:: ECONOMY :: ВЗАЄМНИЙ ВПЛИВ ДИНАМІЧНИХ ПОЛІВ ДЕФОРМАЦІЙ І ТЕМПЕРАТУРИ В ЗАДАЧАХ ТЕРМОПРУЖНОСТІ :: ECONOMY :: ВЗАЄМНИЙ ВПЛИВ ДИНАМІЧНИХ ПОЛІВ ДЕФОРМАЦІЙ І ТЕМПЕРАТУРИ В ЗАДАЧАХ ТЕРМОПРУЖНОСТІ
:: ECONOMY :: ВЗАЄМНИЙ ВПЛИВ ДИНАМІЧНИХ ПОЛІВ ДЕФОРМАЦІЙ І ТЕМПЕРАТУРИ В ЗАДАЧАХ ТЕРМОПРУЖНОСТІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 15



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ВЗАЄМНИЙ ВПЛИВ ДИНАМІЧНИХ ПОЛІВ ДЕФОРМАЦІЙ І ТЕМПЕРАТУРИ В ЗАДАЧАХ ТЕРМОПРУЖНОСТІ

 
15.02.2023 18:35
Автор: Ворона Юрій Володимирович, кандидат технічних наук, Науково-дослідний інститут будівельної механіки Київського національного університету будівництва і архітектури; Кара Ірина Дмитрівна, кандидат технічних наук, Київський національний університет будівництва і архітектури
[26. Технічні науки;]

Розповсюдження хвиль розширення в пружному середовищі пов’язане з виробленням теплової енергії. Частково механічна енергія хвилі розширення трансформується в тепло, що є причиною збільшення температури. Оскільки пружні деформації в багатьох випадках спричиняють досить невелику зміну температури, то в практичних розрахунках цією зміною досить часто нехтують.

Доцільність врахування впливу деформацій на теплові характеристики пов’язана з величиною безрозмірного коефіцієнта зв’язаності деформаційних і температурних полів δ [1, 2, 3]:





де E – модуль пружності, ν – коефіцієнт Пуассона, сε – питома об’ємна теплоємність матеріалу, Т0 – температура в початковому стані, αt – коефіцієнт лінійного теплового розширення.

Наприклад, для граніта δ=0,0003, тому вплив динамічних деформацій на зміну температури для цього матеріалу є майже невідчутним. Але існує низка полімерних матеріалів, у яких коефіцієнт зв’язаності полів є порівняно великим.

У випадках, коли деформації пружного тіла незначним чином позначаються на зміні температури, при виконанні практичних розрахунків доцільно застосовувати положення теорії температурних напружень. Відповідно до цієї теорії розв’язання задачі здійснюється за двокроковою процедурою: на першому кроці розглядається температурна задача, а на другому – динамічна задача теорії пружності з урахуванням температурного навантаження. В протилежних випадках, тобто при необхідності врахування взаємного впливу механічних і температурних полів, потрібно розглядати зв’язану систему рівнянь, що помітно позначається на складності розв’язувальних співвідношень і трудомісткості обчислень.

При розгляді задачі про поширення сферичних термопружних хвиль від сферичної порожнини в середовищі з фізико-механічними характеристиками полівінілбутираля, для якого δ=0,18, розбіжність даних, отриманих із застосуванням теорії температурних напружень та з урахуванням впливу динамічної деформації на зміну температури, для дійсних частин амплітуд граничних радіальних переміщень становить 7,9%, а для уявних частин похибка складає вже 18,7%. При застосуванні підходу, що базується на теорії температурних напружень, недооцінка значень дійсних частин нормальних тангенціальних напружень сягає 15,1%; розбіжність максимальних значень уявних частин напружень становить 18,6%.

Різниця між максимальними значеннями параметрів напружено-деформованого стану, обчислених для термопружного середовища, яке має фізико-механічні характеристики полівінілбутираль-фурфураля (δ=0,41), отриманими за двома підходами, складає 16,5% і 31,7% відповідно для дійсних і уявних частин амплітуд переміщень та 24,8% і 31,6% для аналогічних частин амплітуд тангенціальних напружень.

Висновок. Отримані результати показують, що при проведенні динамічних розрахунків конструкцій, вироблених із сучасних полімерних матеріалів, необхідно враховувати значення коефіцієнта зв’язаності полів, оскільки для матеріалів з досить великим значенням коефіцієнта нехтування впливом динамічних деформацій на розподіл температури призводить до значних похибок.

Список використаних джерел:

1. Кобзарь В.Н., Фильштинский Л.А. Плоская динамическая задача связанной термоупругости // ПММ. – 2008. – Т. 72. – Вып. 5. – С. 842-851.

2. Фильштинский Л.А., Сиренко Ю.В. Расчет термоупругих полей в многосвязном цилиндрическом теле // Проблемы машиностроения. – 2009. – Т. 12. – Вып. 1. – С. 69-78.

3. Валишин А.А., Карташов Э.М. Моделирование эффектов связанности в задаче об импульсном нагружении термоупругих сред // Математическое моделирование и численные методы. – 2019. – № 3. – С. 3-18.

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
РОЗРОБКА МОДЕЛІ ЗБІЛЬШЕННЯ АКТИВНОГО ОПОРУ ПРИ НАГРІВІ КАБЕЛЬНОЇ ЛІНІЇ ВИЩИМИ ГАРМОНІКА У ПРОГРАМНОМУ СЕРЕДОВИЩІ MATLAB
31.01.2023 23:37
INFLUENCE OF PRESSING PARAMETERS ON FORMING STRUCTURES AND PROPERTIES ON SILICON CARBIDE BASED MATERIALS
31.01.2023 20:42
ПІДВИЩЕННЯ ТОЧНОСТІ ВИМІРЮВАННЯ ОБ'ЄМНОЇ ВАГИ
24.01.2023 13:52
ДОСЛІДЖЕННЯ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ РАМНОГО ВУЗЛА І ПОРІВНЯННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РУЧНИХ РОЗРАХУНКІВ З РЕЗУЛЬТАТАМИ ОТРИМАНИМИ З ДОПОМОГОЮ ПРОГРАМНОГО ЗАСОБУ IDEA STATICA CONNECTION
17.02.2023 12:14
АНАЛІЗ МОНТАЖУ БЛОКІВ СТРУКТУРНИХ ПЛИТ ПОКРИТТЯ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ ВАНТАЖО-ПІДЙОМНОГО ВСТАНОВЛЮЮЧОГО МОДУЛЯ
16.02.2023 22:33
ОСОБЛИВОСТІ СТРУКТУРИ І ВЛАСТИВОСТЕЙ ДЕТАЛЕЙ, ВІДНОВЛЕНИХ ПЛАЗМОВИМ МЕТОДОМ
16.02.2023 22:16
NUMERICAL APPROACH TO RESEARCH OF ELASTIC SYSTEMS PARAMETRIC VIBRATIONS WITH SHAPE IMPERFECTIONS
05.02.2023 14:11




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.621 сек. / Mysql: 1541 (0.561 сек.)