За останні кілька років дрони стали надзвичайно популярними. Вони потрапили в наше буденне життя, стали цікавою розвагою для любителів і незамінним інструментом для фотографів та блогерів. Словом «дрон» можна називати будь-який безпілотний літаючий апарат (БПЛА), який керується дистанційно. Найпоширенішим його різновидом є квадрокоптер, який має чотири пропелери. Дрони можуть літати на різній висоті і проникати в такі закутки, куди людині ніколи не дістатися. Також їх використовують для різних цілей.
Метою дослідження є розкриття в більш ширшому значенні чим корисні та шкідливі безпілотники, їхнє застосування для людей різного виду діяльності та що чекає в майбутньому на ці літаючі апарати.
Багатороторні безпілотні літальні апарати, які не так давно використовувалися лише військовими та вченими, щільно увійшли в наше сучасне життя. Дрони доставляють їжу і покупки, допомагають гасити пожежі, беруть участь в гонках, змаганнях, знімають відеорепортажі та просто дозволяють цікаво проводити час з друзями. Незважаючи на те, що спочатку дрони розроблялися у військових цілях, застосовуються в розвідувальних операціях і є активними учасниками бойових дій, знайшлося цим гвинтокрилих машин і мирне застосування. Тому ми дослідимо, яку користь і шкоду приносять безпілотники звичайному суспільстві. Найбільшу популярність придбали квадрокоптери, які активно використовуються пошуковими і рятувальними командами, спецслужбами і поліцією, а також при зйомці документальних і художніх фільмів. Завдяки технологіям Bluetooth і Wi-Fi літальні апарати, перебуваючи в десятках і сотнях метрів від пілота, можуть підніматися на велику висоту для фото- та відеозйомки або огляду недоступних для людини околиць.
За оцінками Gartner, до 2020 року оборот світового ринку БПЛА перевищить $11,2 млрд. У 2017 році він оцінювався в $7,8 млрд, роком раніше – у $7,3 млрд. Такі дані наводяться у звітах аналітиків J'son & Partners Consulting. За їхніми підрахунками, у 2017 році військові дрони утримували 53% ринку в грошовому вираженні і лише 0,5% – у натуральному. Така істотна різниця пояснюється тим, що бойові дрони в середньому коштують у 200 разів дорожче, ніж цивільні БПЛА.
Потужні моделі квадрокоптера, а також їх шестикрилих побратимів гексокоптерів вже використовують для перенесення вантажів. Наприклад, компанія Amazon використовує дрони для доставки товарів, розробляє проект зі створення вежі, а також працює над створенням особливого дизайну літальних машин-перевізників. Подібної системою доставки активно користується і пошта Швейцарії. Завдяки безпілотникам здійснюється доставка кореспонденції в важкодоступні села.
Більше того, дрони вже навіть доставляють їжу та покупки, знімають фантастичні відео і навіть беруть участь у змаганнях та гонках! Іншими словами, ці літаючі об’єкти впевнено увійшли в наше звичне життя. Більше того, науковці роблять прогнози, що в найближчому майбутньому людство настільки звикне до дронів, що вже не зможе без них обходитися!
Серед недоліків, один із них - це погана видимість, адже пілот на відстані не зможе роздивитися територію навколо дрона добре, як пілот у кабіні. Другий недолік полягає в тому, що дрони ненадійні. Сенсорні технології не завжди себе виправдовують. Реакція людини куди потужніша, тому БПЛА ламаються і трощаться частіше, ніж керовані пілотами літаки. Третім і останнім недоліком є необережність. Критики застосування дронів вважають, що пілоти дронів допускають помилки частіше, ніж пілоти, наприклад, винищувачів, бо їхній безпеці нічого не загрожує.
У результаті нашого дослідження було розглянуто безпілотник – не як літаючий апарат, а як спосіб полегшення життя суспільству, з різноманітними перевагами та недоліками.
Висновки. У дослідженні проведено аналіз ролі безпілотника як одного з інноваційних засобів, без якого людство в майбутньому не зможе обходитися без них у повсякденному житті. Літальні апарати стануть такою ж необхідністю, як комп'ютер або мобільний телефон. Технологія цих безпілотних літаючих апаратів продовжує вдосконалюватися, тож можна впевнено сказати, що використання дронів також буде зростати. Ними досить легко керувати, і для цього не потрібно мати спеціальне посвідчення (як, наприклад, посвідчення водія). Це чудове джерело розваг, яке вже оцінили люди по всьому світу!
Список використаної літератури
1. Adam Juniper The Complete Guide to Drones, Extended and Fully Updated 2nd Edition: Choose, Build, Photograph, Race. 2018. С. 105 - 108
2. https://en.wikipedia.org/wiki/Drone (переклад з англ)
3. https://brain.com.ua/ukr/brain_guide/drony-sfery-zastosuvannya-v-tepershnomu-v-majbutnomu/
4. https://uain.press/blogs/drony-perevagy-nedoliky-zagrozy-1102658
5. https://mind.ua/publications/20187343-galuzi-majbutnogo-yak-bezpilotniki-pidkoryuyut-ukrayinu
6. https://www.tviysvit.com.ua/shcho-take-dron-i-navishcho-vin-potriben/
|