:: ECONOMY :: ДИДЖИТАЛІЗАЦІЯ АУДИТУ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: ДИДЖИТАЛІЗАЦІЯ АУДИТУ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: ДИДЖИТАЛІЗАЦІЯ АУДИТУ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ДИДЖИТАЛІЗАЦІЯ АУДИТУ В УКРАЇНІ

 
09.06.2022 18:41
Автор: Мариніч Ілля Олександрович, кандидат економічних наук, Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана
[1. Економічні науки;]

ORCID ID 0000-0002-6802-9120 

Одним із напрямів подальшого розвитку аудиторської діяльності в Україні є диджиталізація аудиту. На сьогодні немає однозначного розуміння диджиталізації в цілому і, зокрема, диджиталізації аудиту. Під диджиталізацією взагалі розглядається використання цифрових ресурсів для досягнення цілей організації. Поняття диджиталізації в професійних джерелах розглядається як оцифровування,  інтернет-охоплення, перехід інформаційного поля на цифрові технології. Під диджитал-аудитом, або цифровим аудитом, часто розуміють оцінку взаємодії з веб-сайтами, як показник якості розміщення реклами. Диджитал-аудит, який базується на Міжнародних стандартах аудиту, називають «комп’ютерним аудитом» і розглядають як використання комп’ютерів і сучасних інформаційних технологій для організації аудиторської діяльності, включаючи аудиторські перевірки фінансової звітності і підготовку аудиторського висновку, а також надання супутніх аудиту послуг. В той же час Міжнародні стандарти аудиту не висувають вимоги і не надають рекомендацій стосовно комп’ютеризації аудиту. В першу чергу це зумовлено тим, що диджиталізація аудиту не змінює предмет аудиту та його мету.  Тепер фактично весь аудит розглядається як комп’ютерний, тобто в умовах застосування бізнесових і бухгалтерських комп’ютерних інформаційних систем і з використанням комп’ютерних методів аудиту. Саме тому коментарі та вказівки з цих питань тепер містяться майже в кожному стандарті аудиту. Застосовуючи комп’ютерні технології при проведенні аудиту, аудитор зобов’язаний виконати вимоги всіх МСА. В наукових джерелах термінологія щодо комп’ютеризації аудиту та аудиту інформаційних систем не є сталою, а підходи до визначення методик значно відрізняються [1, с.41]. 

Введення карантину в зв’язку з пандемією, а також воєнного стану в зв’язку з російською військовою агресією змусило вітчизняні аудиторські фірми більш широко застосовувати в своїй практиці елементи комп’ютерного аудиту. Крім того керівники підприємств хочуть оперативно отримувати результати аудиторської перевірки та мати змогу вчасно реагувати на потенційні ризики ведення бізнесу. Одним із основних напрямів вирішення цього питання є використання сучасних комп’ютерних технологій  в аудиті. Слід зазначити, що є серйозні перешкоди на шляху впровадження використання комп’ютерної техніки та технологій контролю в незалежному аудиті. Міжнародні стандарти аудиту оцінку багатьох питань фінансової звітності базують на професійному судженні аудитора і ризики, пов’язані з використанням комп’ютерних технологій в цьому питанні можуть бути досить значними. Крім того, розробка аудиторського програмного забезпечення є досить трудомістким процесом і потребує значних фінансових витрат.

Незважаючи на те, що комп’ютерний аудит, як використання відповідного спеціалізованого програмного забезпечення в аудиторській діяльності існує в Україні давно, ринок програмного забезпечення тільки починає розвиватись. На сьогодні є дуже обмежене кількість програмних продуктів, призначених для здійснення комплексної перевірки облікової інформації та створення аудиторської документації. Можна назвати лише декілька програм, які пропонуються на ринку програмного забезпечення.  

Програмний комплекс “Івахненков & Катеньов Аудит” призначений для автоматизації аудиторської та контрольної діяльності. Він використовується для проведення різного типу формальних та логічних перевірок бухгалтерської інформації, яка початково формується в автоматизованих системах бухгалтерського обліку підприємств. Суттєвою відмінністю програмного комплексу “Івахненков & Катеньов Аудит” є можливість проаналізувати всі 100% бухгалтерських даних і виявити всі помилки та підозрілі моменти бухгалтерського обліку - на відміну від загальноприйнятих методів аудиторської перевірки, які базуються на аналізі окремої вибірки бухгалтерських даних [2].  

«1С: Аудит-Контроль (+) для України» - це програма, яка працює на базі платформи «1С: підприємство 8.Х» та об‘єднує функціональність декількох підсистем: « Організація», «Показники», «Завдання», «Персонал», «Внутрішні документи» та «Сервіс». Центральною довідкою системи виступає довідник аудиторських завдань. Для кожного аудиторського завдання формується пакет робочої документації, набір файлів, результати аналізу зазначеної звітності, результати аналізу загроз і комплекс попереджуючих заходів, результати оцінки структурних складових аудиторського ризику, склад і структура компетентностей персоналу, пов‘язаного із виконанням аудиторського завдання, реєстр вхідної та вихідної кореспонденції [3]. 

Програма «CaseWare Аудит» забезпечує комплексну автоматизацію підходу до аудиторської діяльності. Вона призначена для автоматизації процесів у рамках аудиторської діяльності, а також забезпечує швидкий та ефективний доступ до всіх робочих документів аудитора. Аудиторська фірма має змогу формувати нові проекти з шаблону або вносити необхідні зміни до існуючих шаблонів під час роботи [4].

На сьогодні аудиторські фірми також розробляють і використовують спеціальні інформаційні системи, орієнтовані на внутрішню регламентацію аудиторської діяльності із застосуванням внутрішньо фірмових стандартів. 

Для проведення аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств, звітність яких проходить аудиторську перевірку, аудитори використовують спеціальні програми фінансового аналізу, які орієнтовані на аналіз фінансового стану підприємства. Програми аналізу дають змогу виконати перевірку фінансової, податкової та іншої звітності завдяки закладеному в них механізму звірки взаємозалежних показників. Зокрема, компанія CaseWare Ukrain разом з аудиторською програмою «CaseWare Аудит» пропонує програму Financials Ukraine для створення фінансової звітності відповідно до міжнародних стандартів. 

Узагальнюючи сказане зауважимо, що під диджитал-аудитом слід розуміти найвищий рівень комп’ютеризації діяльності аудиторів із застосуванням новітніх інформаційних технологій, як основного інструменту проведення аудиторської перевірки. В Україні необхідно активізувати розробку власних засобів автоматизації аудиторської діяльності та прискорити впровадження передових інформаційних технологій, що дозволить підвищити якість і знизити трудомісткість проведення аудиту.

Список використаних джерел:

1. Матюха М. М. Комп’ютерний аудит: опор. курс лекцій  для  студ.  екон.  спец.  дистанційної форми  навчання  / М.  М.  Матюха.  —  К.:  ДП «Вид.  дім  «Персонал»,  2018.  — 228 с.

2. Івахненков & Катеньов Аудит. URL:

https:// ivakhnenkovaudit.info/IK/home.htm

3. 1С: Аудит-Контроль (+) для України. URL: http://auditcontrol.site88.net

4. CaseWare. URL: https://caseware.com.ua



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
НАПРЯМИ РОЗВИТКУ БЮДЖЕТНОГО МЕХАНІЗМУ ЯК СКЛАДОВА УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ РОЗПОРЯДНИКІВ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ
28.06.2022 19:46
КЛІЕНТООРІЕНТОВАНІСТЬ ТА АДАПТИВНІСТЬ, ЯК КЛЮЧОВІ НАПРЯМИ В ПРОЦЕСІ ПРОДАЖІВ
24.06.2022 11:38
ПІДХОДИ ДО СЕГМЕНТАЦІЇЇ МЕДІАРИНКУ
24.06.2022 11:27
ФАНДРЕЙЗИНГ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗАЛУЧЕННЯ КОШТІВ ДЛЯ СОЦІАЛЬНОГО БІЗНЕСУ
24.06.2022 11:21
СТАН ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ
23.06.2022 14:10
ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ, ЇХ ОСОБЛИВОСТІ
23.06.2022 12:36
ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ ОПОДАТКУВАННЯ ПДФО В УКРАЇНІ
23.06.2022 11:01
ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ НА ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМТСВАХ
18.06.2022 10:41
ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ ДОКУМЕНТУВАННЯ ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ
18.06.2022 10:24
МОЖЛИВОСТІ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ФІНАНСОВИХ ВИТРАТ АДМІНІСТРАТИВНИХ ОДИНИЦЬ
09.06.2022 18:58




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.243 сек. / Mysql: 1630 (0.198 сек.)