Ентеровірусні інфекції цуценят посідають провідне місце в загальній патології собак. Зокрема, парвовірусний ентерит займає особливе місце, в зв’язку з тим, що він створює значні проблеми для ветеринарних лікарів, кінологів та звичайних власників собак. Тварина може захворіти цією інфекцією при потраплянні вірусу в організм навіть при короткочасному контакті з інфікованою твариною або продуктами її життєдіяльності. Інфекція зазвичай вражає кишечник, викликаючи сильне запалення, зневоднення і часто закінчується загибеллю. Парвовірусний ентерит може проявлятися в різних формах, тому від локалізації вірусу буде залежати перебіг хвороби і успіх лікувальних заходів. Проблема зараження тварин інфекційними захворюваннями є досить актуальною. За останні роки (2020 – 2022) було зареєстровано біля 300 випадків інфекційних захворювань, з яких власне парвовірусного ентериту – 37%.
Мета роботи: освоїти та проаналізувати методи діагностики, лікування і профілактики парвовірусного ентериту в умовах мережі ветеринарних клінік «ОлВет» та вибрати найбільш ефективну схему лікування.
Об’єктом досліджень були собаки, хворі на парвовірусний ентерит. При проведенні досліджень використовували данні анамнезу, результати лабораторних досліджень, комп'ютерні дані та статистичний аналіз. Предметом досліджень виступала кров хворих тварин.
Завдання роботи: з’ясувати співвідношення захворювань собак різної етіології в умовах мережі ветеринарних клінік «ОлВет»; проаналізувати вікову, породну та з’ясувати сезонну динаміку захворювань тварин на парвовірусний ентерит; визначити терапевтичну ефективність при лікуванні хвороби.
В результаті власних досліджень встановлено, що парвовірусний ентерит поширений в усіх районах міста: в 2022 році зареєстровано 62 випадки захворювань. Частіше хворіють цуценята у віці від чотирьох тижнів до шести місяців, рідше – старшим 1 року. Парвовірусний ентерит має всесезонний характер, але отриманні данні показують, що найвищі показники припадають на осінній (33%) та літній (25%) періоди.
При лікуванні кишкової форми рекомендуємо застосовувати протокол
лікування: антибіотик широкого спектру дії, Метронідазол в комплексі з такими лікарськими засобами: Ондансетрон, Квамател, Буторфанол, Ціанкобаламін, Альмагель, Омепразол, для відновлення водного балансу розчини Стерофундіну, Натрію хлориду, для адсорбції: Фосфалюгель, Пресорб, інша симптоматична терапія, протягом 10 днів.
За темою дипломної роботи ведеться збір статистичних даних та аналіз власних досліджень, які будуть висвітленні в подальших матеріалах конференції
Список використаних джерел
1. Decaro N., Buonavoglia C. Canine Parvovirus-A Review Of Epidemiological And Diagnostic Aspects, With Emphasis On Type 2c. Veterinary Microbiology. 2012. Vol. 155 (1). P. 1–12. DOI:10.1016/J.Vetmic.2011.09.007
2. Greene's Infectious Diseases Of The Dog And Cat/ Jane Sykes.- «Saunders» 2022. С. 1376.
3. Б'ятець В., Новіцька О. В. Діагностика хвороб м’ясоїдних, що проявляються розладами шлунково-кишкового тракту. Здобутки студентської молоді у вирішенні науково-практичних питань ветеринарної медицини : матеріали ІІ (69) міжнар. Студ. Наук.-практ. Конф. Київ, 2015. С. 232–233.
|