:: ECONOMY :: СИСТЕМ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В УПРАВЛІННІ ІТ ПРОЕКТАМИ :: ECONOMY :: СИСТЕМ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В УПРАВЛІННІ ІТ ПРОЕКТАМИ
:: ECONOMY :: СИСТЕМ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В УПРАВЛІННІ ІТ ПРОЕКТАМИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 2



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СИСТЕМ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В УПРАВЛІННІ ІТ ПРОЕКТАМИ

 
09.01.2022 21:21
Автор: Камінська Людмила Павлівна, магістр, кафедра інженерії програмного забезпечення, Державний університет «Житомирська політехніка»; Вакалюк Тетяна Анатоліївна, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри інженерії програмного забезпечення, Державний університет «Житомирська політехніка»
[Інформаційні системи і технології]

В сучасних умовах, під впливом величезної кількості факторів які щодня впливають на ситуацію, бізнесу стає все складніше приймати рішення, які можна вважати оптимальними. Доводиться аналізувати великі масиви теоретичної інформації, приймати до уваги історичний досвід, реалії сьогодення, фактори ризиків та багато інших факторів які потенційно впливають но кожен бізнес-крок. Навіть висококваліфіковані спеціалісти в умовах браку часу або під тиском обставин можуть обирати не самий оптимальний шлях і приймати не саме оптимальне із всіх можливих управлінських рішень. 

Часто логіка дій спеціалістів відрізняється від раціональної моделі прийняття рішень. 

Так як теорія прийняття рішень це досить складна область дослідження, що залучає поняття та методи математики, статистики, економіки, менеджменту та психології з метою вивчення закономірностей вибору людьми шляхів вирішення проблем та завдань, а також способів досягнення бажаного результату.

Розрізняють нормативну теорію, яка визначає раціональний процес прийняття рішення та дескриптивну теорію, що описує практику прийняття рішень. 

Раціональний процес вирішення проблем і завдань включає наступні етапи, при необхідності, що виконуються одночасно, паралельно, ітераційно, з можливим поверненням до виконання попередніх етапів:

Аналіз проблемної ситуації;

Ідентифікація проблеми та постановка мети;

Пошук необхідної інформації;

Формування безлічі можливих рішень;

Формування критеріїв оцінки рішень;

Розробка індикаторів та критеріїв для моніторингу реалізації рішень;

Проведення оцінки рішень;

Вибір найкращого рішення;

Планування;

Реалізація;

Моніторинг реалізації;

Оцінка результатів.

Найчастіше спеціалістам доводиться приймати рішення в умов невизначеності, і тут найскладнішим є обґрунтування прийнятого рішень в умовах невизначеності всіх математичних типів, що зводиться до звуження вихідної множини альтернатив на основі інформації, яку має менеджер.

Звичайній людині досить складно аналізувати великі об’єми інформації ти приймати найоптимальніше із можливих рішення згідно прийнятого алгоритму. Особливо якщо це відбувається в умовах реального, динамічного та стрімкого бізнес життя. 

Ціна ж управлінських помилок для бізнесу надзвичайно висока. Кожна з них, якщо допускається на проекті призводить до значних економічних втрат компанії.

На щастя, сучасне програмне забезпечення для підтримки прийняття рішень здатне допомогти в аналізі інформації, надати теоретичну підтримку спеціалісту, запропонувати наступний крок рекомендований для управлінських дії, і завдяки цьому мінімізувати вірогідність управлінської помилки.    

Система підтримки прийняття рішень (Decision Support System, DSS) або скорочено СППР - це комп'ютерна автоматизована система, метою якої є допомога людям, які приймають рішення у складних умовах для повного та об'єктивного аналізу предметної діяльності. Це означає, що вона видає інформацію, ґрунтуючись на вхідних даних, що допомагає людям швидко та точно оцінити ситуацію та прийняти оптимальне в даній ситуації рішення.

Для аналізу та генерації можливих рішень у СППР використовуються різні методи. Це можуть бути: інформаційний пошук, інтелектуальний аналіз даних, пошук знань у базах даних, міркування на основі прецедентів, імітаційне моделювання, еволюційні обчислення та генетичні алгоритми, нейронні мережі, ситуаційний аналіз, когнітивне моделювання та інші. Деякі з цих методів було розроблено в рамках штучного інтелекту. Близькі до СППР класи систем - це експертні системи та автоматизовані системи управління.

Застосування СППР доцільне при управлінні ІТ проектами. Тому що реалізація складних проектів в ІТ індустрії супроводжується необхідністю аналізу великих масивів даних, необхідністю прораховувати ризики пов’язані з невизначеністю проекту. Усувати можливий негативний людський вплив пов’язаний з ймовірними помилками спеціалістів. Вірне застосування СППР яке при цьому не буде обмежувати менеджера у прийнятті власних рішень, неодмінно здатне підвищити економічний ефект від проектів, принести вищі прибутки та знизити фінансові втрати які несуть компанії в зв’язку з допущеними помилками менеджерів проектів. 

На даний час існують технічні можливості впровадження в програмне забезпечення для управління ІТ проектами теоретичної бази проджект менеджменту. Це дозволить створити систему що буде базуватись на методі доказових міркувань (Evidential Reasoning approach англ. - ER). Дане програмне забезпечення, завдяки теоретичним підказкам буде здатне направити менеджера по найоптимальнішому шляху, допоможе в прийнятті ключових рішень, та мінімізує помилки. В умовах стрімкого розвитку СППР подібна система буде мати значну комерційну цінність для сучасного бізнесу.

Список використаних джерел:

1. Системы поддержки принятия решений [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: http://bourabai.kz/tpoi/dss.htm 

2. Информационные системы поддержки принятия решений [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://fisgroup.ru/blog/fis-dss/ 

3. Decision support system [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://searchcio.techtarget.com/definition/decision-support-system 

4. Decision Support System (DSS) [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://corporatefinanceinstitute.com/resources/knowledge/other/decision-support-system-dss/

5. Evidential Reasoning approach for multiple-criteria decision making: A simulation-based formulation [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0957417415000032 



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОДЕРЖАННЯ НАНОСИСТЕМ In0/In4Se3 НА ПОВЕРХНІ КРИСТАЛІЧНОГО In4Se3 ПРИ ЗМІНІ ЇЇ СТЕХІОМЕТРІЇ МЕТОДОМ ІОННОГО ТРАВЛЕННЯ
25.03.2022 10:44
ОЦІНКА ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ КРИТЕРІАЛЬНОГО ПІДХОДУ
13.03.2022 21:51
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СТАНУ БАГАТОКОМПОНЕНТНОГО ҐРУНТОВОГО СЕРЕДОВИЩА
08.03.2022 17:37
РОЗРОБЛЕННЯ ЗАСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ ДЛЯ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТООБІГУ
03.01.2022 21:35




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.213 сек. / Mysql: 1630 (0.165 сек.)