:: ECONOMY :: ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ У ГИРЬОВОМУ СПОРТІ :: ECONOMY :: ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ У ГИРЬОВОМУ СПОРТІ
:: ECONOMY :: ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ У ГИРЬОВОМУ СПОРТІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ У ГИРЬОВОМУ СПОРТІ

 
12.12.2022 20:38
Автор: Ковалюк Вікторія Олексіївна, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ
[15. Фізичне виховання та спорт;]

Спорт відіграє важливу роль у житті людини. Незважаючи на рівень розвитку сучасного суспільства та активне впровадження політики гендерної рівності, професійний спорт все ще підтримує традиційну концепцію чоловічої першості [1]. Окремі види спорту досі недоступні для жінок або жінки в них зазнають сексуальної об’єктивізації.

Гирьовий спорт в уявленнях пересічних громадян все ще є суто чоловічим видом спорту. Проте в Україні цей вид спорту активно розвивається серед представників обох статей. Крок за кроком впроваджується концепція гендерної рівності як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівні.

Програма змагань з гирьового спорту сьогодні налічує кілька дисциплін: ривок, поштовх, поштовх по довгому циклу, естафета. За останні 5 років сталися суттєві зміни у правилах змагань через порушення питання гендерної рівності. До 2018 року міжнародні та всеукраїнські офіційні змагання проводила в дисципліні “ривок” для жінок та дисциплінах “двоборство”, “поштовх по довгому циклу”, “естафета” для чоловіків. Змагаючись у відповідних дисциплінах спортсмени могли виконувати нормативи та отримувати спортивні звання. Як бачимо, розрив між суто “чоловічими” та “жіночими” вправами досить великий. Жінки не мали можливості обирати змагальну дисципліну в гирьовому спорті на відміну від чоловіків.

Кардинально ситуація змінилася у 2018 році, коли до програми чемпіонату України з гирьового спорту були вперше внесені змагання серед жінок у дисциплінах “двоборство” та “поштовх по довгому циклу”. Згодом перелік дисциплін для чоловіків та жінок став ідентичним і на міжнародних стартах. Таке рішення дало можливість спортсменкам обирати змагальну дисципліну на рівні з чоловіками та навіть більше. Згодом список дисциплін для жінок та чоловіків став однаковим.

У 2019 році сталася ще одна важлива для реалізації концепції гендерної рівності у спорті подія - було внесено зміни до Кваліфікаційних норм та вимог Єдиної спортивної класифікації України з неолімпійських видів спорту. Жінки отримали можливість на рівні з чоловіками виконувати нормативи та отримувати спортивні звання та розряди у нових спортивних дисциплінах [2].

Отже, гирьовий спорт - один із видів спорту, що незважаючи на популярність як суто “чоловічий” активно розвивається та стає однаково доступним як для жінок, так і чоловіків. Представники обох статей мають однакові можливості у виборі змагальних дисциплін. У гирьовому спорті вимоги до екіпірування спортсменів різної статі ідентичні [3].

Список використаних джерел:

1. Скіндер Н. В. Олімпіада-2016 та нові спроби встановлення гендерної рівності у спорті : Ґендерна політика очима української молоді, (м. Харків, 30 листопада 2016 року). ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2016. 229 с.

2. До Кваліфікаційних норм та вимог Єдиної спортивної класифікації України з неолімпійських видів спорту : Наказ про зміни від 09.08.2019. С. 1-4.

3. Про внесення змін до правил змагань з гирьового спорту : Наказ Міністерства молоді та спорту України від 18.02.2019. №183. С. 1-15.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ЗВО ЗІ СПЕЦИФІЧНИМИ УМОВАМИ НАВЧАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ВПРАВ КЛАСИЧНОГО ГИРЬОВОГО ДВОБОРСТВА
12.12.2022 20:13




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 1.393 сек. / Mysql: 1570 (1.287 сек.)