:: ECONOMY :: УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ :: ECONOMY :: УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ
:: ECONOMY :: УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ

 
19.11.2021 22:11
Автор: Маєвська Ольга Миколаївна, здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти, Бердянський державний педагогічний університет
[Економічне спрямування]

У наш час, коли кожне підприємство прагне забезпечити стрімкий зріст своєї діяльності, воно змушене проводити реструктуризацію, і при цьому, важливим залишається питання про пошук вигідних джерел фінансування, забезпечення фінансової автономності та платоспроможності, створення ефективної облікової політики. Виходячи з цього, під управлінням фінансовим потенціалом підприємства доцільно розуміти комплекс заходів щодо управління фінансовими ресурсами підприємства з метою отримання економічної вигоди і безперервності його життєдіяльності [2].

Головною метою забезпечення ефективного управління фінансовим потенціалом підприємства є оптимізація фінансових потоків з метою максимального збільшення позитивного фінансового результату [1].

Фінансовий аналіз є передумовою здійснення управління фінансовим потенціалом на підприємстві. Його головним завданням є зниження рівня ризику, пов’язаного з невизначеністю в прийняті майбутніх фінансових рішень. Фінансовий аналіз виступає одним із головних інструментів управління фінансовими можливостями підприємства у короткостроковому та довгостроковому періоді. 

Ознайомимося детальніше з підприємством ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» для практичного вивчення здійснення механізму фінансового аналізу,котрій має безпосередній зв'язок з управлінням фінансовим потенціалом підприємства. Наявність власного капіталу є одним з найголовніших чинників створення підприємства. Він є фундаментом, що певним чином визначає можливості розвитку фірми, обсяги випуску продукції, що призначена для реалізації, інноваційний рівень техніки тощо. Розмір власного капіталу визначає необхідність у залученні позикових коштів та ресурсів. На аналізованому підприємстві власний капітал перевищує запозичений, а це свідчить про позитивний результат роботи підприємства.

При аналізі результатів діяльності підприємства за відповідний період слід розрахувати показники рентабельності, адже вони є відносними показниками, що характеризують рівень дохідності господарюючого суб’єкта та показують чи є діяльність підприємства ефективною. Для розрахунку рентабельності ПрАТ «ЗЗК» використовувалися стандартні показники рентабельності.

Таблиця 1.1

Динаміка показників рентабельності ПрАТ «ЗЗК»




Проведений аналіз показників рентабельності підприємства дає підстави стверджувати, що ПрАТ «ЗЗК» ефективно використовує фінансові ресурси, а його діяльність є рентабельною.

Одним з найважливіших показників для визначення фінансового потенціалу підприємства є коефіцієнт фінансової стійкості. Завдяки цьому показнику відображається майбутнє аналізованого підприємства. Пропонуємо розглянути як змінювалися відносні показники фінансової стійкості протягом 2016-2020 років.




Рис. 1.1 Динаміка показників фінансової стійкості ПрАТ «ЗЗК»

Отже, з рис.1.1 можна зробити висновок про те, що досліджуване підприємство у 2020 році має абсолютну фінансову стійкість. Але у 2016 році 2018 та 2019 році фінансова стійкість підприємства трохи похитнулася і перейшла у клас нормальна фінансова стійкість. У 2020 році менеджерам вдалося повернути показники до норми та перейти до класу підприємство з абсолютною стійкістю. Майже усі розраховані показники відповідають нормам, а отже можна стверджувати, що кошти на ПрАТ «ЗЗК» використовуються раціонально та направляються на фінансування господарської діяльності підприємства.

Список використаних джерел:

1. Бикова В.Г. Оцінка та управління фінансово-економічним потенціалом підприємств: монографія / В.Г. Бикова. – Д.: Наука і освіта, 2016 – 180 с..

2. Левченко Н.М. Фінансовий потенціал підприємства: сутність та підходи до діагностики / Н.М. Левченко // Інвестиції: практика та досвід., 2017 – 114–117 с.

_________________ 

Науковий керівник: Костенко Ганна Петрівна, кандидат економічних наук, доцент, Бердянський державний педагогічний університет



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПЕРВИННИЙ ОБЛІК НАДХОДЖЕННЯ ТОВАРНИХ ЗАПАСІВ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО БІЗНЕСУ
26.11.2021 20:44
ГЛОБАЛЬНИЙ ІНДЕКС СОЦІАЛЬНОЇ МОБІЛЬНОСТІ В ВИМІРЮВАННІ ІНКЛЮЗИВНОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
26.11.2021 20:36
КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ВИЗНАЧЕННЯ ПРИБУТКУ
25.11.2021 21:41
СУЧАСНІ КОНТРОЛЬНІ МЕХАНІЗМИ В СИСТЕМІ КАЗНАЧЕЙСТВА
25.11.2021 21:22
МАРКЕТИНГ У СФЕРІ ПОСЛУГ
25.11.2021 21:13
ІМІДЖ ПІДПРИЄМСТВА ЯК ФАКТОР КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
25.11.2021 13:18
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ІННОВАЦІЙНОГО МАРКЕТИНГУ
25.11.2021 13:10
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПРОВЕДЕННЯ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ
25.11.2021 12:51
ОСОБЛИВОСТІ І ПРИЧИНИ БАР’ЄРІВ БІЗНЕС-КОМУНІКАЦІЇ В ОРГАНІЗАЦІЇ
24.11.2021 22:20
ДОСЛІДЖЕННЯ ТА АНАЛІТИКА: ЧИ ВАРТА МУЗИКА СВОЄЇ ЦІНИ?
24.11.2021 22:04




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 1.560 сек. / Mysql: 1599 (1.461 сек.)