:: ECONOMY :: АНАЛІЗ СВІТОВОГО РИНКУ ВИРОБНИЦТВА ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ :: ECONOMY :: АНАЛІЗ СВІТОВОГО РИНКУ ВИРОБНИЦТВА ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ
:: ECONOMY :: АНАЛІЗ СВІТОВОГО РИНКУ ВИРОБНИЦТВА ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

АНАЛІЗ СВІТОВОГО РИНКУ ВИРОБНИЦТВА ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ

 
02.12.2020 15:45
Автор: Саєнко Олена Романівна, кандидат економічних наук, доцент, Запорізький національний університет; Стовбінська Ксенія Романівна, студентка, Запорізький національний університет; Шишкіна Анастасія Павлівна, студентка, Запорізький національний університет
[Секція 8. Світова економіка та міжнародні відносини;]

Підвищення рівня життя, особливо в європейських країнах, сприяло зміні ставлення споживача до харчової продукції в бік збільшення вимог не тільки до кількості, але і якості, а також мінімізації ризиків для здоров'я. Зріс попит на органічні продукти харчування. За кордоном розвиток органічного виробництва відбувається протягом ось уже останніх 30 років. Основними ринками подібної продукції є США, Канада, Німеччина, Великобританія, Франція, а також деякі країни Азії [1].

Світовий ринок органічних продуктів за 2019 р склав 75,7 мільйонів євро, обсяг роздрібної торгівлі товарами, виробленими за принципами Fairtrade (справедлива торгівля), був на рівні 7,3 мільйонів євро. Отже, за останні 15 років ринок органічної продукції зріс більш, ніж в 4 рази. При цьому збільшення ринку простежується щороку, починаючи з 1999 року. Хоча в деяких країнах під час економічного кризи 2008 року було відзначено уповільнення темпів зростання.

У світі досить велика кількість землі виділено під органічне виробництво. На даний момент по всьому світу налічується 50,9 мільйонів гектарів органічних земель. В розгляд приймаються тільки землі, які пройшли перехідний період. Регіоном з найбільшою площею органічних земель є Океанія, де зосереджено 22,8 мільйона гектарів, сертифікованих для органічного сільського господарства.

Збільшення загальної площі сільськогосподарських органічних угідь відбувається за рахунок переформування вже наявних ріллі і садів у відповідності зі стандартами органічного сільського господарства, а також за рахунок освоєння нових територій. Так, наприклад, в Європі з 12,7 млн. га органічних земель 8 млн. повністю пройшли перехідний період, 2,4 млн. знаходяться в стадії переходу до органічного виробництва. Дана тенденція свідчить про те, що в найближчому майбутньому можна чекати збільшення пропозиції органічної продукції на ринку.

У країнах, де розвинене органічне виробництво, органічні господарства складаються в екологічних союзах. Таке членство дозволяє виробникам проходити сертифікацію і маркувати продукцію у відповідності зі знаком приналежності до союзу, землі, державі. Сертифікація підприємства відповідно до вимог, що пред'являються до органічного сільського господарства, і відповідне маркування офіційно підтверджує якість продукції на регіональному та державному рівні, що в свою чергу сприяє підвищенню конкурентоспроможності продукції та зміцненню довіри до бренду серед покупців.

На сьогоднішній день лідерами по виробництву і експорту органічної продукції є США, Німеччина, Франція і Канада. Органічний ринок в цих країнах носить яскраво виражений експортний характер. У цих країнах вже давно розроблена і існує чітка система нормативно-правового регулювання відносин у сфері органічного сільського господарства, а також діють офіційно зареєстровані сертифікаційні органи і налагоджені форми взаємодії виробників із споживачами. В Україні через нерозвиненість нормативно-правової бази та відсутність чітко регульованого інституту сертифікації виробництво органічної продукції поки не значно. Відсутність розуміння у споживачів поняття «органічна продукції» та відсутність його законодавчого закріплення також ускладнює просування органічної продукції на ринок.

Список використаних джерел:

1. Довідник стандартів ЄС щодо регулювання органічного виробництва та маркування органічних продуктів ; за ред. Милованова Є., Кириленка І., Талавирі М., Терещенка В., Ковальова О. та ін. Львів: ВК "АРС", 2018.

2. Милованов Є. В. Науково-освітні аспекти розвитку органічного виробництва. Агросвіт. 2018. № 15–16. С. 32–45.

3. Гадзалo Я. М., Камінський В. Ф. Наукові основи виробництва органічної продукції в Україні. Київ : Аграрна наука, 2016.



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МУЛЬТИМОДАЛЬНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ В УКРАЇНІ
22.12.2020 10:23
ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ В МІЖНАРОДНИЙ РИНОК ТРАНСПОРТНИХ ПОСЛУГ
21.12.2020 12:02




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.349 сек. / Mysql: 1570 (0.28 сек.)