:: ECONOMY :: ЦИФРОВІЗАЦІЯ В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ: ПЕРСПЕКТИВИ ТА МОЖЛИВОСТІ :: ECONOMY :: ЦИФРОВІЗАЦІЯ В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ: ПЕРСПЕКТИВИ ТА МОЖЛИВОСТІ
:: ECONOMY :: ЦИФРОВІЗАЦІЯ В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ: ПЕРСПЕКТИВИ ТА МОЖЛИВОСТІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЦИФРОВІЗАЦІЯ В БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ: ПЕРСПЕКТИВИ ТА МОЖЛИВОСТІ

 
13.12.2022 11:39
Автор: Дем’янчук Тетяна Сергіївна, магістрант, ДУ «Житомирська політехніка»
[2. Інформаційні системи і технології;]

Цифрові технології (електронні носії: телефон, планшет, ПК, хмарні, мережеві, локальні сервіси, пошта, відеозв'язок тощо) мають велике значення у процесі ефективного розвитку спеціалістів, їхньої компетентності (як професійної, так і цифрової). Вони підвищують інтерес і мотивацію до процесу навчання та виступають основою набуття навичок самостійності фахівця,  його здатності здійснювати пошук інформації у найбільш ефективний спосіб, а також опановувати наступні операції у процесі роботи: збирання, зберігання, опрацювання, подання та використання інформації, що забезпечують повноцінне бачення світу, його моделювання, прогнозування результатів рішень, які приймаються людиною.

До сучасних цифрових технологій як невід’ємних складових життя будь-якої людини відносять електронну пошту, Інтернет, мобільні телефони, MP3-програвачі тощо.

Сьогодні використання цифрових технологій в Україні розвивається активними темпами.

Цифрові технології, враховуючи стрімкий розвиток інформаційних технологій в умовах сьогодення, передбачають різні види відтворення інформації. Вони можуть бути як локальними (представлені графіками, діаграмами, презентаціями), так і мережевими (ментальні карти, презентації в хмарах, гугл- додатки для представлення інформації, хмарки тегів і т.д.).

Перспективи застосування у сфері бухгалтерського обліку й аудиту мають такі інформаційні технології, як: 1) хмарні технології; 2) технології програмних роботів та штучного інтелекту; 3) технології блокчейн; 4) технології роботи з великими масивами даних; 5) інтернет речей.

Основну особливість у процесі трансформації має займати тріада «оптимізація-ефективність-еволюція», дотримання якої сприятиме перебудові та переформатуванню облікової системи з максимальним використанням потенціалу цифрових технологій.

Цифровий бухгалтерський облік не виключає ролі бухгалтера і не применшує важливості бухгалтерських процедур, а навпаки цінує роботу бухгалтера й представляє її ефективнішою.

Канцедал Н. А. у своїх дослідженнях стверджує, що одним із ключових аспектів, що сприяють розвитку необхідних ділових навиків та успішної адаптації бухгалтера до вимог сучасності є вміння багатоаспектного дослідження економічної термінології, а також термінології технічного характеру, що є дотичною до бухгалтерського обліку [2].

Шишкова узагальнює теоретичні аспекти змін у системі бухгалтерського обліку в контексті модернізації соціально-економічних процесів цифрового характеру, розглядаючи можливості впровадження ІТ - технологій в теорії та практиці бухгалтерського обліку. Вона відзначає, що «консолідація функції ІТ з основними вимогами розвитку термінологічної та змістовно-практичної основи бухгалтерського обліку здатна забезпечити інформаційну модернізацію сучасних економічних процесів» [3; c. 146].

Подальша цифровізація сфери бухгалтерського обліку в найближчій перспективі спричинить наступні процеси та явища: підвищення якості та оперативності обліку; збільшення кількості нових об'єктів обліку; формування інноваційних методів оцінки нових об'єктів обліку; формування. нових підходів до комплексного інтегрування різних видів обліку; вдосконалення застосовуваних цифрових технологій обліку.

Разом з тим, подальші процеси цифровізації економіки та безпосередньо системи бухгалтерського обліку підійматимуть вирішення ряду питань, обумовлених цифровою трансформацією системи економічних взаємовідносин.

Цифровізація має відбуватись не стихійно, а прораховано з чітким розумінням наслідків змін і нового проекту розвитку. В іншому випадку цифрові перетворення матимуть зворотній ефект – імітаційний розвиток, що спричиняє формування ризикованої моделі розвитку підприємства [1].

Таким чином, перспективи розвитку та запровадження у бухгалтерський облік цифрових технологій відповідає вимогам сучасності, які продиктовані цифровим розвитком економіки. Виникає невідкладна потреба у створенні належної нормативної бази, впровадженні високих вимог щодо технічного забезпечення підприємства та відповідних умінь та навичок професійних бухгалтерів та аудиторів.

Список використаних джерел та літератури:

1. Бочуля Т. В. Цифровий базис інноваційного розвитку обліково–аналітичного забезпечення управління підприємством [Електронний ресурс] / Т. В. Бочуля – Режим доступу до ресурсу: https://cutt.ly/oXz17GT 

2. Канцедал Н. А. Бухгалтерський облік цифрової епохи: розширення термінологічних кордонів [Електронний ресурс] / Н. А. Канцедал // Accounting and Finance. № 1 (83). – 2019. – Режим доступу до ресурсу: http://www.afj.org.ua/ua/article/631

3. Шишкова Н. Л. Перспективи it-модернізації бухгалтерського обліку: актуалізація теорії і практики [Електронний ресурс] / Н. Л. Шишкова // Економічний вісник. №3. С. 146- 159. – 2019. – Режим доступу до ресурсу: https://ev.nmu.org.ua/docs/2019/3/EV20193_146-159.pdf

______________________

Науковий керівник: Городиський Микола, кандидат екнономічних наук, доцент, ДУ «Житомирська політехніка»



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА КОНТРОЛЮ ТА МОНІТОРИНГУ ФУНКЦІОНУВАННЯ БДЖОЛИНОГО ВУЛИКА
21.12.2022 19:33
ТРАНСФОРМАЦІЯ СИСТЕМИ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ БУДІВЕЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ НА ГРУНТІ САLS-ТЕХНОЛОГІЙ
20.12.2022 20:29
ПРО ЗАСТОСУВАННЯ АЛГОРИТМІВ TEXT MINING ДЛЯ АНАЛІЗУ ДАНИХ ПРО НАСТРОЇ АУДИТОРІЇ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ (НА ПРИКЛАДІ TWITTER)
20.12.2022 17:20
КІБЕРНЕТИЧНА МОДЕЛЬ СЕРВІСІВ СМАРТ-БУДИНКУ НА ОСНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ІНТЕРНЕТУ РЕЧЕЙ
20.12.2022 14:45
СТРУКТУРУВАННЯ І ОБРОБКА ДАНИХ В E-HEALTH ПОДІБНИХ СИСТЕМАХ
20.12.2022 14:33
ТЕОРЕТИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ РОЗРОБЛЕННЯ БАЗИ ДАНИХ "ПАВОДКИ"
19.12.2022 18:30




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.251 сек. / Mysql: 1570 (0.197 сек.)