:: ECONOMY :: КРИПТОВАЛЮТНИЙ РИНОК УКРАЇНИ :: ECONOMY :: КРИПТОВАЛЮТНИЙ РИНОК УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: КРИПТОВАЛЮТНИЙ РИНОК УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

КРИПТОВАЛЮТНИЙ РИНОК УКРАЇНИ

 
17.05.2022 20:10
Автор: Топоровська Вікторія Володимирівна, студентка 4 курсу факультету фінансів та обліку, спеціальності фінансовий контроль та аудит, Державний торговельно-економічний університет; Муковіз Василь Степанович, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри обліку та оподаткування, Державний торговельно-економічний університет
[Економічне спрямування]

У світі стрімко розвиваються ІТ-технології, Україна не є виключенням,  і це дає поштовх до трансформації фінансової системи країни. Найбільші зміни відбуваються саме на рівні фінансової інфраструктури, в першу чергу це зміни що стосуються банківської системи країни та зміни на валютному ринку.

З кожним роком все актуальнішою стає тема електронних грошей, тобто криптовалют різних та їхнього ринку. 

Розвиток ІТ-технологій та інфраструктури безготівкових платежів призводить до принципових змін у механізмі грошової емісії. Тому поступово з’являються ознаки офіційного визнання криптовалют фінансовим істеблішментом.

На даний момент на території України жодна криптовалюта не має визнаного правового статусу. Але це не зупиняє людей її купувати, і тому найбільш популярні криптовалюти серед українців це: біткоїн, ефіріум, Cardano, Binance Coin, XRP, Polkadot. Плюс – мінус курс цих монет є стабільним та має тенденцію до поступового росту. За останні 3 роки курс цих монет, хоч і піддається коливанням, однак має перспективи в умовах невизначеності традиційного грошового обігу.

Наприкінці 2021 року та на початку 2022 року глобально зросло прийняття криптовалюти на території України, так як це стало мейнстрімом. Значна частина громадян світу саме через вкладання коштів у крипту намагається зберегти свої заощадження в умовах змін валютних курсів.

В таких місцях як країни Північної Америки, Західної Європи та Східної Азії було зафіксовано значне використання криптовалюти в інвестиційних цілях. 

В ТОП-5 країн які використовують криптовалюту увійшли нові країни, зокрема це В’єтнам, Індія, Пакистан. Хоча в попередніх роках ці країни були десь в середині списку, а очолювали список лідерів крипторинку США, Китай та Японія.

Більшість компаній які проводять свою діяльність на території України зафіксували свої транзакції із цифровими активами. На початку літа 2021 року Україна зробила 400 мільйонів доларів саме на продажі біткоїну, і саме цей факт вивів нас в ТОП-10 країн що користуються криптовалютою. 

Коментуючи стрімкий інтерес українців до криптовалюти, Олександр Барнаков виділив що Україна планує створення всіх умов для розвитку криптокомпаній на території України.

Держава активно готова сприяти розвитку криптоіндустрії в Україні, яскравим прикладом цього є відносно недавно прийнятий Закон Україні «Про віртуальні активи», що має запустити процес легалізації криптовалюти в Україні.

В даному законі також порушена досить актуальна проблема – шахрайство, саме цей закон висвітлює певні засоби захисту криптовалют. Також доцільно відмітити, що даний закон не висвітлює біткоїн як спробу оплати і не ставить його на один рівень з національною валютою нашої країни.

До кінця 2022 року президентом України планувалося запровадження такого поняття як крипторинок для бізнесу та інвесторів, але життя вносить свої корективи. Але потрібно сподіватися на краще і можливо вже до кінця 2023 року буде відкрито цей криптовалютний ринок так як фундамент вже закладено потрібно тільки привести економіку країни в стабільне положення. 

Щодо оподаткування криптовалюти на території України, то тут все є досить зрозуміло. Якщо суб’єктом операцій з криптовалютою як нематеріальним активом є фізична особа, результатом оподаткування операцій з продажу криптовалюти є застосування податку на прибуток фізичних осіб (18%) та військового збору (1,5%). До такого розуміння ставок оподаткування схиляєшся, буквально трактуючи вимоги податкового законодавства. Та на моє переконання, слід критично поставитись до того, що базою оподаткування в такому випадку є не прибуток за результатом операції з криптовалютою (різниця суми купівлі та суми продажу), а вартість, за якою актив було продано (без вирахування витрат).

Враховуючи те як обліковується криптовалюта можна дійти висновку, що ставки не досить відповідають характеру обігу криптовалюти. Аналізуючи всю інформацію яку можна знайти про облік криптовалюти в Україні, можна зробити висновок, що сьогодні вкрай є необхідним прийняття спеціального закону про криптовалюту, так як суспільство вже досить активно користується криптою в Україні. 

 Список використаних джерел:

1) Онлайн юридична газета. Електронний ресурс : режим доступу – https://yur-gazeta.com/dumka-eksperta/ne-fantastika-a-suvora-realnist-opodatkuvannya-kriptovalyut.html

2) Корчик, О. М. «ПРОБЛЕМА ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ КРИПТОВАЛЮТ В УКРАЇНІ». Редакційна колегія (2021): 79.

3) Грановська, Інна Володимирівна. «ОПОДАТКУВАННЯ КРИПТОВАЛЮТИ В УКРАЇНІ». The IX International Science Conference «Problems and tasks of modern science and practice», November 15–17, Bordeaux, France. 538 p..



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
РОЛЬ ЛІДЕРСТВА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
31.05.2022 14:26
ІНВЕСТУВАННЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ ЯК ДЖЕРЕЛО ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ
31.05.2022 13:57
ПЕРЕВАГИ ПЕРЕХОДУ НА СДО В УМОВАХ ВІЙНИ
31.05.2022 13:23
ІНСТРУМЕНТИ ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ КОМПАНІЙ СЕКТОРУ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ В ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ МЕНЕДЖМЕНТУ
28.05.2022 11:44
ОРЕНДА ТА ПРОДАЖ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК – НАПРЯМ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗЕМЛЕРОБСТВА НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ
26.05.2022 12:27
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПОПИТУ ТА ПРОПОЗИЦІЇ НА РИНКУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ
26.05.2022 11:41
МЕТОДИ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ
26.05.2022 11:20
ОРГАНІЗАЦІЯ АУДИТУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ
26.05.2022 10:53
MODELS OF ECONOMIC BEHAVIOR IN THE SYSTEM OF NANO-ECOMOMY
26.05.2022 10:27
HR-БРЕНД КОМПАНІЇ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
25.05.2022 23:32




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.182 сек. / Mysql: 1599 (0.144 сек.)