:: ECONOMY :: ПРОЕКТНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В ІТ СФЕРІ :: ECONOMY :: ПРОЕКТНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В ІТ СФЕРІ
:: ECONOMY :: ПРОЕКТНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В ІТ СФЕРІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРОЕКТНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В ІТ СФЕРІ

 
19.01.2021 17:55
Автор: Дмитрієнко Андрій Олександрович, студент, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]

Управління ІТ-проектами (ITПM) - це процес управління планом, організацією та підзвітністю для досягнення цілей інформаційних технологій. Оскільки сфера ІТ охоплює більшу частину бізнесу чи підприємства, обсяг цих проектів може бути великим і складним.

Менеджери ІТ-проектів вирішують проблеми взаємозалежної інтеграції, швидкого вдосконалення технологій та змін версій, які можуть відбуватися впродовж проекту.

Життєвий цикл ITПM включає шість основних фаз управління проектами, але основна відмінність управління ІТ-проектами полягає в тому, як керується життєвий цикл проекту.

Найпоширенішим методом ІТПМ є методологія Водоспаду, яка передбачає прогнозний лінійний процес. Весь проект визначається перед початком, і кожна фаза ініціюється і завершується перед переходом до наступної фази.

Інший метод життєвого циклу – Ітеративний метод, який використовує більш поступовий підхід. Ітераційний або поступовий підхід повторює фази, і кожна ітерація завершує фази планування, аналізу та проектування з можливістю досягти конкретної мети в кінці ітерації. 

Управління ІТ-проектами також може використовувати адаптивний життєвий цикл, наприклад, такий, який знайдений в методах Agile. 

Сьогоднішні менеджери ІТ-проектів повинні вміти справлятися з широким колом завдань та обов'язків. Вони повинні вміти працювати з інтеграцією програмного забезпечення та оновленням прошивки, створенням веб-сайтів, зберіганням баз даних та управлінням ними, а також будувати складні та географічно різноманітні інфраструктури та мережі, плануючи потенційні ризики для безпеки та даних.

Протягом своїх проектів ІТ проектний менеджер відповідає за встановлення цілей, спілкування та мотивацію членів групи, та зацікавлених сторін, визначення правильних ресурсів для кожного завдання, дослідження, управління змінами, проведення оцінки потреб та належна послідовність виконання завдань.

Додатковими обов'язками менеджера ІТ-проектів є:

• Планування проектів та загальне управління

• Сприяння підтримки проекту

• Мінімізація дублюючої роботи

• Контроль витрат і підтримка бюджету

Складність взаємозалежності масштабних, довгострокових, різноманітних ІТ-проектів є одними з найбільш важких питань ІТ-проектів. 

Кілька головних проблем, з якими стикаються менеджери ІТ-проектів:

- Складання декількох припущень при інтеграції різного обладнання, мереж та програмного забезпечення в існуючу систему.

- Незрозумілі очікування від проекту, кінцевих споживачів та зацікавлених сторін.

- Швидко змінюється технологія, що призводить до необхідних оновлень всередині проекту, які можуть вплинути на терміни.

- Географічний розрив між офісами, які пов’язані однією роботою

Рекомендації щодо покращення проектного менеджменту в ІТ сфері.

Успішне управління ІТ-проектами поєднує в собі впровадження стандартних найкращих практик управління проектами з мистецтвом управління конфліктом, змінами, очікуваннями тощо.

Перший крок - вибір методології управління проектами, яка відповідає навичкам вашої команди та цілям проекту. Отримавши цей набір, ось кілька порад, які допоможуть зробити ваш наступний ІТ-проект успішним:

Під час ініціації: будьте впевнені, що ви оцінили, чи добре проект використовує ресурси та чи задовільнять результати проекту потреби бізнесу.

Під час планування: завершіть план проекту та добре розумійте залежність від завдань та те, як пропущені віхи можуть вплинути на загальні терміни.

Під час виконання: надмірно спілкуватися та проводити щоденні зустрічі, для обговорення стану та будь-яких блокаторів проекту.

Під час моніторингу та контролю: переконайтеся, що у вас є потрібний інструмент ПМ, який дозволяє стежити за прогресом у режимі реального часу.

Під час закриття: Створіть ретроспективу проекту, яка відповідає на те, що пройшло добре, що могло бути кращим і що б ви змінили наступного разу. 

Список використаних джерел:

1) Катренко А.В. Методи управління ризиками в ІТ-проектах / А. В. Катренко, І. В. Рішняк // Комп’ютерні науки та інформаційні технології (CSIT-2008): III Міжнар. наук.- практ. конф., 25–27 вересня 200 8р.: тези доповіді – Львів, 2008. – С. 245–247.

2) Модель управління проектними ризиками / І.В. Рішняк // Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика. Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. – 2004. – № 522. – C.155–160.

3) Песоцкая Е.Ю. Управление рисками при внедрении ИТ-проектов // Компьютерное моделирование в науке и технике. [електронний ресурс] – режим доступу: http://econf.rae.ru/article/3910.

4) Заговора О.В., Концевич В.Г. Учёт особенностей ИТ-проектов при определении их жизненного цикла. [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://cyberleninka.ru/article/n/uchet-osobennostey-it-proektov-pri-opredelenii-ih-zhiznennogo-tsikla

________________ 

Науковий керівник: Артеменко Ліна Петрівна, доцент, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ СТАНДАРТУ ISO 37001:2016 В УКРАЇНІ
20.01.2021 12:50
СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ СИСТЕМИ СЕРТИФІКАЦІЇ В УКРАЇНІ
20.01.2021 12:46
СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО МОТИВАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ЯКОСТІ
19.01.2021 17:49
ІНСТРУМЕНТИ УПРАВЛІННЯ БРЕНДОМ ПІДПРИЄМСТВА
10.02.2021 17:41




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.205 сек. / Mysql: 1599 (0.16 сек.)