Нестабільна економічна ситуація сьогодні в Україні та військові дії значно впливають як на діяльність підприємств, так і на їх працівників та залишають негативні наслідки для населення. Люди, з метою задоволення своїх потреб, починають пошук нового місця роботи, де рівень оплати праці значно вищий. Тому на підприємствах спостерігається високий рівень плинності кадрів, який виявляється у зміні кадрового складу підприємства через вивільнення працівників. Оскільки для підприємства кадри – найважливіший ресурс, то така проблема досить серйозна та вимагає неодмінного втручання і може зумовити безліч негативних наслідків.
Для сучасних підприємств одним із важливих є питання запобігання та нейтралізації різного роду ризиків та небезпек. Саме з кадрами підприємства пов'язані основні внутрішні, а також зовнішні ризики, адже від економічних злочинів своїх співробітників сьогодні страждають більше 40% компаній [1].
Під плинністю кадрів розуміється сукупність звільнень працівників за власним бажанням, а також за прогули і інші порушення трудової дисципліни [2].
Роботодавець має широкі можливості для контролю та може запобігти деяким звільненням своїх співробітників шляхом прийняття конкретних заходів. До них відносяться: підвищення залученості співробітників, коригування винагороди відповідно до поточної ринкової ситуації, забезпечення можливості розвитку, розробка прозорого шляху кар'єрного розвитку, інвестування в підготовку управлінських кадрів, підвищення автономії працівника при виконанні його роботи, створення сприятливих умов для роботи [3].
Розглянемо загальний план запропонованих заходів, спрямованих на посилення лояльності до підприємства з метою попередження плинності у ТДВ «Хмельницькзалізобетон» (табл.1).
Таблиця 1. Проєкт плану заходів щодо посилення лояльності до підприємств з метою попередження плинності у ТДВ «Хмельницькзалізобетон»
Примітка. Запропоновано автором
Таким чином, можна зробити висновок, що проведення запропонованих заходів сприятливо позначиться на мотивації співробітників, знизить ризик зростання плинності кадрів та розвитку «професійного вигорання» працівників, сприятиме підвищенню ефективності виконання працівниками своїх обов’язків, що матиме позитивний вплив на забезпечення ефективності діяльності підприємства в цілому.
Список використаних джерел
1. Кадрова безпека підприємства. Праця і закон. 2011. № 6 (138) URL: http://www.hrd.com.ua/index.php/priz/arhivpriz/248-6-138.
2. Шляхи вирішення проблеми плинності кадрів в організації. URL: http://um.co.ua/13/13-1/13-16870.html.
3. Як зменшити плинність кадрів? URL: https://novarobota.ua/ua/articles-jobseeker/kak-umenshit-tekuchest-kadrov-345
|