:: ECONOMY :: АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ

 
14.04.2021 20:27
Автор: Галас Леся Іванівна, аспірант, Державний вищий навчальний заклад «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»
[Секція 1. Економіка та підприємництво;]

Агропромисловий комплекс України – це однин з основних секторів господарства країни, продукція якого у січні – березні 2019 року становила 43,9 %, що більше на 5,4 рази в порівнянні з січнем – березнем 2018 року, також було відзначено позитивне сальдо на такі продукти як кукурудза (33,0%), соняшникова олія (21,0%) та пшениця (11,3%), що утворило профіцит майже на 3428,4 млн. дол. США. Сільського господарство є однією з найбільших галузей в Україні на яку припадає майже 20% валового продукту країни.

Ефективність діяльності сільськогосподарських підприємств України – це один з найважливіших економічних показників, який відображає ефективність суспільного виробництва та безпосередньо впливає на умови розвитку аграрного виробництва, що у свою чергу покращує рівень добробуту населення країни в цілому. 

Досліджуючи ефективність діяльності сільськогосподарських підприємств науковці використовують різні показники, зокрема: рівень рентабельності виробництва продукції, рівень рентабельності діяльності, обсяг виробництва продукції з розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь, продуктивність праці, фондовіддачу тощо. У даному досліджені закцентовано увагу тільки на 1 показнику ефективності діяльності аналізованих суб’єктів господарювання – рівні продуктивності праці.

У таблиці 1 відображено показники продуктивності праці трудових ресурсів на аграрних підприємствах України в період 2015 – 2019 рр.




Продуктивність праці трудових ресурсів на аграрних підприємствах України станом на 2018 р. складала 313627,3 грн на одного зайнятого у сільськогосподарському виробництві (305314,5 грн на одного зайнятого у сфері рослинництва, та 34891,4 грн на одного зайнятого у сфері тваринництва) (табл.1). 

Динаміку продуктивності праці зображено на рисунку 1 у відсотковому вираженні до попереднього року, з якого видно, що вона постійно зростала.




Як бачимо, продуктивність праці у галузі сільського господарства України досягала свого максимуму у 2016 році як у підгалузі рослинництва так і тваринництва, і є досить збалансованою, що у порівнянні з 2015 роком є високим показником. Можна зробити висновок що рівень продуктивності у підгалузі рослинництва та тваринництва з 2015 по 2018 рік постійно зростає.

Причинами зростання продуктивності праці на досліджуваних підприємствах є як нарощення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції у підприємствах, так і підвищення фондомісткості виробництва, тобто технологічне оновлення наявного матеріально-технічного забезпечення. 

Таким чином галузь сільського господарства України постійно нарощує свій потенціал виробництва, що в свою чергу сприяє збільшенню рівня продуктивності праці його працівників, конкурентоспроможності самої галузі та рівня розвитку агропромислового комплексу України.

Список використаних джерел:

1. Статистичний збірник «Регіони України» [Електронний ресурс]. – 2019. – Режим доступу до ресурсу: http://www.ukrstat.gov.ua/druk/publicat/kat_u/2019/zb/12/zb_ru2ch2019.pdf.

2. Статистичний щорічник України [Електронний ресурс]. – 2019. – Режим доступу до ресурсу: http://ukrstat.gov.ua/druk/publicat/kat_u/publ1_u.htm.


________________ 

Науковий керівник: Шматковська Тетяна Олександрівна, кандидат економічних наук, доцент, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника




Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЕФЕКТИВНЕ ВКОРИСТАННЯ ОБОРОННИХ РЕСУРСІВ – СТРАТЕГІЧНЕ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
28.04.2021 19:07
ПОТЕНЦІАЛ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ У СФЕРІ ЗБУТУ АГРАРНОЇ ТЕХНІКИ
27.04.2021 22:59




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.181 сек. / Mysql: 1599 (0.139 сек.)