:: ECONOMY :: ПОТЕНЦІАЛ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ У СФЕРІ ЗБУТУ АГРАРНОЇ ТЕХНІКИ :: ECONOMY :: ПОТЕНЦІАЛ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ У СФЕРІ ЗБУТУ АГРАРНОЇ ТЕХНІКИ
:: ECONOMY :: ПОТЕНЦІАЛ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ У СФЕРІ ЗБУТУ АГРАРНОЇ ТЕХНІКИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПОТЕНЦІАЛ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ У СФЕРІ ЗБУТУ АГРАРНОЇ ТЕХНІКИ

 
27.04.2021 22:59
Автор: Ніколаєнко Марія Олександрівна, студентка IV курсу групи УЕ-71, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; Дергалюк Богдан Володимирович, доктор економічних наук, професор кафедри економіки і підприємництва, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]

У реаліях української економіки аграрний сектор залишається ключовою галуззю економіки, базовою складовою виступає сільське господарство. Цей сектор складає основу продовольчої і в значній частині економічної та екологічної безпеки, а також формує соціально-економічні основи розвитку сільських територій, забезпечує населення значної кількістю робочих місць та може значно впливати на економічний розвиток регіону загалом.

За даними Державної фіскальної служби до областей з найбільшою питомою вагою у валовій аграрній продукції входять Вінницька, Полтавська, Київська, Харківська і Дніпропетровська області. [3] У свою чергу Харківщину прийнято вважати однією із найбільш потужних агропромислових регіонів України, оскільки 76,7% території області займають сільськогосподарські угіддя – 2,4 млн. га., це третє місце по Україні. Також за загальної площею ріллі (1,9 млн. га.) область займає третє місце по Україні. Область має значний досвід в розвитку органічного землеробства. У 2020 році 24 суб’єкта господарювання здійснюють діяльність з виробництва органічної продукції.

За підсумками січня-липня 2019 року індекс валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств склав 107,3% (по Україні – 88,8%), з цього показника область посіла 1 місце серед областей України, у тому числі в сільськогосподарських підприємствах – 107,4% (по Україні – 84,7%), в господарствах населення – 107,1% (по Україні – 95,8%).

Одним із ключових факторів, що впливає на покращення виробничої діяльності сільськогосподарських виробників області, є залучення інвестицій: за перші півроку 2020 року у сільському господарстві освоєно 490,2 млн. грн капітальних інвестицій, що становить 7,7% загального обсягу капітальних інвестицій в області.

Станом на 2020 рік в області діяло 2 254 сільськогосподарських підприємств, що складає 5,5% усіх суб’єктів господарювання Харківської області. Загалом за останні роки кількість підприємств, діяльність яких зосереджена у сільському господарстві, значно зросла. Динаміка відображена на рисунку 1.




За даними Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації протягом 2020 року проводилась робота по технічному та технологічному переоснащенню агропромислового виробництва. За результатами роботи січня - червня 2020 року сільськогосподарські товаровиробники області придбали 186 одиниць сільськогосподарської техніки на суму близько 320,4 млн. грн. Однак рівень фізичного та морального зносу основних виробничих фондів по більшості підприємств все ж залишається на високому рівні, як і по Україні загалом, тому серед пріоритетних завдань обласна державна адміністрація перед собою ставить оновлення та техніко-технологічне переоснащення підприємств агропромислового комплексу [1].

Таким чином з усього зазначеного вище можемо зробити висновок, що Харківська область має значний потенціал у розвитку аграрного бізнесу, що зумовлено як природно-кліматичними, так й історичними та соціально-політичними чинниками. Наразі в області відбувається збільшення підприємств, які задіяні у сільському господарстві, що йде паралельно з нарощування інвестиційного капіталу та, відповідно, попиту на забезпечення виробництва основними виробничими засобами. Тому ми вважаємо, що Харківська область є виправданим та перспективним ринком збуту для підприємств, які здійснюють реалізацію сільськогосподарської техніки.

Список використаних джерел:

1. Програма економічного і соціального розвитку Харківської області на 2021 рік [Електронне джерело] – Режим доступу: – https://kharkivoda.gov.ua 

2. Державна служба статистики - [Електронне джерело] – Режим доступу: – http://www.ukrstat.gov.ua/oblasna-derzhavna-administratsiya/struktura

3. Вісник. Офіційно про податки / Офіційне видання Державної фіскальної служби України [Електронне джерело] – Режим доступу: – http://www.visnuk.com.ua/uk/publication/100006825



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЕФЕКТИВНЕ ВКОРИСТАННЯ ОБОРОННИХ РЕСУРСІВ – СТРАТЕГІЧНЕ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
28.04.2021 19:07
АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ
14.04.2021 20:27




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.571 сек. / Mysql: 1599 (0.506 сек.)