:: ECONOMY :: МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ПРОВЕДЕННЯ РЕВІЗІЇ ОБЛІКОВОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ :: ECONOMY :: МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ПРОВЕДЕННЯ РЕВІЗІЇ ОБЛІКОВОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ
:: ECONOMY :: МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ПРОВЕДЕННЯ РЕВІЗІЇ ОБЛІКОВОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 35

Термін подання матеріалів

20 листопада 2024

До початку конференції залишилось днів 1



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ПРОВЕДЕННЯ РЕВІЗІЇ ОБЛІКОВОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ

 
25.11.2020 19:18
Автор: Тростянська Карина Миколаївна, кандидат економічних наук, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара; Гавриленко Ольга Валеріївна, студент, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара
[Секція 3. Облік, статистика і аудит;]

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. №550 «Про порядок проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами», ревізія проводиться шляхом документальної перевірки, що передбачає контроль за установчими, фінансовими, бухгалтерськими документами, статистичною та фінансовою звітністю, різними договорами, розпорядчими та іншими документами об’єкту контролю [1]. Дослідження первинних документів за законністю та доцільністю відображення в них господарських операцій, суттю, змістом – найважливіший напрям проведення ревізій на підприємстві. У документальному оформленні господарських операцій підприємства керуються законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XІV, котрий визначає правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності в Україні [2] та з наказом Міністерства статистики України від 29.12.1995р. № 352 «Про затвердження типових форм первинного обліку» [3]. 

Основною метою такої перевірки є з’ясування доцільності проведення господарських операцій, правильності їх документального оформлення, змісту. 

Ревізія може здійснюватися як вибірково так і суцільним методом. При виявленні ревізором фактів розтрат, порушень, зловживань – необхідно здійснити суцільну перевірку. Детальна перевірка розкриває суть операцій та різних дій підприємства, що дає змогу теж зробити висновки про ефективність праці підприємства. Процес ревізії документів досить довготривалий та клопіткий, адже ревізору необхідно старанно здійснювати перевірку документів, щоб не втратити фактів підробки, заміні цифр, виправлень, особливу увагу звертають на документування сумнівних операцій. Часто при неправильному документуванні підприємство приховує розкрадання грошових коштів, основних засобів, матеріалів, запасів, та іншого, а це в подальшому може призвести до банкрутства підприємства, або кримінальної відповідальності за свої вчинки. 

Для розкриття різних зловживань широко застосовуються методи зіставлення даних. Співставлення облікових даних про рух цінностей підприємства або його підрозділів за датами завершення операцій дає можливість виявлення списання цінностей (сировини, матеріалів) на виробництво у більшій кількості, ніж їх оприбутковано на конкретну дату. Факти складання фіктивних документів, здійснення у документах приписок, що свідчать про наявність не відвантажених цінностей або їх неповного оприбуткування, виявляються у ході порівняння примірників документів у сторін господарської операції, а також при зіставленні декількох документів, які мають відношення до однієї і тієї ж операції. 

Комплексне дослідження облікової інформації доповнює фактичний контроль при проведенні ревізій підприємств.

Список використаних джерел:

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. №550 «Про порядок проведення інспектування Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/550-2006-%D0%BF#Text.

2. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні від 16.07.1999 № 996-XІV [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakоn.rada.gоv.ua/laws/shоw/996-14#Tеxt .

3. Наказ Міністерства статистики України від 29.12.1995р. № 352 «Про затвердження типових форм первинного обліку» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakоn.rada.gоv.ua/rada/shоw/v0352202-95#Tеxt . 



Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПОРІВНЯННЯ ВИЗНАННЯ ДОХОДІВ ЗА НАЦІОНАЛЬНИМИ ТА МІЖНАРОДНИМИ СТАНДАРТАМИ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
26.11.2020 16:40
СУТНІСТЬ ТА КЛАСИФІКАЦІЯ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ
24.11.2020 11:06
ВІДОБРАЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА У ФІНАНСОВІЙ ЗВІТНОСТІ ЗА НП(С)БО ТА МСФЗ
24.11.2020 10:58
ПОРІВНЯННЯ ТЛУМАЧЕННЯ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА МСФЗ (IFRS) ТА П(С)БО
24.11.2020 10:48
ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДИЧНОГО ІНСТРУМЕНТАРІЮ ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ СУБ’ЄКТІВ ДЕРЖАВНОГО СЕКТОРУ
18.11.2020 15:23
ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ ТА ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ РОЗРАХУНКІВ З ПОСТАЧАЛЬНИКАМИ І ПІДРЯДНИКАМИ
18.11.2020 12:08




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.389 сек. / Mysql: 1570 (0.324 сек.)