Паводкові води – це природне явище, яке для наукових досліджень було, є і залишається актуальною темою з метою зменшення їх негативного впливу на довкілля. Щоб краще вивчити основні фактори, чинники формування водних стихій природного характеру (паводки, повені, затоплення) застосовують як апаратні, так і програмні засоби.
Тому, авторами і запропоновано розробити базу даних "Паводки". При розробленні БД висуватимуться наступні задачі:
– інформаційний аналіз існуючих база даних (БД), щодо паводкових вод;
– обґрунтування вибору середовища розроблення;
– актуальність.
Розроблена база даних міститиме інформацію про існуючі автоматизовані системи та програмне забезпечення, які перебувають на стадіях впровадження чи у процесі розробки, їх місце розташування, вимоги до обслуговування, користувацький інтерфейс та доступність. Також буде вказано про контрольовані величини, наприклад метеорологічні фактори, рівень води річок, грунтовий покрив басейнів річок.
Щодо вибору середовища розроблення, то враховуватиметься актуальність та рейтинг реляційних та нереляційних баз даних. Варто також звернути увагу, на доступність програмного середовища для розроблення БД, рівень складності (інтерфейс, мова написання).
Актуальність майбутньої БД полягатиме у тому, що в одній інформаційні оболонці будуть дані про системи, програмне забезпечення, яке дозволить ознайомитись з системами захисту від паводкових вод, з основними причинами виникнення водних стихій і цим самим захистити населення від руйнування будинків та будівель, затоплення сількогосподарських угідь, зсувів, знищення посіві та людських жертв [1,2].
Список використаних джерел:
1. Клапоущак, Оксана Ігорівна Забезпечення екологічної безпеки
довкілля шляхом моніторингу рівня паводкових вод : дис. канд. техн. наук : спец. 21.06.01 "Екологічна безпека" : Дата захисту 22.10.15 / О. І. Клапоущак. - Івано-Франківськ, 2015. - 141 с. : іл., рис., табл. - 122-141.
2. Заміховський, Л. М. Аналіз методів і систем контролю та
прогнозування рівня паводкових вод / Л. М. Заміховський, О. І. Клапоущак // Нафтогазова енергетика. - 2011. - № 2. - С. 99-105.
|