:: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ БАНКІВСЬКОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ :: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ БАНКІВСЬКОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
:: ECONOMY :: ДОСЛІДЖЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ БАНКІВСЬКОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 21



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ДОСЛІДЖЕННЯ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ БАНКІВСЬКОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ

 
04.12.2022 17:49
Автор: Велецький Денис Андрійович, студент 2 курсу магістатури, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна; Мангушев Дмитро Валерійович, кандидат економічних наук, доцент кафедри маркетингу, менеджменту та підприємництва, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
[1. Економічні науки;]

Стрімкий розвиток міжнародної торгівлі створює передумови для розширення зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних аграрних підприємств. Такі передумови зумовлюються як станом світового ринку сільськогосподарської продукції так і потенціалом аграрної галузі України. Водночас розвиток зовнішньоекономічної діяльності аграрної галузі неможливий без забезпечення доступу до кредитних ресурсів.

Банківське обслуговування ЗЕД аграрних підприємств передбачає надання широкого кола банківських послуг: відкриття та ведення рахунків в іноземній валюті, проведення міжнародних розрахунків за експортно-імпортними операціями, кредитування зовнішньоекономічної діяльності, консультаційні та гарантійні послуги тощо. Обслуговування розрахункових операцій сільськогосподарських підприємств є основною банківською послугою у ході їх зовнішньоекономічної діяльності.

Сільськогосподарські підприємства, які мають хорошу кредитну історію, заставне майно можуть розраховувати на отримання кредитування від комерційних банків. На рис. 1 наведено динаміку загального обсягу кредитування аграрних підприємств у 2019-2021 роках у розрізі валют.





Рисунок 1 – Динаміка загального обсягу кредитування аграрних підприємств у 2019-2021 роках у розрізі валют, млрд. грн. [1]

За даними рис. 1 можемо зробити висновок про стабільне зростання обсягу кредитування сільськогосподарських підприємств, так у 2021 році він зріс на 35% у порівнянні з 2019 роком. Зростання характерне для кредитування як у національній так і іноземній валютах.

Основними гравцями на ринку банківського кредитування сільського господарства є іноземні банки та державні банки, а серед локальних приватних банків найбільший кредитний портфель у досліджуваній галузі має АТ «ПУМБ». І саме для нього характерний найбільший приріст кредитного портфелю за період 2019-2021 рр. [2].

АТ «ПУМБ» активно співпрацює з МСБ компаніями аграрного сектору, тому банк пропонує кредити і на поповнення обігового капіталу, і на покупку сільськогосподарської техніки, а також кредити під заставу депозиту. Цільове призначення кредиту на поповнення обігового капіталу може бути – на посівну чи збиральну кампанію, закупівлю насіння та ЗЗР, поточні витрати. Серед переваг такого кредиту – графік погашення з урахуванням сезонності, відсутність прихованих платежів та комісій. У банку також діють партнерські кредитні програми спрямовані на оновлення техніки, серед виробників с/г техніки - компанії США, Японії, Європи, СНГ та України. Так, у 2021 році АТ «ПУМБ» прокредитував сегмент агро малого бізнесу на суму у 2 млрд грн, а сукупний приріст з початку року склав понад 720 млн грн. Вагомий внесок у збільшення портфелю зробила державна програма підтримки «Доступні кредити 5-7-9%» та її антикризовий напрямок, завдяки якому клієнтам стали доступні позики на поповнення обігового капіталу під 0% річних [3].

Обґрунтовуючи необхідність активізації і розвитку ринку мікрокредитування аграрного сектору зауважимо, що одним із шляхів вирішення цього питання є взаємодія банків та небанківських фінансово-кредитних інститутів у сфері мікрокредитування суб’єктів малого аграрного бізнесу. Подібна співпраця розширить пропозицію кредитних послуг для сільськогосподарських підприємств, а також матиме ряд переваг для комерційних банків та мікрофінансових організацій (МФО). Зокрема, можна виділити такі аргументи на користь співпраці банків і МФО:

1. доступ до різних джерел капіталу і можливість стійкого довгострокового розвитку для МФО.

2. скорочення витрат і підвищення рентабельності послуг мікрокредитування для банків.

3. можливість використання МФО банками для реалізації супутніх процесів.

4. скорочення витрат для МФО на розвиток інфраструктури (офісів, відділень у регіонах, комунікацій тощо), витрат на обробку операцій, вироблення іміджу тощо [4].

Література:

1. Офіційний сайт Національного банку України. URL: https://bank.gov.ua/

2. Офіційний сайт Фонду розвитку підприємництва. URL: https://bdf.gov.ua/uk

3. Більше половини кредитів за програмою «5-7-9%» отримали аграрії. URL: http://agroconf.org/content/bilshe-polovini-kreditiv-za-programoyu-5-7-9-otrimali-agrariyi-minfin

4. Лупенко Ю. О., Андрос С. В. Банківське кредитування аграрного сектору економіки. Економічний вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». 2019. № 16. С. 196-207.




Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
РЕГУЛЮВАННЯ ЗВІТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ОГЛЯД ЗМІН У ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ
21.12.2022 19:28
ПРОБЛЕМИ УЧАСТІ УКРАЇНИ В МІЖНАРОДНІЙ ТОРГІВЛІ ПОСЛУГАМИ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ
21.12.2022 16:06
НЕОБХІДНІСТЬ І НАПРЯМКИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ АКТИВІВ ПІДПРИЄМСТВ
20.12.2022 20:24
КОМПЛЕКС МАРКЕТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЙ НА ПІДПРИЄМСТВАХ АГРАРНОГО ТИПУ
20.12.2022 19:38
АДАПТИВНИЙ ПІДХІД ДО ПИТАННЯ УПРАВЛІННЯ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА
20.12.2022 19:27
ЗНАЧЕННЯ «SOFT SKILLS» І «HARD SKILLS» У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ МАЙБУТНЬОГО ФАХІВЦЯ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ
20.12.2022 19:20
ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ CRM-СИСТЕМИ У ПРАКТИЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ СФЕРИ ГОСТИННОСТІ
20.12.2022 17:42
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
19.12.2022 22:19
ЕКОНОМІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПІДПРИЄМСТВА ЯК ПЕРЕДУМОВА ЗМІЦНЕННЯ ЙОГО ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
19.12.2022 18:20
ПЛАНУВАННЯ МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИРОБНИЦТВА
16.12.2022 19:41




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.265 сек. / Mysql: 1599 (0.208 сек.)