:: ECONOMY :: ВИКОРИСТАННЯ БЛОКЧЕЙНУ ДЛЯ ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТООБІГУ :: ECONOMY :: ВИКОРИСТАННЯ БЛОКЧЕЙНУ ДЛЯ ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТООБІГУ
:: ECONOMY :: ВИКОРИСТАННЯ БЛОКЧЕЙНУ ДЛЯ ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТООБІГУ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ВИКОРИСТАННЯ БЛОКЧЕЙНУ ДЛЯ ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТООБІГУ

 
25.11.2021 12:40
Автор: Тарасов Сергій Андрійович, студент, Каразінський банківський інститут
[Інформаційні системи і технології]


Розвиток та автоматизація різних напрямків діяльності є основним рушієм сьгоденного прогресу людства, цифровізація та переведення різноманітних процесів в електронний формат є одним з напрямів. Не так давно, для прикладу, цифрові платежі були чимось новим для банків, та нині це вже є стандартом для більшості банків по всьому світу. Трансформація відбувається величезними темпами по всім напрямкам, ситуація з епідемією сприяла зросту потреби в електронному форматі багатьох процесів.

В Україні тенденція переведення всього в електронний формат є на високому рівні, це насамперед визначається національною програмою “Держава в смартфоні” запропонована президентом України. Вже проведений певний обсяг роботи, та введено в експлуатацію додаток “Дія”, де є можливість користуватися паспортом, ідентифікаційним кодом, студентським, та в планах ще великий перелік послуг що планують ввести, або які вже функціонують.

Введення в різних компанія електронних рішень є сьогоденною тенденцією, так відбувається й з електронним документообігом. Експлуатація такого рішення використовується різними за розмірами компаніями, ведення внутрішнього документообігу, обмін контрактами, облік та інше вже має певну реалізацію, що пропонує ринок, але ще є напрями зросту та розробки різних рішень, для покращення аспектів ведення електронного документообігу.

Так за даними що були проаналізованими було розглянуто та запропоноване рішення для покращення аспекту цілісності та достовірності електронних документів, з використанням такої технології як блокчейн. Блокчейн як технологія з’явилася в 2008 році, саме тоді Сатоші Накамото (псевдонім який використовує фізична особа або група осіб) опублікував документ під назвою Bitcoin: a peer-to-peer electronic cash system [1]. Пізніше, в 2009 році був реалізований перший блок як альтернатива тогоденної фінансової системи. Пройшло вже 12 років з того моменту, й технологія блокчейн знайшла примінення в різних сферах діяльності, зарекомендувавши себе як технологія цифрових активів, так і технологія валідації даних. Значним аспектом використання її в різних сферах стало те, що вона є децентралізованою, та ми можемо записувати різну за типом інформацію, обмежуючись тільки розміром поданої інформації.

Концепція використання блокчейну для перевірки достовірності інформації є не складною, основна ідея полягає у використанні певних даних документу для запису в блок транзакції, та подальше використання цієї інформації на перевірку достовірності. Так для вирішення цього питання було розглянуто технологію та рішення Stellar. Stellar — це мережа з відкритим кодом для валют і платежів. Stellar дає змогу створювати, надсилати та торгувати цифровими представленнями всіх форм грошей — доларів, песо, біткойн, майже все. Він розроблений таким чином, щоб усі фінансові системи світу могли працювати разом в одній мережі [2]. Але використання його не тільки як платіжну систему, а ще як зберігання інформації про документ також не є виключенням. 

Розглянута реалізація системи базується на хешуванні готового документу, та запис цього хешу в MEMO транзакції, з подальшим її підписанням та відправленням в мережу блокчейн. Коли транзакція успішно записана, то ми отримужмо хеш транзакції, й можемо його використовувати для пошуку цієї транзакції в мережі, перегляд її, використання даних з неї. Отримавши хеш з MEMO транзакції, ми можемо порівнювати хеш документу що є в нас наявності, та з тим що записаний в транзакції, це так званий етап валідації. Як відомо, навіть мінімальні правки документу вже не нададуть нам того ж самого хешу, таким чином ми можемо бути впевнені, що порівнянні документи є валідними, й опиратися на їх достовірність. Використання такого кейсу має різні напрямки реалізації, наприклад для ведення внутрішнього електронного документообіга, не використовуючи для цього формат підписання ЕЦП.

Перспективи використання блокчейну в різних напрямків діяльності великі, так було розглянуто використання його для систем електронного документообігу не стало виключенням. Така реалізація не потребує значних витрат, як фінансових так і людських ресурсів. Розвиток в цьому направлені є, й існують реальні кейси реалізації блокчейну для електронних документів, але з різним підходами. Перспектива розвитку й розробки подібних рішень, або інших схожих має право на життя й активно розвивається.

Список використаних джерел:

1. История Blockchain: от основания до широкого распространения: [сайт]. URL: https://thepage.ua/experts/istoriya-blockchain-ot-osnovaniya-do-shirokogo-rasprostraneniya .

2. Stellar: [сайт]. URL: https://stellar.org/ .

3. Антонопулос. А. Освоение биткоинов: внедрение цифровых криптовалют. 

4. Тапскот. Д., Тапскот. A. Блокчейн-революция: как технологии, лежащие в основе биткойнов, меняют деньги, бизнес и мир. 

5. Лелу. Л. Блокчейн от А до Я.




Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ОСОБЛИВОСТІ ПРИКЛАДНОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ НАРАХУВАННЯ ПЕНСІЙ
25.11.2021 21:28
ОСОБЛИВОСТІ ЗАХИСТУ В ХМАРНИХ СЕРВІСАХ
24.11.2021 21:48




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 1.706 сек. / Mysql: 1570 (1.579 сек.)