:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ БІОФІЗИКИ СТУДЕНТАМ МЕДИЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ :: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ БІОФІЗИКИ СТУДЕНТАМ МЕДИЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ БІОФІЗИКИ СТУДЕНТАМ МЕДИЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ БІОФІЗИКИ СТУДЕНТАМ МЕДИЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

 
27.10.2022 03:19
Автор: Дігтяр Сергій Вікторович, кандидат технічних наук, Кременчуцький медичний фаховий коледж імені В.І. Литвиненка
[23. Біологічні науки;]


Традиційно при професійній підготовці фахівця-медика перевага віддавалася вивченню біологічних дисциплін та певною мірою хімії. Однак останнім часом чи не на перший план виходить знання фізичних основ як фізіологічних процесів так і принципів роботи новітнього високотехнологічного медичного обладнання. Однією з головних наук, яка об’єднує більшість з цих компонентів, можна вважати біофізику.

Біофізика це дисципліна, що досліджує живі тканини та організми, з точки зору, фізичних та біологічних закономірностей, що протікають на атомно-молекулярному, клітинно-тканинному, органолептичному та біосферних рівнях середовищ всесвіту. Фізика, пояснює будову, склад, властивості речовин, енергій та полів, їх градієнти в часі та просторі. Тоді, як біофізика характеризує процеси біосередовища [1].

Враховуючи це, кожен сучасний медик повинен мати суттєвий теоретичний бекграунд, що базується саме на розумінні фізичних законів. З огляду на зростаючі темпи розвитку медичної науки, зокрема її фізичної та біофізичної складової, на викладачів даних дисциплін покладена велика відповідальність. Ці фахівці повинні уважно слідкувати за змінами й новітніми досягненнями у галузі та своєчасно знайомити з ними студентів. Головна задача педагога при цьому – зацікавити майбутніх медиків, надати їм стимул до навчання, самовдосконалення та неухильного підвищення свого професійного рівня. Важливо знайти оптимальне співвідношення між подачею нових знань та закріпленням вже пройденого матеріалу.

Важливу допоміжну функцію в навчально-педагогічному процесі відіграє застосування компьютерної техніки та мережі Інтернет. Значна кількість навчальних анімованих роликів та відеосюжетів дозволяє візуалізувати досить складні для сприйняття процеси, що протікають на клітинному та субклітинному рівнях. Схематичні зображення прикладання сил у відповідних точках біологічних систем роз’яснюють роботу опорно-рухового апарату, зокрема м’язів і суглобів.

За умов збалансованого підходу, студенти легко зрозуміють теми, що стосуються як біомеханіки рухів людини, так і використання лазерного та іонізуючого випромінювання в медичному обладнанні. Важливим етапом у вивченні положень біофізики є отримання навиків розв’язання практичних задач, засвоєння методології підходів для знаходження правильних шляхів, пошуку вірних рішень.

У контексті інтегрованих процесів, які відбуваються в науці та відображаються у дидактиці й практиці навчання, сформувалася нова фундаментальна дисципліна, що ввійшла у навчальні плани вищої медичної школи – медична і біологічна фізика [2].

Залежно від спеціалізації студентів-медиків важливо спрямовувати процес навчання у бік набуття ними теоретичних знань та практичних навичок, корисних у їх майбутній професії, не забуваючи про базові принципи медицини.

Список використаних джерел:

1. Біофізика. Практикум/ М. Ф. Терещенко, Г. С. Тимчик, І.О. Яковенко – Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, Вид-во «Політехніка», 2019. – 288 с.

2. Ємчик Л.Ф. Основи біологічної фізики і медична апаратура: підручник / Л.Ф. Ємчик. – 2-е вид., виправл. – К.: ВСВ «Медицина», 2014. – 392 с.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
РІВЕНЬ АДАПТАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ У СТУДЕНТІВ
27.10.2022 03:30
ЖИРНОКИСЛОТНИЙ СКЛАД САЛА СВИНЕЙ
24.10.2022 15:46




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.262 сек. / Mysql: 1630 (0.208 сек.)