:: ECONOMY :: АЛГОРИТМ ВИЗНАЧЕННЯ КОНТАКТУ УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ГОЛОВКИ ТЕРАПЕВТИЧНОГО АПАРАТУ З ТІЛОМ ЛЮДИНИ ПРИ ВИКОРИСТАННІ НАДШИРОКОСМУГОВОГО СИГНАЛУ :: ECONOMY :: АЛГОРИТМ ВИЗНАЧЕННЯ КОНТАКТУ УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ГОЛОВКИ ТЕРАПЕВТИЧНОГО АПАРАТУ З ТІЛОМ ЛЮДИНИ ПРИ ВИКОРИСТАННІ НАДШИРОКОСМУГОВОГО СИГНАЛУ
:: ECONOMY :: АЛГОРИТМ ВИЗНАЧЕННЯ КОНТАКТУ УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ГОЛОВКИ ТЕРАПЕВТИЧНОГО АПАРАТУ З ТІЛОМ ЛЮДИНИ ПРИ ВИКОРИСТАННІ НАДШИРОКОСМУГОВОГО СИГНАЛУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 3



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АЛГОРИТМ ВИЗНАЧЕННЯ КОНТАКТУ УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ГОЛОВКИ ТЕРАПЕВТИЧНОГО АПАРАТУ З ТІЛОМ ЛЮДИНИ ПРИ ВИКОРИСТАННІ НАДШИРОКОСМУГОВОГО СИГНАЛУ

 
19.09.2022 15:47
Автор: Довженко Олександр Петрович, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна; Марченко Олександр Тимофійович, кандидат технічних наук, ТОВ «ТЕХНО-МЕД Україна», м. Київ, Україна; Якуніна Наталія Олександрівна, кандидат фізико-математичних наук, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна; Лук’яненко Едуард Васильович, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, Україна
[26. Технічні науки;]

Лікування та поліпшення стану шкіри людини становить одне з найважливіших завдань сучасної дерматології та косметології. Ультразвукові апарати (УА),  знайшли широке застосування для багатьох лікувальних та косметологічних процедур. Робочим інструментом УА є ультразвукова головка (УГ), яка створює ультразвукові коливання і передає їх на тіло пацієнта. Зазвичай ці ультразвукові коливання мають одну або декілька частот, значення яких залежать від характеристик п’єзоелектричного матеріалу, що використовується в УГ. Інтенсивність ультразвуку цих УА складає 0,1 … 1,0 Вт/см2.

Для контролю контакту УГ зі шкірою пацієнта і відліку точного часу проведеної процедури використовуються різні методи. Найбільш традиційним з них є контроль струму, що протікає через УГ. Цей метод ефективний при використанні в УГ п’єзоелектричних матеріалів з добре вираженими резонансними властивостями, у яких фактор якості на частотах резонансу значно залежить від того, наскільки якісно УГ контактує зі шкірою пацієнта.

Авторами був розроблений, виготовлений та випробуваний макетний зразок УА, в якому був застосований надширокосмуговий ультразвуковий сигнал в діапазоні частот 1…25 МГц з інтенсивністю на поверхні шкіри 1 мВт/см2. В якості п’єзоперетворювача була застосована п’єзоплівка, у якої резонансні властивості були відсутні. Тому, на відміну від класичних методів, для контролю контакту УГ з тілом пацієнта були застосовані ультразвукові сигнали, відбиті від шкіри пацієнта. Для реалізації цього методу на робочій поверхні УГ розташували випромінюючий та приймальний елементи, розділені ізолятором (Малюнок 1).





Малюнок 1. Робоча поверхня УГ розробленого УА

Якщо УГ добре контактує з тілом людини, то частина ультразвукового сигналу, який створюється випромінюючим елементом, відбивається від структур шкіри і потрапляє до приймального елементу, який перетворює ультразвуковий сигнал в електричний.

Спрощена блок-схема розробленого УА показана на Малюнку 2.






Малюнок 2. Спрощена блок-схема розробленого УА

Алгоритм роботи УА наступний. На випромінюючий елемент УГ подається імпульсний електричний сигнал з підсилювача потужності, який посилює вихідний сигнал цифро-аналогового перетворювача, що керується контролером. Сигнал з приймального елемента УГ поступає на підсилювач сигналу, а потім за допомогою аналогово-цифрового перетворювача надходить до контролера, який після аналізу параметрів сигналу визначає наявність контакту УГ з тілом людини і або продовжує відлік часу процедури на індикаторі часу, або призупиняє його. Для запобігання хибним результатам вимірів за рахунок електромагнітних завад на час випромінення ультразвуку приймальний елемент УГ шунтується за допомогою ключа. Також на цей час блокується робота підсилювача сигналу. 

Випробування макетного зразка розробленого УА підтвердили його високу інформативність та надійність, що базуються на використанні розроблених схемотехнічних рішень та алгоритмів роботи.

Список використаних джерел:

1. Беловол А.Н., Ткаченко С.Г., Татузян Е.Г. Физиотерапия в косметологии: учебное пособие по элективному курсу / ХНМУ, Харьков, 2015. – 133с.

2. Терещенко М.Ф., Тимчик Г.С., Чухраєв М.В., Кравченко А.Ю. Ультразвукові фізіотерапевтичні апарати та пристрої: монографія /. КПІ ім. Ігоря Сікорського, Київ, 2018. – 180с.

Ключові слова: ультразвук, головка, контакт.




Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СУПРОВІД КВАДРОКОПТЕРОМ НАЗЕМНОГО ОБ'ЄКТА ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНІЧНОГО ЗОРУ
30.09.2022 20:14
ПОТЕНЦІАЛ ВИКОРИСТАННЯ ДВИГУНА ТИПУ SABER НА ОРБІТАЛЬНОМУ ЛІТАКУ
30.09.2022 18:42
COMPARISON OF THE BIOLOGICAL VALUE OF EDIBLE FUNGI AND CHICKEN MEAT
30.09.2022 11:13
ПРИРОДНІ СТАБІЛІЗАТОРИ ДЛЯ НИЗЬКОЖИРНИХ ЕМУЛЬСІЙНИХ ПРОДУКТІВ
27.09.2022 15:05
ПІДВИЩЕННЯ МЕТРОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК РОТАЦІЙНОГО ВІСКОЗИМЕТРА
27.09.2022 09:57
АРХІТЕКТУРА МОБІЛЬНОГО ДОДАТКУ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ОЦІНКИ ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ РЕГІОНУ
27.09.2022 08:55
ВИВЧЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ СПОРУДЖЕННЯ СВЕРДЛОВИН ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ВИБІЙНИХ МЕХАНІЗМІВ ПОДАВАННЯ
26.09.2022 17:41
ПІДВИЩЕННЯ СТУПЕНЮ НАДІЙНОСТІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНОСТІ БУРОВИХ УДАРНИХ МАШИН
26.09.2022 16:41
АКТУАЛIЗАЦIЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ MIL-STD-810 В СИСТЕМУ ВИПРОБУВАНЬ УКРАЇНИ
15.09.2022 13:16
СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ПІДВИЩЕННЯ БЕЗПЕКИ ПРОЦЕСУ ФРЕЗЕРУВАННЯ
13.09.2022 19:28




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.260 сек. / Mysql: 1630 (0.21 сек.)