV курсу Таращанського технічного та економіко-правового фахового коледжу
[5. Юридичні науки;]

Для того, щоб успішно був організований трудовий процес та була високою продуктивність праці, незалежно від форми власності підприємства,  від форми організації праці, необхідно, щоб учасники трудових відносин дотримувалися правил внутрішнього трудового розпорядку, злагодженості в роботі та координації діяльності всіх учасників цього процесу.

Кожен історичний етап розвитку трудових відносин, має свої особливості та потребу правового регулювання трудових обов’язків працівника відповідно до соціально-економічних та політичних умов, розвитку суспільства, що обумовлює існування такого інституту трудового права, як дисципліна праці. Початковий етап становлення законодавства про дисципліну праці пов’язують із появою трудових відносин. Дисципліна праці – це сукупність нормативно-правових приписів, які регулюють обов’язки сторін трудових правовідносин, спрямованих на забезпечення належного процесу праці, або це встановлений нормами права порядок взаємовідносин учасників трудового процесу, що визначає точне і неухильне виконання ними своїх трудових функцій. Дисципліна на підприємствах, відповідно до положень 140 КЗпП України забезпечується створенням необхідних організаційних та економічних умов для нормальної високопродуктивної праці, свідомим ставленням до праці, методами переконання, а також заохоченням за сумлінну працю. 

У трудових колективах створюється обстановка нетерпимості до порушень трудової дисципліни, суворої товариської вимогливості до працівників, які несумлінно виконують трудові обов’язки. Щодо окремих несумлінних працівників застосовуються в необхідних випадках заходи дисциплінарного і громадського впливу. Головним змістом трудової дисципліни є не лише виконання правових норм у галузі праці, а й свідоме та творче ставлення до виконуваної роботи, забезпечення високої якості в роботі, раціональне використання робочого часу, прагнення до співробітництва та взаємоповаги. До правових методів забезпечення трудової дисципліни належать переконання та виховання, а до несумлінних працівників може вживатися метод примусу, який полягає в застосуванні до порушників трудової дисципліни  заходів   дисциплінарного та  громадського  впливу.

В умовах ринкових відносин особливого значення набувають економічні та організаційні методи забезпечення дисципліни праці. Сутність економічних методів полягає у всебічній активізації працівників за допомогою відновлення почуття господаря, власника, створення умов для справжньої зацікавленості у результатах роботи та розподілі прибутку.Сучасні умови вимагають поступового переходу від регулювання трудової дисципліни із застосуванням методів переконання до виховання свідомого ставлення до праці та заходів громадського впливу. Більше уваги також треба приділяти належному матеріальному стимулюванню для забезпечення високої якості праці.

Правове регулювання трудових відносин нагально потребує переосмислення інституту дисципліни праці з метою приведення його у відповідність із сучасними потребами суспільного та економічного розвитку країни та міжнародними стандартами, а тому прийняття Трудового кодексу України є нагальною потребою.24 березня 2022 року набрав чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах військового стану», відповідно до якого на період воєнного стану вводяться обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина відповідно до статей 43 і 44 Конституції України.

Список використаних джерел:

1. ЗУ «Про організацію трудових відносин в умовах військового стану» від 24.03.2022 року.

___________________

Науковий керівник: Бахмат С.В., викладач юридичних дисциплін вищої категорії, Таращанський технічний та економіко-правовий фаховий коледж

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ У ПРОЦЕСІ РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ, ПОВ’ЯЗАНІ З НЕЗАКОННИМ ВИРОБНИЦТВОМ, ПРИДБАННЯМ, ЗБЕРІГАННЯМ, ПЕРЕВЕЗЕННЯМ, ПЕРЕСИЛАННЯМ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ АБО ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН
19.03.2023 00:40
ОСОБЛИВОСТІ КВАЛІФІКАЦІЇ НАРУГИ НАД ДЕРЖАВНИМИ СИМВОЛАМИ
19.03.2023 00:18
ОСОБЛИВОВСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОНЛАЙН ПЛАТФОРМИ YOUTUBE В КОНТЕКСТІ АВТОРСЬКОГО ПРАВА
17.03.2023 12:00
НАЦІОНАЛЬНА СИСТЕМА ПРАВОВОЇ ОХОРОНИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ: КОНСТИТУЦІЙНІ ЗАСАДИ ТА ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНІ ВИМОГИ
14.03.2023 21:13




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.281 сек. / Mysql: 1630 (0.217 сек.)