:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОЧОГО МІСЦЯ СПЕЦІАЛІСТА В ГАЛУЗІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ :: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОЧОГО МІСЦЯ СПЕЦІАЛІСТА В ГАЛУЗІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
:: ECONOMY :: ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОЧОГО МІСЦЯ СПЕЦІАЛІСТА В ГАЛУЗІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОЧОГО МІСЦЯ СПЕЦІАЛІСТА В ГАЛУЗІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

 
15.08.2021 17:09
Автор: Петренко Тетяна Володимирівна, Заклад вищої освіти Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»
[Інформаційні системи і технології]

Працівники, які долучені до виконання робіт у невиробничій сфері, повинні бути забезпечені належною організацією робочого місця, тобто усе обладнання яке використовується протягом робочого часу має відповідати наступним нормативно-правовим актам:

1. Типовому положенню про порядок проведення навчання і перевірку знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15.

2. Правилам охорони праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 26.03.2010 № 65.

3. Державним санітарним правилам і нормам роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин ДСанПіН 3.3.2.007-98, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 10.12.1998 № 7.

4. Загальним вимогам стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників, затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 25.01.2012 № 67 (НПАОП 0.00-7.11-12).

Забезпечення належних та високопродуктивних умов праці повинно сприяти якості виконаних робіт за рахунок відповідності конструкції всіх складових робочого місця, їх взаємного розташування, що покращує ергономічні показники.

Від організації робочого місця залежить нервово-психічний стан працівника, тобто здатність зберігати протягом робочої зміни своє здоров’я через дотримання загальних норм гігієни праці та виробничої санітарії.

Організація робочого місця спеціаліста з інформаційних технологій має велику кількість елементів, які класифікують відповідно до видів діяльності та характеру їхнього впливу на працівника, конкретної форми прояву цих елементів. Слід розглядати наступні елементи, що характеризують робоче місце за такими групами: санітарні та гігієнічні; психофізіологічні; естетичні (ергономічні); соціально-психологічні, зокрема моббінг (конфлікти на робочих місцях з подальшим стресовим станом у працівника.

Організація праці – певний порядок побудування та здійснення трудового процесу, який складається із системи взаємодії працівника з предметами і знаряддями праці та виробничої взаємодії людей [1].  

Отже, при організації робочого місця в галузі інформаційних технологій, слід враховувати інформацію про наявність можливих шкідливих і небезпечних чинників; враховувати фізіологічні та психічні особливості працівників; норми гігієни праці та виробничої санітарії; концентрувати вольові зусилля для колективної роботи з метою підвищення безпеки праці.

Список використаних джерел:

1. Бедрій Я.І. Основи охорони праці користувачів персональних комп’ютерів: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів та інженерів-практиків / Я.І. Бедрій. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2014. – С.19.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ РИНКУ КРИПТОВАЛЮТ
26.09.2021 15:31
СТРАТЕГІЧНІ ТРЕНДИ РОЗВИТКУ ІТ-ІНДУСТРІЇ ТА ТЕХНОЛОГІЙ
26.09.2021 15:20
ВЕРИФІКАЦІЯ КОМПОЗИЦІЙНИХ СХЕМ У МАКРОМОДУЛЬНОМУ ПРОГРАМУВАННІ
22.08.2021 16:34




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.197 сек. / Mysql: 1599 (0.153 сек.)