:: ECONOMY :: ВИДОВИЙ СПЕКТР МІКРООРГАНІЗМІВ НАВКОЛОПЛІДНИХ ВОД КОРІВ ЧОРНО-РЯБОЇ ПОРОДИ :: ECONOMY :: ВИДОВИЙ СПЕКТР МІКРООРГАНІЗМІВ НАВКОЛОПЛІДНИХ ВОД КОРІВ ЧОРНО-РЯБОЇ ПОРОДИ
:: ECONOMY :: ВИДОВИЙ СПЕКТР МІКРООРГАНІЗМІВ НАВКОЛОПЛІДНИХ ВОД КОРІВ ЧОРНО-РЯБОЇ ПОРОДИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ВИДОВИЙ СПЕКТР МІКРООРГАНІЗМІВ НАВКОЛОПЛІДНИХ ВОД КОРІВ ЧОРНО-РЯБОЇ ПОРОДИ

 
24.11.2022 00:00
Автор: Просяний Сергій Борисович, кандидат сільськогосподарських наук, Заклад вищої освіти «Подільський державний університет», м. Кам’янець-Подільський, Україна
[21. Сільськогосподарські науки;]

ORCID: 0000-0002-4464-2908 Sergiy Prosyanyi

Вступ. Відомо, що в процесі внутрішньоутробного розвитку плід зазнає складних морфо-функціональних змін під впливом різноманітних екзогенних та ендогенних (вплив організму матері) факторів. Одним із істотних чинників впливу є попадання в утробу матері різноманітної мікрофлори. Відомо, що багато мікроорганізмів мають здатність долати плацентарний бар'єр. Також існує інформація, що одним із механізмів контамінації плода мікрофорою є можливість її проникнення через навколоплідні оболонки, з наступним розмноженням і накопиченням в алантоїсній та амніотичній рідинах і попадання в плід під час заковтування цих рідин [1, 2, 3].

Виходячи з вищезазначеного, за мету наших досліджень було поставлено вивчити видовий спектр мікроорганізмів у навколоплідних водах тільних корів чорно-рябої породи різних генотипів. 

Схема науково-виробничого досліду наведена в табл. 1. 

Таблиця 1

Схема науково-виробничого досліду





Матеріалом для досліду були 60 корів чорно-рябої молочної породи. З них за принципом аналогів було сформовано чотири групи корів по 15 голів в кожній. Групи були сформовані з таким розрахунком: І (контрольна) – тварини, плоди яких були чистопородні чорно-рябі, ІІ (дослідна) – плоди генотипу 5/8 чорно-рябої (Ч) х 3/8 голштинської (Г) породи; ІІІ (дослідна) – плоди генотипу 7/16 Ч х 9/16 Г, ІV (дослідна) – плоди генотипу 5/16 Ч х 11/16 Г. При досягненні запланованої тривалості тільності, з кожної групи забивали по 5 корів на третьому, п’ятому та сьомому місяцях тільності. Усі маніпуляції з матками і плодами виконували в умовах боксу лабораторії. 


Результати дослідження. Встановлено, що у досліджуваних пробах алантоїсної рідини корів на 3 місяці тільності мікроорганізми були відсутні. Найбільшу кількість мікроорганізмів у цій рідині було виявлено на 5 місяці тільності – у тварин ІІ і ІІІ групи по 1 позитивній пробі (20%), а у корів ІV – 2 проби (40%). Алантоїсні рідини тварин І (контрольної) групи були стерильні. На 7 місяці тільності лише в одній пробі алантоїсної рідини у корів ІІІ дослідної групи були виявлені мікроорганізми, що становило 6,67 % від загальної кількості досліджуваних проб. Загалом, у всіх 15 пробах алантоїсної рідини тварин контрольної групи, які досліджували на 3, 5 і 7 місяцях тільності, мікроорганізми були відсутні, а з 45 проб тварин дослідних груп – лише 5 (11,11%) були контаміновані ними.


Амніотична рідина тільних корів теж досить часто характеризувалася присутністю мікроорганізмів. На 3 місяці тільності мікроорганізми у цій рідині були відсутні. Проте вже на 5 місяці тільності у корів кожної з чотирьох груп виявлено по 20 % проб, контамінованих мікрофлорою. На 7 місяці тільності мікроорганізми спостерігалися у 20 % проб І, ІІ і ІІІ груп, а у корів ІV групи амніотична рідина була контамінована мікроорганізмами у 40 % проб. Таким чином, на 3, 5 та 7 місяцях тільності з 15 досліджених проб амніотичної рідини корів контрольної групи у двох виявлена мікрофлора (13,33%), а з 45 проб тварин дослідних груп мікроорганізми були виявлені лише у 5 пробах (11,11%).


Одержані результати досліджень свідчать, що як в амніотичній, так і алантоїсній рідинах піддослідних корів були виявлені мікроорганізми. Контамінація мікроорганізмами амніотичної рідини збільшувалася у процесі розвитку тільності. Проте відносно алантоїсної рідини такої закономірності не спостерігалося. 


Видовий склад мікрофлори характеризувався наявністю сапрофітної та умовно-патогенної мікрофлори у навколоплідних водах. У контамінованих мікроорганізмами алантоїсних рідинах корів впродовж досліджуваного періоду тільності на кокові форми припадало 60 %, на бацилярні – 20 % і в одному випадку (20 %) виявлено Proteus vulgaris. У амніотичній рідині на кокові форми припадало 55,56%, на бацилярні – 22,22% і на мікроорганізми з роду протея – 22,22%. Амніотичні рідини тільних корів значно частіше були обсемінені мікроорганізмами, ніж алантоїсні – відповідно у 8,33 і 15,00 % випадків.


Список використаних джерел


1. Bother A., Strandbygoard B., Sorensen K. J. et al. Appearance of acute PRRS-like symptoms in sow herds after vaccination with a modified live PRRS vaccine.Veter. Rec. 1997. Vol. 141, № 19. P. 497-499.


2. Kranker S., Nielsen J., Bille-Hansen V., Batner A. Experimental inoculation of swine at various stages of gestation with a Danish isolate of porcine reproductive and respiratory syndrome virus (PRRSV). Veter. Microbiol. 1998. Vol. 61, № ½. P. 21-31.


3. Lager K. M., Mengeling W. L., Brockmeier S. L. Homologons challenge of porcine reproductive and respiratory syndrome virus immunity in pregnant swine. Veter. Microbiol. 1997. Vol. 58, № 2/4. P. 113–125.





Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.224 сек. / Mysql: 1599 (0.177 сек.)