:: ECONOMY :: АНАЛІЗ ДИНАМІКИ ВАЛЮТИ БАЛАНСУ НА ПРИКЛАДІ ПАТ «ОДЕСАБУДМАТЕРІАЛИ» :: ECONOMY :: АНАЛІЗ ДИНАМІКИ ВАЛЮТИ БАЛАНСУ НА ПРИКЛАДІ ПАТ «ОДЕСАБУДМАТЕРІАЛИ»
:: ECONOMY :: АНАЛІЗ ДИНАМІКИ ВАЛЮТИ БАЛАНСУ НА ПРИКЛАДІ ПАТ «ОДЕСАБУДМАТЕРІАЛИ»
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 37

Термін подання матеріалів

23 січня 2025

До початку конференції залишилось днів 1



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АНАЛІЗ ДИНАМІКИ ВАЛЮТИ БАЛАНСУ НА ПРИКЛАДІ ПАТ «ОДЕСАБУДМАТЕРІАЛИ»

 
29.06.2021 23:18
Автор: Касапова Інна Сергіївна, аспірант кафедри обліку та оподаткування Одеського національного економічного університету, викладач економічних дисциплін Одеського технічного фахового коледжу Одеської національної академії харчових технологій
[Економічне спрямування]

Проблемам визначення сутності активів, підходам до оцінки їхнього стану та структури, ефективності використання присвячені роботи багатьох науковців і практиків, серед яких можна виділити наступних: Абдурахманова А.Е. [1], Базілінська О.Я. [2], Бланк І.А., Клименко С.О. [4], Кремповая Н.Л. [1], Мікрюкова Л.В. [4], Момот Т.В., Поддєрьогін А.М., Савицька Г.В., Шелудько В.М. [7], та інші. І хоча у більшості робіт увага акцентується на окремих складових активів підприємства та методах їхнього аналізу, сьогодні виникає необхідність у розробці нових підходів щодо оцінки стану та оптимізації структури активів підприємства [3].

Аналіз динаміки валюти балансу проводиться шляхом порівняння даних загальної вартості майна підприємства на початок і кінець звітного періоду. Таке порівняння уможливлює визначення загального спрямування зміни балансу. Валюта балансу відображає орієнтовану оцінку суми коштів, які є в розпорядженні підприємства.

Баланс показує реальний фінансовий стан підприємства на конкретну дату та відображає співвідношення між економічними ресурсами підприємства й вимогами до них, є індикатором здатності підприємства виконувати свої зобов’язання.

У балансі міститься інформація про активи (майно) підприємства та пасиви (джерела цього майна, що включають власний капітал та залучені кошти) на конкретну дату. Ця інформація необхідна для того, щоб установити, якими активами володіє підприємство, наскільки воно забезпечено власними і залученими джерелами. На підставі цих даних визначається фінансовий стан, рівень платоспроможності, фінансової стійкості, ліквідності майна підприємства. Загальна вартість майна підприємства, що перебуває в різних формах, дорівнює валюті балансу [5].

Аналіз динаміки валюти балансу передбачає встановлення зміни валюти балансу на кінець року з валютою балансу на початок року (табл. 1). Коли валюта балансу збільшується – це оцінюється позитивно, зменшується негативно. Збільшення валюти балансу свідчить про зростання виробничих можливостей (але при цьому слід враховувати інфляцію), а зменшення валюти балансу означає спад у господарській діяльності. 




У 2018 році відбулося несуттєве зменшення валюти балансу на 0,28 %. А в 2019 році валюта зросла на 2,26 %, що є позитивним для підприємства та свідчить про активізацію та розширення підприємством його діяльності.

У 2020 році цей показник зменшився на 2,58 %, що свідчить про зниження ділової активності підприємства.

Для більш глибокого виявлення якості динаміки валюти балансу необхідно провести поглиблений аналіз динаміки валюти балансу (табл. 2) за 2018-2020 роки шляхом порівняння динаміки середніх річних значень валюти балансу з динамікою чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) та з динамікою фінансового результату до оподаткування в звітному році порівняно з попереднім. Випередження темпів зростання виручки від реалізації продукції та зростання прибутку порівняно зі зростанням валюти балансу свідчить про поліпшення використання коштів на підприємстві i навпаки.




Зменшення валюти балансу в 2018 році порівняно з 2017 роком на 2% супроводжувалося ростом чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) на 41 % та зростанням фінансового результату від звичайної діяльності до оподаткування на 50 %. Це говорить про те, що підприємство обрало вірну стратегію по управлінню оборотними коштами для збільшення прибутків.

У 2019 році збільшення валюти балансу на 1 % супроводжувалося ростом чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) на 11 % та зростанням фінансового результату від звичайної діяльності до оподаткування на 25 %.

У 2020 році зменшення валюти балансу порівняно з попереднім на 1% супроводжувалося зменшенням чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) на 8 % та зменшенням фінансового результату від звичайної діяльності до оподаткування на 47 %. Це говорить про те, що оборотні кошти у 2020 році були використані неефективно.

Список використаних джерел:

1. Абдурахманова А.Е., Кремповая Н.Л. Оптимізація управління активами підприємства / А.Е. Абдурахманова, Н.Л. Кремповая // Культура народів Причорномор’я. – Сімферополь : Крим. – 2013. – №253. – С. 10-13. 

2. Базілінська О.Я. Фінансовий аналіз: теорія та практика : навч. посібник /О.Я. Базілінська. – К. : Центр учбової літератури, 2009. – 328 с.

3. Жук О.С. Оцінка стану та структури активів підприємства / О.С. Жук // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Економіка». – Острог : Вид-во НУ«ОА». – 2016. – №3(31). – С. 16-20.

4. Клименко С.О., Мікрюкова Л.В. Аналітичне забезпечення моніторингу фінансового стану вищого навчального закладу / С.О. Клименко, Л.В. Мікрюкова // Економіка і суспільство. – 2016. – №2. – С. 549-553. 

5. Литвин Б. М., Стельмах М. В. Л 64 Фінансовий аналіз: Навч. посіб. — К.: «Хай-Тек Прес», 2008. — 336 с.

6. Фінансова звітність ПАТ «Одесабудматеріали» [Електронний ресурс]. – Режим доступу до ресурсу : https://smida.gov.ua/db/prof/00293686

7. Шелудько В.М. Фінансовий менеджмент : підручник / В.М. Шелудько; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. – К. : Знання, 2013. – 375 с.

_________________ 

Науковий керівник: Лоханова Наталія Олексіївна, професор економічних наук, Одеський національний економічний університет



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ВИЗНАЧЕННЯ СУТНОСТІ КАТЕГОРІЇ «РИЗИК‒МЕНЕДЖМЕНТ»
29.06.2021 23:27
ФІНАНСОВА РІВНОВАГА ВИРОБНИЦТВА І СПОЖИВАННЯ ЯК ОСНОВА НОРМАЛЬНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕКОНОМІКИ
28.06.2021 12:17
КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ НЕПРЯМИХ МЕТОДІВ ПОДАТКОВОГО КОНТРОЛЮ
26.06.2021 14:10
ФОРМУВАННЯ ТА ОБЛІК РЕЗЕРВУ СУМНІВНИХ БОРГІВ
09.06.2021 21:03




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.261 сек. / Mysql: 1630 (0.206 сек.)