:: ECONOMY :: АКАДЕМІЧНА КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОГО СТУДЕНСТВА: ОСНОВНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ :: ECONOMY :: АКАДЕМІЧНА КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОГО СТУДЕНСТВА: ОСНОВНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ
:: ECONOMY :: АКАДЕМІЧНА КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОГО СТУДЕНСТВА: ОСНОВНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АКАДЕМІЧНА КУЛЬТУРА УКРАЇНСЬКОГО СТУДЕНСТВА: ОСНОВНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ

 
17.11.2022 12:20
Автор: Мелащенко Світлана Іванівна, викладач, ВСП «Полтавський політехнічний фаховий коледж НТУ «ХПІ»
[3. Педагогічні науки;]

Анотація. Вивчення фактичного стану та факторів, які визначають академічну культуру здобувачів освіти та формують ставлення до проявів академічного шахрайства. Обґрунтована значущість дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти та роль мотивації викладачів.

Ключові слова: академічна доброчесність, здобувач освіти,  навчання. 

Академічна доброчесність означає, що в процесі навчання чи досліджень, здобувачі освіти, викладачі та науковці керуються, передусім, принципами чесності, чесної праці та навчання. Плагіат, списування, несанкціоноване використання чужих напрацювань є неприйнятним і жодним чином не толеруються в спільноті. Академічна доброчесність стосується не лише якості освіти - вона напряму впливає на те, яких громадян виховує система вищої в країні, які цінності закладаються під час навчання в університеті та яким є «секрет успіху» в суспільстві. Чи це важка і наполеглива праця, яка допомагає досягати успіхів  як окремому індивіду, так і країні в цілому, чи це обман, шахрайство та сумнівна спритність, які потім стають нормами суспільних відносин і тягнуть країну на дно. [1]. Стаття 42 Закону України визначає академічну доброчесність як сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень. Порушенням академічної доброчесності вважається: академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, обман, хабарництво; необ’єктивне оцінювання; допомога учням під час оцінювання їх навчальних результатів чи створення перешкод під час оцінювання; вплив на працівника, щоб він здійснив необ’єктивне оцінювання. [2].  Академічна доброчесність стосується не лише якості освіти – вона безпосередньо впливає на те, яку молодь виховує система вищої освіти в країні, які цінності закладаються під час навчання в університеті та яким є «секрет успіху» в суспільстві. Чи це важка і наполеглива праця, яка допомагає досягати успіхів як окремому індивіду, так і країні в цілому, чи це обман, шахрайство та сумнівна спритність, які потім стають нормами суспільних відносин і тягнуть країну на дно. [3, с.12].

Академічна культура - одна з найважливіших складових вищої школи як соціального інституту. Академічна культура являє собою сукупність моделей поведінки, які здобуваються в академічному просторі в процесі адаптації до зовнішнього соціокультурного середовища, внутрішньої інтеграції та розділяються більшістю представників академічного середовища. Розрізняють два аспекти академічної культури: формальний (визначається законами) та неформальний (визначається традиціями). [4]. 

У 2016 році у межах реалізації проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP у партнерстві із Міністерством освіти і науки України та за підтримки Посольства США в Україні вийшов Курс «Основи академічного письма» розроблено в межах Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project, SAIUP), що адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння МОН України та підтримки Посольства США в Україні. Запропонована програма курсу розглядається його розробниками як базова, така, яку можна і потрібно адаптувати під конкретні вимоги університетів, учасників Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні, та університетів, що бажають впроваджувати цей чи подібні йому курси самостійно. Завдання даного курсу: формування у здобувачів освіти усвідомлення, що академічна доброчесність – це не абстрактне поняття, що не має жодного відношення до реалій їхнього життя; що оволодіння навичками усного і писемного наукового мовлення, отримання вмінь для написання текстів, публічної презентації своїх думок є запорукою успішної кар`єри у будь-якій обраній майбутнім випускником сфері. Також, формування академічної культури у студентів почасти бачиться всього лиш як складова формування академічної культури у вищій школі, де усі учасники академічного процесу «адміністрація – викладач – здобувач освіти» є пов`язаними між собою низкою взаємних зобов`язань, прав і обов`язків. [5].  

Необізнаність, невпевненість, думки про те як сприймуть твою точку зору оточуючі – впливають на світогляд молоді.  Кожен, здобувач освіти,  повинен показувати власну позицію, вміти аргументовано відстоювати точку зору. Впевненість в собі може допомогти в майбутньому, адже студенти матимуть більше довіри з боку викладачів, тому що будуть впевнені в тому, що вони отримають справедливу оцінку за власні знання та старання. Викладачам важливо впроваджувати принципи академічної доброчесності в навчання, викладання та наукову діяльність. Перш за все, самим створювати доброчесне середовище у навчальному закладі, мотивуючи здобувачів освіти.

ДЖЕРЕЛА ТА ЛІТЕРАТУРА

1. AcademIQ [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://www.saiup.org.ua/.

2. Закон України Стаття 42. Академічна доброчесність [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://kodeksy.com.ua/pro_osvitu/statja-42.htm.

3. Академічна доброчесність: проблеми дотримання та пріоритети поширення серед молодих вчених / [А. Артюхов, Р. Безус, Т. Васильєва та ін.]. – Дніпро: ДРІДУ НАДУ, 2017. – 169 с. – (Наукове). – (ISBN 978-617-7139-26-2).

4. Академічна культура українського студенства: основні чинники формування та розвитку [Електронний ресурс] // Київ. – 2016. – Режим доступу до ресурсу: https://surgery-four.pdmu.edu.ua/storage/common/docs/R1vyfIum4hNfJntUrILfR6KRh1FhLdBWxXuD6Amv.pdf

5. Основи акдемічного письма [Електронний ресурс]. – 2016. – Режим доступу до ресурсу: https://naqa.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/Academic_Writing_Course.pdf.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ВІДМІННОСТІ HARD-SKILLS ТА SOFT-SKILLS КОМПЕТЕНЦІЙ МАЙБУТНІХ ЮРИСТІВ
24.11.2022 23:27
INNOVATIVE TEACHING TECHNOLOGIES IN FUTURE AIR TRAFFIC CONTROLLERS’ FOREIGN LANGUAGE TRAINING: COMMUNICATIVE ASPECT
24.11.2022 23:06
ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ НА КАФЕДРІ СТОМАТОЛОГІЇ ДИТЯЧОГО ВІКУ ЛНМУ ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
24.11.2022 20:29
РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ У ВИВЧЕННІ АНГЛОМОВНОГО ХУДОЖНЬОГО ДИСКУРСУ
23.11.2022 23:34
METHODS OF INCREASING MATHEMATICAL EDUCATION AND INFORMATION CULTURE QUALITY OF THE STUDENTS STUDYING INTERNATIONAL ECONOMIC RELATIONS
23.11.2022 21:59
SPECIFICITY OF EDUCATIONAL ACTIVITIES UNDER THE CONDITIONS OF MARITAL STATUS
16.11.2022 03:56




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.352 сек. / Mysql: 1570 (0.263 сек.)