Сучасні реалії ефективного функціонування закладу охорони здоров’я свідчать про суттєвий вплив двох головних чинників - це матеріально-технічне оснащення лікарні та висококваліфікований медичний персонал. До об’єктів матеріально-технічного забезпечення відносяться лікарські засоби, медичні вироби, в тому числі медичне обладнання, господарські об’єкти, будівлі та споруди, їх оснащення, автотранспорт [1]. Щодня порушуючи всі можливі конвенції, російська орда бомбардує мирні міста, цілеспрямовано влучає в лікарні, амбулаторії та вбиває дітей, мирних жителів. За понад 8 місяців повномасштабної війни російські агресори пошкодили понад 920 закладів медичної інфраструктури охорони здоров’я України, з них понад 144 -зруйновано повністю[2]. Питання щодо виявлення та попередження чинників, що стримують ефективне надання послуг населенню та яке неможливе без якісного діагностичного та технічного обладнання, допоміжних реактивів та розхідного матеріалу у даному контексті є актуальним. Діяльність роботи організації залежить від результативності роботи її працівників, тому витрати на постійне професійне навчання та розвиток, як зазначає автор В. Жуковська, є однією із стратегічних цілей підприємства, у тому числі і закладу охорони здоров’я [3]. Вагомий вплив на ефективність роботи лікарні впливає високий рівень культури комунікацій лікарів і молодших фахівців, які зараз ціною свого життя надають допомогу на передовій фронту, стабілізуючи важких хворих у надскладних умовах під обстрілами, без світла. Далі за подальшу долю поранених бійців відповідають лікарні, де також завдяки своєчасному зворотному зв’язку надається допомога в операційній діяльності відділень хірургії, травмоталогії та ін. Швидкість у прийнятті рішень та залучений медперсонал у часи війни, медичні працівники ціною свого життя залишаються відданими своїй справі у кризових умовах, зважаючи на проблеми електропостачання тепла та води. Втім актуальність питань навчання цифровим технологіям медичного персоналу в судинній хірургії, що наразі є важливим, передбачає удосконалення діагностичного обладнання медичних закладів для якісного лікування пацієнтів. Дослідження та узагальнення сучасного законодавства дозволило виокремити для системного розуміння матеріально-технічного забезпечення додаткові класифікаційні ознаки та їх елементи у практиці управління лікарні (рис.1).
Рис. 1. Класифікаційні ознаки матеріально-технічного забезпечення медзакладу. Джерело: авторська розробка на основі [3] та практики досліджень.
Зважаючи на нові виклики розвитку медичної галузі, виокремлено такі напрями удосконалення матеріально-технічного забезпечення закладу охорони здоров’я: застосування компетентнісного підходу цифрової підготовки медичного персоналу, у тому числі судинної хірургії; активізація практики партнерства Міністерства охорони здоров’я України, благодійних фондів, ВООЗ, обласної військової та районних адміністрацій та місцевими громадами; професіоналізація медичного персоналу у закладі охорони здоров’я; урізноманітнення форм організації співпраці з інвесторами ЄС (вебінари, конференції, тренінги) у фінансування проєктів.
Список використаних джерел:
1. Основи законодавства України про охорону здоров'я. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2801-12#Text.
2. Новини МОЗ. URL: https://moz.gov.ua/article/news/z-pochatku-vijni-vdalosja-vidnoviti-85-medzakladiv-sche-ponad-200-%e2%80%93-vidnovleni-chastkovo.
3. Жуковська В.М. Соціальний розвиток організації: потенціал, управління, інновації: [монографія]. К. : КНТЕУ. 2018. 352 с.
|