Сьогодні складно уявити день без музики. Вона оточує нас із самого дитинства. Кожен має улюблений стиль, виконавця, групу, тощо. Наразі з’являються теорії впливу мелодії на людину, її фізичний і психологічний стани. Приклад: спокійна музику має гарний влив на кров, вона збільшує кількість лімфоцити [1]. Чи не дивовижно?
Важливо зазначити, що музика сьогодні має вартість. Проте можливість вибору залишається незмінною: слухач може використовувати як безкоштовні джерела, так і платити за прослуховування. Ціна підписки також є змінною, вона варіюється в залежності від платформи. Тому ми вирішили методом опитування дізнатися, чому українці надають перевагу та чи існує залежність між часом прослуховування та вартістю.
Для проведення власного дослідження нами було опитано 81 респондент за допомогою соцмереж. Респондентам були надані наступні питання:
- чи слухаєте ви музику?
- які платформи використовуєте: безкоштовні або платні?
- скільки часу в день ви проводите за прослуховуванням?
Маємо наступні результати.
Рис. 1. Структура респондентів за платною підпискою на цифрові музикальні платформи, %
Таблиця 1
Залежність тривалості використання цифрової музикальної платформи та ціни підписки
Деяку залежність можливо побачити серед людей з підпискою на платні музичні платформи, а саме, чим більше людина слухає, тим більше готова вона витрачати коштів на підписку. Екстраполюючи результати дослідження на українське суспільство важливо відмітити, що, українців бажаючих платити за музику 48%, решта, 52% користуються безкоштовними сервісами. Проте сьогодні все більше користувачів та музичних виконавців закликають використовувати підписки на різних платформах. Для чого? Слід почати підтримувати робітників музичної індустрії, а не піратські версії мистецтва. Більш того, використання безкоштовних джерел веде до споживацької деградації суспільства [2].
Список використаних джерел:
1. Sovfarfor. – URL: https://ukr.sovfarfor.com/muzichne-mistectvo/135-muzika-v-zhitt-ljudini.html
2. Wylsa.com. – URL: https://wylsa.com/buydontsteal/
|