Враховуючі реалії сьогодення, з урахуванням існуючої щільної забудови міст, нове будівництво вимагає значних витрат та несе собою незручності для сформованої міської забудови.
Сучасні методи розрахунку дають нам можливість змоделювати розрахункові ситуації та на основі отриманих даних визначити необхідність виконання підсилення та підібрати конкурентоспроможні варіанти технології підсилення основ та фундаментів.
Для визначення необхідності підсилення існуючого фундаменту потрібно провести наступні дії:
- виконати збір навантажень з урахування заходів по реконструкції;
- визначити внутрішні зусилля в фундаментній плиті;
- виконати перевірку несучої здатності існуючої фундаментної плити, що була розроблена відповідно до попереднього проекту;
- визначити осідання фундаментної плити;
- виконати підрахунок необхідних параметрів армування в тілі бетону плити;
- виконати порівняння внутрішніх напружень фундаментної плити до реконструкції з відповідними даними після запланованої реконструкції;
- виконати порівняння параметрів армування фундаментної плити до реконструкції з відповідними даними після запланованої реконструкції;
- виконати порівняння осідань в фундаментної плити фундаментної плити до реконструкції з відповідними даними після запланованої реконструкції.
Результати розрахунку виявлять зміни напружено-деформованого стану конструкції фундаменту. Наступний аналіз напружено-деформованого стану призведе до прийняття рішення про подальше можливе підсилення фундаменту.
Без обґрунтування не можна відмовлятися від традиційної технології виконання підсилення фундаменту.
Роботи з підсилення фундаментів виконують в наступних випадках: при руйнуванні окремих ділянок фундаментів, при осіданні фундаменту, розмиванні ґрунтів, від конструктивних змін в будівлі, при збільшенні навантаження в будівлі.
Основними факторами підчас вибору технології підсилення є стан ґрунтів, конструктивні особливості будівлі, категорія відповідальності і технічний стан окремих конструкцій та будівлі в цілому, технічні можливості організації котра буде виконувати роботи з підсилення.
Реконструкція може бути пов'язана зі збільшенням навантажень на існуючі фундаменти за рахунок надбудов або мансард, заміни дерев'яного перекриття на залізобетонне.
Виконуючі реконструкцію будівлі необхідно враховувати існуючу конструкцію фундаменту та його конструктивні особливості, знати на якій глибині та на який грунт спирається фундамент.
При виконанні підсилення фундаментів необхідно враховувати економічну складову та вплив на навколишнє середовище.
Список використаних джерел:
1. Механіка ґрунтів. Основи та фундаменти: підручник / В.Б. Швець, І.П. Бойко, Ю.Л. Виннников, М.Л. Зоценко, О.О. Петраков, В.Г. Шаповал, С.В. Біда. – Дніпропетровськ: Пороги, 2012. – 196 с.
2. Коновалов, П.А. Основания и фундаменты реконструируемых зданий: монографія / П.А. Коновалов, В.П. Коновалов. – М.: Изд-во АСВ, 2011. – 384 с.
|