:: ECONOMY :: ФУНДАМЕНТАЛЬНИЙ ТА ТЕХНІЧНИЙ АНАЛІЗ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ :: ECONOMY :: ФУНДАМЕНТАЛЬНИЙ ТА ТЕХНІЧНИЙ АНАЛІЗ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ
:: ECONOMY :: ФУНДАМЕНТАЛЬНИЙ ТА ТЕХНІЧНИЙ АНАЛІЗ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ФУНДАМЕНТАЛЬНИЙ ТА ТЕХНІЧНИЙ АНАЛІЗ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ

 
24.11.2022 23:16
Автор: Гновенко Давид Олександрович, студент, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
[1. Економічні науки;]

Актуальність. Інвестиційна діяльність розглядається модерною науковою спільнотою з точки зору трьох економічних теорій. Згідно з класичною економічною теорією основною метою інвестиційної діяльності є максимізація прибутку, згідно з теорією стійкого економічного зростання – збереження підприємством фінансової рівноваги, а відповідно до сучасної економічної теорії – збільшення ринкової вартості підприємства. Всі три концепції можуть бути об’єднані в один логічний ланцюг: максимізація прибутку – збільшення ринкової вартості – фінансова рівновага підприємства. Особливості зв’язку елементів цього ланцюга, з макро- та мікросередовищем вилилися в розробку двох підходів до обґрунтування інвестиційних рішень – фундаментального та технічного аналізу, які в свою чергу були предметом досліджень багатьох вчених: Б. Ґрема, Д. Додда, Е. Наймана, А. Ерліха, М. Гросса, серед вітчизняних – М. Солодкого, О. Сохацької, С. Вінницького тощо. Саме тому обрана тема є доволі актуальною.

Постановка проблеми. Ще Б. Ґрем, патріарх фундаментального підходу, в своїй праці «Розумний інвестор» наголошував на необхідності чіткого розподілу між інвестиціями (операціями, які здійснюються на основі дуже ретельного аналізу виробничих, фінансових показників підприємства та галузі в цілому) та спекуляціями (всіма іншими операціями) [1]. Подібний підхід став основною причиною протиставлення фундаментального аналізу технічному. Однак, розвиток сучасних технологій інформаційного аналізу, а також вдосконалення та уніфікація виробничих систем підприємств ставлять під сумнів такий підхід до інвестиційної діяльності. Нашою метою є з’ясування особливостей впливу динаміки сучасних економічних факторів на застосування фундаментального та технічного аналізу в процесі інвестиційної діяльності. 

Результати дослідження. Історично склалося, що професійні інвестори використовують для прогнозу цін та прийняття інвестиційних рішень саме фундаментальний аналіз, оскільки він сфокусований на стратегічному аспекті та не бере до уваги тимчасові перепади ціни, базуючись на прогнозі фундаментальних чинників та їх впливу на ціну, тоді як спекулянти застосовують технічний аналіз, беручи до уваги лише короткострокові технічні коливання цін [2]. Основна відмінність полягає в природі інформації, яка використовується для здійснення прогнозу: в технічному аналізі – це послідовність значень ціни певного інвестиційного об’єкту в часі, тоді як в фундаментальному – сукупність макроекономічних показників, що характеризують галузь в цілому, а також фінансові та виробничі показники підприємства. Очевидно, що фундаментальний аналіз вимагає обробки величезних обсягів різноманітної інформації. Так, У. Баффет свого часу опрацьовував до тисячі (!) сторінок звітної інформації в день [3]. 

Однією з невирішених проблем фундаментального аналізу є складність його формалізації – тобто відсутність чітких причинно-наслідкових зв’язків між макроекономічними, виробничими, фінансовими показниками і ціною [4]. Це спричиняє неоднаковість інтерпретацій його результатів в різних аналітиків та надає аналізу відтінку мистецтва. Саме вміння правильно (а точніше – ефективно) інтерпретувати є основною конкурентною перевагою фундаментального аналітика. Однак удосконалення процесів виробництва значно звужує поле впливу непередбачуваних факторів, що створює умови для застосування сучасних засобів інформаційної обробки в фундаментальному аналізі. До них належать різноманітні економетричні моделі, а віднедавна – нейронні мережі, здатні аналізувати величезні обсяги інформації в короткі терміни. З точки зору інформаційного забезпечення основна відмінність між фундаментальним та технічним аналізом полягає в діапазоні показників, які використовує аналітик: прихильник технічного аналізу – лише динаміку ціни (оскільки він вважає, що цього достатньо), а прихильник фундаментального – макроекономічні, фінансові та виробничі показники (оскільки вважає, що саме вони формують ціну, яка є лише наслідком процесу взаємодії попиту та пропозиції) [5]. Ніщо не заважає на основі вищезгаданих показників побудувати прогнозну модель (просту регресію або ж нейронну мережу), яка зможе миттєво передбачати динаміку ціни в залежності від змін самих показників. Це значно спрощує сам процес здійснення фундаментального аналізу. Насправді, наразі спостерігається ситуація, коли і фундаментальні аналітики застосовують елементи технічного аналізу, і технічні – елементи фундаментального. Саме це є наслідком спрощення процесів аналізу інформації. Виникає ситуація, при якій фундаментальний аналіз дає відповідь на питання «Що купити?», а технічний – «Коли купити (або продати)?». Саме це вказує на недоцільність подальшого розподілу аналізу на фундаментальний та технічний з точки зору ухвалення інвестиційних рішень. 

Висновки. Отже, беручи до уваги тенденції до удосконалення виробничих процесів підприємств та інструментарію аналізу інформації, можна стверджувати про недоцільність подальшого смислового розподілу аналізу на фундаментальний та технічний. Можливість автоматичного аналізу великих обсягів інформації робить доступним здійснення фундаментального аналізу майже кожному суб’єкту інвестиційного процесу – чи то інвестору, чи то спекулянту. Фундаментальний аналіз застосовується при виборі самого об’єкту інвестування, а технічний – часу здійснення операції. 

Список використаних джерел:

1. Ґрем Б. Розумний інвестор. Пер. з англ. О. Кальнової. Київ: Наш формат, 2019. 544 с.

2. Юркевич О. М. Сутність та необхідність фундаментального аналізу в процесі портфельного інвестування. Формування ринкових відносин в Україні. 2011. № 11 (126). С. 80 – 85.

3. Хагсторм Р. Уоррен Баффет. Как 5 долларов превратить в 50 миллиардов. Простые правила великого инвестора. Пер. з англ. Н. Яцюк. Москва: Манн, Иванов и Фербер; Эксмо, 2015. 352 с.

4. Рибачук Ю. О. Проблеми застосування фундаментального аналізу при прогнозуванні вартості фінансових інструментів. Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського. 2015. Вип. 6. С. 790 – 793.

5. Ліхновський П. М. Фундаментальний аналіз у прийнятті інвестиційних рішень на фондовому ринку. Економічний аналіз. 2014. Вип. 17 (№ 1). С. 215 – 223.

____________________

Науковий керівник: Старіков Олександр Юрійович, кандидат економічних наук, доцент, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ДОСЛІДЖЕННЯ СВІТОВОГО ДОСВІДУ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ПЕРЕВАГ В СФЕРІ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ
26.11.2022 12:39
МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО УПРАВЛІННЯ ЦІНАМИ ПІДПРИЄМСТВА
26.11.2022 12:21
АНАЛІЗ СТРУКТУРИ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ УКРАЇНИ
25.11.2022 13:10
ВЕКСЕЛЬ – ВАЖЛИВИЙ ІНСТРУМЕНТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДИНАМІЧНОГО РОЗВИТКУ ФІНАНСОВИХ ВІДНОСИН
25.11.2022 13:02
РЕГУЛЯТИВНИЙ КАПІТАЛ – ВАЖЛИВИЙ ЧИННИК ЕФЕКТИВНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
25.11.2022 12:48
ІННОВАЦІЙНІ ВАУЧЕРИ – ЯК СПОСІБ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ
25.11.2022 11:41
ІНСТРУМЕНТАРІЙ УПРАВЛІННЯ БІЗНЕСОМ
25.11.2022 11:37
СУТНІСТЬ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РЕСУРСАМИ В СИСТЕМІ МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА
25.11.2022 11:20
СУТНІСТЬ КАДРОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ В СИСТЕМІ МЕНЕДЖМЕНТУ
25.11.2022 11:10
ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ЛОГІСТИЦІ: ДОСВІД КОМПАНІЙ
25.11.2022 10:58




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.222 сек. / Mysql: 1599 (0.167 сек.)