:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОВСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОНЛАЙН ПЛАТФОРМИ YOUTUBE В КОНТЕКСТІ АВТОРСЬКОГО ПРАВА :: ECONOMY :: ОСОБЛИВОВСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОНЛАЙН ПЛАТФОРМИ YOUTUBE В КОНТЕКСТІ АВТОРСЬКОГО ПРАВА
:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОВСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОНЛАЙН ПЛАТФОРМИ YOUTUBE В КОНТЕКСТІ АВТОРСЬКОГО ПРАВА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОСОБЛИВОВСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОНЛАЙН ПЛАТФОРМИ YOUTUBE В КОНТЕКСТІ АВТОРСЬКОГО ПРАВА

 
17.03.2023 12:00
Автор: Дем’яненко Едуард Олександрович, аспірант Державного торговельно-економічного університету
[5. Юридичні науки;]


YouTube - це один із найпопулярніших відеохостингів ні тільки в Україні, а і в усьому Світі і кожного року популярність цієї онлайн платформи зростає. YouTube - це, фактично, web-сайт, на якому будь-яка зареєстрована особа може завантажити відеоролик (в розумінні ЗУ «Про авторське право і суміжні права»- аудиовізуальний твір) будь-якої тематики та спрямування. Аудиторія онлайн платформи YouTube складає понад 2 мільйонів людей та їм користуються майже в усіх країнах Світу, за винятком країн, де така платформа заблокована, зокрема: Корейська Народно-Демократична Республіка. Тому, на нашу думку, вкрай важливо надання належної правової охорони від протиправних посягань та захисту, у випадку такого посягання, авторського право користувачів цієї онлайн платформи.

Зокрема, важливо відмітити, що діяльність онлайн платформи YouTube регулюється відповідно до законодавства Сполучених Штатів Америки, зокрема у сфері авторського права- Законом про авторське право у цифрову епоху (англ. Digital Millennium Copyright Act) (далі- DMCA), оскільки відеохостинг YouTube належить американській транснаціональній корпорації Google у складі холдингу Alphabet Inc., який зареєстрований і здійснює свою діяльність відповідно до законодавства США.

Положення цього закону виводять за межі правового поля не тільки безпосереднє порушення авторських прав шляхом копіювання, але і виробництво і розповсюдження технологій, що дозволяють обходити технічні засоби захисту авторських прав (аж до неможливості добросовісного використання). Акт посилює відповідальність за порушення авторських прав за допомогою Інтернету, в той же час, захищаючи провайдерів від відповідальності за дії користувачів [1]. Тобто, виходячи з цього положення можна зробити висновок, що, фактично, онлайн платформа YouTube не несе будь-якої відповідальності за неправомірні дії користувачів у тому числі дії, пов’язані з порушенням авторського права, проте, може сприяти припиненню такого порушення.

Відповідно до правил користування онлайн платформи YouTube авторське право визначається законодавством, а не YouTube, і надає автору оригінального твору законне право на його використання. Авторське право захищає оригінальні авторські роботи, які є творчими, виразними та зафіксованими на матеріальних носіях [2].

Згідно з положеннями DMCA використання у своєму відео захищеного авторським правом контенту передбачає отримання дозволу на використання таких матеріалів у правовласника [1]. При чому, варто зазначити, що платформа YouTube не надає такі дозволи та не допомагає авторам шукати власників прав. Автор має знайти їх самостійно або звернутися по допомогу до юриста.

На нашу думку, зазначена вище норма кореспондується з нормою, передбаченою ст. 443 ЦК України, відповідно до якої, використання твору здійснюється лише за згодою автора, крім випадків правомірного використання твору без такої згоди, встановлених цим Кодексом та іншим законом [3]. При чому, щодо випадків правомірного використання твору, то платформою YouTube вони також передбачені. Такий принцип називається принципом «добросовісного використання».

У США рішення щодо добросовісного використання виносить суддя, який аналізує кожну справу на основі кількох факторів. Інші країни та регіони мають свої правила використання матеріалів без дозволу власника авторських прав. Наприклад, у США добросовісним може вважатися використання захищених авторським правом творів у коментарях, критиці, новинах, а також з освітньою або науково-дослідною метою [4].

Щодо охорони та захисту авторських прав на онлайн платформі YouTube, то компанія має відповідати будь-які претензії порушення авторських прав повідомленням і наступним видаленням позначеного контента [5]. Власна практика YouTube полягає в тому, щоб оголошувати «попередження про порушення авторських прав YouTube» користувачеві, якого обвинувачують у порушенні авторських прав [5]. Коли користувач YouTube отримує попередження про порушення авторських прав, він має подивитися відео з попередженням про правила авторського права та відповісти на прості питання щодо розуміння суті авторського права [6]. Коли користувач YouTube отримує три попередження про порушення авторських прав, YouTube закриває всі канали цього користувача, включаючи всі пов'язані, видаляє всі його відео та забороняє цьому користувачу створювати інший канал YouTube [6]. 

Відповідно до законів про авторське право, зокрема DMCA, такі сайти, як YouTube, мають обробляти запити на видалення відео через порушення авторських прав. На YouTube є різні інструменти, які допомагають авторам керувати своїм контентом і захищати права на нього. Вибір оптимального варіанта залежить від того, як часто їм доводиться завантажувати контент на YouTube, зокрема серед таких засобів: 

• Веб-форма запиту на видалення через порушення авторських прав; 

• Copyright Match Tool; 

• Програма перевірки контенту; 

• Content ID [7]. 

Веб-форма запиту на видалення через порушення авторських прав доступна всім користувачам, які мають обліковий запис YouTube. Якщо хтось без дозволу опублікував на YouTube ваш захищений авторським правом твір, ви можете надіслати запит на його видалення, заповнивши цю веб-форму [8].

Copyright Match Tool автоматично виявляє повні або потенційні копії відео, які раніше вже завантажувалися на YouTube або вилучалися за запитом на видалення. У разі виявлення збігів можливо: 

• надіслати електронний лист користувачу, який завантажив відео; • надіслати запит на вилучення контенту; 

• перемістити запис про збіг в архів [9]. 

Програма перевірки контенту створена для власників прав, які часто виявляють збіги зі своїм контентом і вже надіслали багато дійсних запитів на видалення відео. У рамках цієї програми можна створювати одразу кілька таких запитів [10]. 

Система Content ID доступна для власників авторських прав, які керують великим обсягом контенту, зокрема для лейблів звукозапису та кіностудій. Перш ніж отримати право користуватися системою Content ID, власники авторських прав повинні надіслати багато дійсних запитів на видалення та, окрім того, мати ресурси для керування цією системою. Content ID- це система виявлення збігів, яка автоматично знаходить потенційно правопорушний контент. 

Завантажені на YouTube відео порівнюються з базою даних файлів, наданих нам власниками контенту. Якщо система Content ID виявляє збіг із твором заявника, то можливо: 

• повністю заблокувати відео; 

• монетизувати відео, показуючи в ньому оголошення (у деяких випадках дохід розподілятиметься між власником авторських прав і користувачем, який завантажив відео) [11]; 

Запити на видалення мають відповідати всім юридичним вимогам, щоб бути дійсними. Зокрема, такий запит має містити інформацію особисту інформацію про заявника, опис твору, права на який, імовірно, було порушено, точна URL-адреса кожного ймовірно правопорушного відео, підпис (фізичний або електронний). 

Також, ще одним засобом правової охорони авторських прав на онлайн платформі YouTube є ліцензія Creative Commons. Ліцензії Creative Commons- це стандартний спосіб, за допомогою якого автори можуть надавати іншим особам дозвіл використовувати свій контент. Автори YouTube можуть позначати свої відео ліцензією Creative Commons із кодом CC BY. Позначивши відео ліцензією CC BY, автор зберігає свої авторські права, а інші автори можуть використовувати контент відповідно до умов ліцензії. Creative Commons можуть усі автори. За умовчанням до всіх завантажень застосовується стандартна ліцензія YouTube [12]. 

Отже, YouTube- найпопулярніша онлайн платформа ні тільки в Україні, а і в усьому Світі і діяльність якої безпосередньо пов’язана з авторським правом, тому задля запобігання порушень у сфері авторського права наявні певні механізи/інструменти протидії таких порушень, зокрема система Content ID, Copyright Match Tool, програми перевірки контенту. Правилами користування YouTube передбачено, автори можуть завантажувати лише ті відео, які вони створили самі або для яких вони мають дозвіл на використання. Іншими словами, не можна без дозволу публікувати або додавати до своїх роликів контент, якщо права на нього належать іншому автору. Також, передаченна можливість авторам можливість надавати необмеженому колу осіб надавати право безоплатно поширювати власні твори, шляхом отримання ліцензії Creative Commons, а у випадку порушення авторського права авторам надається можливість надсилати веб-форма запиту на видалення через порушення авторських прав, яка доступна для всіх користувачів платформи YouTube.

Список використаних джерел:

1. Digital Millennium Copyright Act. U.S. Copyright Office | U.S. Copyright Office. URL: https://www.copyright.gov/legislation/dmca.pdf  (дата звернення: 11.03.2023). 

2. Правила спільноти YouTube - YouTube Довідка. Google Help. URL: https://support.google.com/youtube/answer/9288567?hl=uk (дата звернення: 11.03.2023). 

3. Цивільний кодекс України : Кодекс України від 16.01.2003 р. № 435- IV : станом на 10 жовт. 2022 р. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text (дата звернення: 11.03.2023). 

4. Добросовісне використання на YouTube - YouTube Довідка. Google Help. URL: https://support.google.com/youtube/answer/9783148?hl=uk (дата звернення: 20.11.2022). 

5. A Guide to YouTube Removals. Electronic Frontier Foundation. URL: https://www.eff.org/issues/intellectual-property/guide-to-youtuberemovals (дата звернення: 11.03.2023).  

6. Copyright strike basics - YouTube Help. Google Help. URL: https://support.google.com/youtube/answer/2814000 (дата звернення: 12.03.2023). 

7. Огляд інструментів керування авторськими правами - YouTube Довідка. Google Help. URL: https://support.google.com/youtube/answer/9245819?hl=uk (дата звернення: 12.03.2023). 

8. Submit a copyright removal request - YouTube Help. Google Help. URL: https://support.google.com/youtube/answer/2807622 (дата звернення: 12.03.2023). 

9. Use the Copyright Match Tool - YouTube Help. Google Help. URL: https://support.google.com/youtube/answer/7648743 (дата звернення: 13.03.2023). 

10. Content Verification Program - YouTube Help. Google Help. URL: https://support.google.com/youtube/answer/6005923 (дата звернення: 13.03.2023). 

11. How Content ID works - YouTube Help. Google Help. URL: https://support.google.com/youtube/answer/2797370 (дата звернення: 13.03.2023). 

12. Creative Commons - YouTube Help. Google Help. URL: https://support.google.com/youtube/answer/2797468?hl=en (дата звернення: 20.11.2022).

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ У ПРОЦЕСІ РОЗГЛЯДУ СПРАВ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ, ПОВ’ЯЗАНІ З НЕЗАКОННИМ ВИРОБНИЦТВОМ, ПРИДБАННЯМ, ЗБЕРІГАННЯМ, ПЕРЕВЕЗЕННЯМ, ПЕРЕСИЛАННЯМ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ АБО ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН
19.03.2023 00:40
ОСОБЛИВОСТІ КВАЛІФІКАЦІЇ НАРУГИ НАД ДЕРЖАВНИМИ СИМВОЛАМИ
19.03.2023 00:18
ПОНЯТТЯ ТРУДОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
19.03.2023 00:15
НАЦІОНАЛЬНА СИСТЕМА ПРАВОВОЇ ОХОРОНИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ: КОНСТИТУЦІЙНІ ЗАСАДИ ТА ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНІ ВИМОГИ
14.03.2023 21:13




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.290 сек. / Mysql: 1599 (0.221 сек.)