:: ECONOMY :: НАНОЧАСТИНКИ ТА  БІОПЛІВКИ :: ECONOMY :: НАНОЧАСТИНКИ ТА  БІОПЛІВКИ
:: ECONOMY :: НАНОЧАСТИНКИ ТА  БІОПЛІВКИ
 
UA  PL  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

НАНОЧАСТИНКИ ТА БІОПЛІВКИ

 
09.03.2023 16:18
Автор: Ребрій Юлія Олегівна, аспірант, Сумський державний університет; Касянчук Вікторія Вікторівна, професор, Сумський державний університет
[23. Біологічні науки;]



Інфекційні ускладнення, пов’язані з хірургічним втручанням під час імплантації, як правило, обумовлені утворенням бактеріальних біоплівок. В даний час одним із перспективних напрямків боротьби з біоплівками є застосування наночастинок металів (Au, Ag, Fe, Cu, Zn, Mg) та їх оксидів, як (AuО, SiО, Fe2О3, Ag2O, CuO, TiO2, ZnO і MgO), які ретельно досліджуються. Останні досягнення в галузі нанотехнологій, зокрема, можливість одержання високо упорядкованих наночастинок металів, призвели до розвитку нових підходів щодо застосування їх як антибактеріальних засобів. Дослідження показали, що препарати на основі НЧ можуть бути використані як ефективні протимікробні засоби та матеріали у медицині.

Немає однозначних результатів щодо ефективності дії наночастинок після потрапляння їх всередину біоплівки певних бактерій, тому необхідна більша кількість досліджень впливу наночастинок на біоплівки для узагальнення результатів та надання обґрунтованих практичних рекомендацій.

Одними з основних стійких бар’єрів клітини для бактерій є мембрана та клітинна стінка, сприяють адсорбції наночастинок. Основним компонентом Грам-позитивні бактерії мають товсту пептидогліканову стінку та пори, що дозволяє проникнути меншим молекулам, які можуть спричинити пошкодження клітинної стінки бактерії, її загибель. У Грам-негативних бактерій наявність вищої концентрації ліпополісахаридів, ліпопротеїнів і фосфоліпідів дозволяє бактеріям мати негативно заряджену клітинну стінку, що посилює взаємодію з наночастинками. Бактеріальні біоплівки є найбільш схильними до створення бар’єру, який перешкоджає проникненню малих молекул.

Основним механізмом, за допомогою якого наночастинки можуть пошкодити біоплівку, є окислювальний стрес, викликаний активними формами кисню. Однак при контакті з деякими НЧ цей баланс порушується. Це викликає надлишок активних форм кисню, що неминуче призводть до зміни оксидно-відновного стану молекул, що сприятиме клітинному окисленню.

Ще одним із найбільш відомих механізмів протимікробної дії металевих наночастинок є пошкодження ДНК і пригнічення синтезу білка. Зазвичай наночастинки викликають розпад білків рибосомної субодиниці, ферментів та інших білків, синтезованих у мембранах бактеріальної клітини. В ряді досліджень спостерігали деградацію, стиснення та фрагментацію бактеріальної ДНК, що призводило до зниження фізіологічної активності генів.

Метаболічні шляхи бактерій не є ізольованими, а комплексно інтегровані в діяльність клітин, оскільки їх основна роль полягає в підтримці росту та розмноження бактерій. Було помічено, що потрапляючи у бактеріальну клітину, НЧ спричинюють зміни в метаболізмі, що призводить до пошкодження клітинної мембрани та викликає окислювальний стрес і загибель бактерій. Одним із механізмів антибактеріальної дії  наночастинок під час взаємодії з бактеріальними біоплівками є взаємодія з позаклітинною матрицею, яка забезпечує доступ будь-якої хімічної молекули агента до бактерії і, таким чином, спричиняє пошкодження клітини.

При контакті з бактеріями наночастинки можуть впливати на швидкість бактеріальної адгезії, викликаючи пошкодження біоплівок, що пояснюється процесами метаболічного інгібування вивільненими іонами металу. Це свідчить про необхідність подальших досліджень механізмів впливу наночастинок на бактеріальні біоплівки.

Список використаних джерел:

1. Lin J., Zhang H., Chen Z., Zheng Y. Penetration of Lipid Membranes by Gold Nanoparticles: Insights into Cellular Uptake, Cytotoxicity, and Their Relationship. ACS Nano. 2010;4:5421–5429. doi: 10.1021/nn1010792.

2. Drake P.L., Hazelwood K.J. Exposure-Related Health Effects of Silver and Silver Compounds: A Review. J. Ann. Occup. Hyg. 2005; 49(7), 575–585.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
POSSIBILITY OF USING MICROORGANISMS FOR PHYTOREMEDIATION OF COAL DUMPS IN WESTERN DONBAS
08.03.2023 01:37




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.193 сек. / Mysql: 1630 (0.15 сек.)