Заняття спортом - одна з умов гармонійного розвитку особистості. У студентів ЗВО зі специфічними умовами навчання рівень фізичної підготовки напряму пов’язаний з формуванням професійних компетенцій та виконанням службових обов’язків у майбутньому.
“Особливістю правоохоронної діяльності є те, що ніколи достовірно не відомо, які саме фізичні здібності знадобляться поліцейському для виконання покладених на нього завдань. Чи це буде витривалість, аби досить довго переслідувати правопорушника, чи реакція та спритність, щоб швидко приймати рішення та діяти.” [1].
Виконання вправ гирьового двоборства позитивно впливає на розвиток силової витривалості, сили, координації рухів, статичної витривалість окремих груп м’язів. Систематичні заняття спортом розвивають важливі для навчання та роботи якості: наполегливість, самодисципліна, цілеспрямованість [2]. Разом з тим гирьовий спорт - доступний вид спорту. Оскільки для таких тренувань необхідні лише гирі та приміщення для занять.
Класичне гирьове двоборство складається з двох вправ: ривок та поштовх. Ривок однієї гирі - вправа, що виконується кожною рукою по черзі без постановки гирі на поміст. Спортсмену необхідно безперервним рухом підняти гирю вгору на випрямлену руку та зафіксувати її. Поштовх двох гирь - вправа, що виконується зі стартового положення на грудях. Спортсмен має зафіксувати обидві гирі у верхньому положенні так, щоб руки, ноги та тулуб були випрямлені [3].
Під час тренувань спортсмени можуть використовувати гирі різної ваги, виконувати вправи короткими або довгими підходами. Важлива особливість гирьового спорту - гендерна рівність спортсменів. Незалежно від статі та гендерну обидві вправи класичного двоборства однаково доступні для спортсменів.
Отже, гирьовий спорт може суттєво покращити фізичні якості студентів ЗВО зі специфічними умовами навчання незалежно від їх статі. Гирі - доступний інвентар для тренувань, що слід використовувати під час загальної та спеціальної фізичної підготовки студентів. Регулярне виконання вправ гирьового двоборства позитивно вплине на витривалість, силу та координацію рухів.
Список використаних джерел:
1. Трень Т., Анісімов Д. Рівень фізичних здібностей як необхідна умова професійної підготовки поліцейських. Правові аспекти застосування прийомів рукопашного бою при силовому затриманні та проблемні питання надання домедичної допомоги : матеріали Всеукраїнського круглого столу, (м. Дніпро, 5 лютого 2021 року). Дніпро, 2021. С. 100-101.
2. Грибан Г.П., Ткаченко П.П. Основи підготовки у гирьовому спорті : Навчально-методичний посібник. Житомир, 2013. 4 с.
3. Про внесення змін до правил змагань з гирьового спорту : Наказ Міністерства молоді та спорту України від 18.02.2019. №183. С. 14-15.
|